3422 artistes 12339 MP3 á télécharger
Catégories
Hirdetés
Hazai

2020. február 7.

Beutazta a világot KRSa, most dal született belőle

Copyright:

Nyughatatlansága és utazás iránti szeretete olyannyira mozgásban tartja KRSA-t, hogy mostanáig több mint 70 országban járt már. A Pannonia Allstars Ska Orchesra új dala, a Travelling man épp az énekes szenvedélyéről szól. A számhoz egy vidám klip is készült, stílszerűen a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

  • share
  • kapcsolódó linkek

A Travelling man a zenekartól szokatlanabb stílusú, de a korábbiakhoz hasonlóan táncos lüktetésű, afrobeat dal. A refrénjét a PASO dobosa vitte le a próbaterembe, és nem titkoltan KRSA-ról írta. Az énekesnek ugyanis az utazás a szenvedélye: Üzbegisztántól Ghánán át Nepálig rengeteg államban járt, eddig több mint 70 országot látogatott meg. Minden útról órákig tudna mesélni, de az egyik legnagyobb élmény épp a legutóbbi kiruccanásán érte, Mexikóban.


- Időnként nézegetjük a statisztikákat a zenekar Facebook-oldalán, hogy lássuk honnan követnek minket a legtöbben – mondja KRSA. - A városokra való lebontásban, ahogy az várható is, első helyen Budapest áll, viszont meglepő módon a második Mexikóváros (!) és csupán a harmadik Szeged, amit Debrecen, majd Pécs követ a sorban. Ráadásul ez egy állandó jelenség, a számok szerint a követőink közel ötöde mexikói. Sokáig nem tudtuk, hogy ez valami tévedés-e, vagy valós dolog, rejtély volt számunkra, hogy miért van olyan sok rajongónk a közép-amerikai országban. Nemrégiben aztán alkalmam adódott, hogy személyesen is a végére járjak a dolognak. Meghívást kaptam egy mexikóvárosi ska fesztiválra, ahol felléptem egy perui zenekarral pár szám erejéig, és elhangzott egy PASO-dal is. Óriási sikere volt. Már a koncert előtt is sokan jöttek hozzám fotózkodni, többek közt saját készítésű PASO-zászlót, pólót és hivatalos bakelitet hoztak aláírni, már napokkal a buli előtt felismertek és interjút készített velem a tévé és a rádió is a fesztiválon. Egészen megható volt ezt a rajongást testközelből tapasztalni egy ilyen, tőlünk oly távoli országban. Amúgy is lenyűgöz a mexikói kultúra (jártunk Frida házában, megnéztük az azték és maja városokat, részt vettünk egy halottak napi, temetőből induló felvonuláson, voltunk maszkos pankrátor meccsen, nyakig merültünk a természetben, ezernyi csodát látva és degeszre ettünk magunkat a helyi finomságokkal), de ez a zenei plusz töltet egészen biztosan feledhetetlenné tette számomra ezt az utat.


A Travelling man dalszövege az utazás előtti és alatti érzésekről szól, amikor az ember annyira izgatott, hogy legszívesebben kiugrana a bőréből vagy akár táncra is perdülne. Ezt az érzést jeleníti meg a PASO a Travelling man klipjében, ami a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Reptéren forgott. A videóban az utazók és a reptér dolgozói is mind-mind táncra perdülnek a vérpezsdítő zene és az utazás örömének hatására.


A Travelling man dal az azonos című EP-n jelent meg február 4-én. A kislemez tartalmaz még két új számot, illetve a címadó remixét – amit Dr. Dermot készített, és Sena is szerepel benne - valamint annak klipes változatát. Az EP-ből ízelítőt is ad az együttes február 28-án a Barba Negra Music Clubban, ahol a Kaukázussal együtt fog fellépni. A közös koncert a F@ck Plastic Waste Karnevál nevet kapta, és a Greenpeace aktivistái is jelen lesznek. Az este a szórakozás mellett a környezettudatosságról szól, és a fő üzenete: le az eldobható műanyaggal!



 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. augusztus 6.

Film készül bongor díjnyertes konceptalbumához

Berta Csongor, azaz bongor évek óta a hazai zenei színtér fontos alkotója, épp most készül a szeptemberben esedékes első önálló Budapest Park koncertjére, tavaly pedig elkészült pályafutása eddigi legszemélyesebb és legnagyobb hatású lemeze. A sokszoros díjnyertes EXTÁZIS című konceptalbum dalai végigvezetnek az alkotó életén, fókuszba helyezve többek között az addikcióval kapcsolatos viszonyát. Az albumhoz, ahogy bongor nemrég bejelentette, most mozifilm készül K. Kovács Ákos és Ipacs Gergely rendezésében a Superfactory, a TelekomFilm és a CineSuper gondozásában, ami már idén ősszel látható lesz a mozikban. Continuer

2026. június 11.

Ünnepi estély egy süllyedő hajón – új Blahalouisiana-dal érkezett

Nem sokkal előző megjelenésük, a Sűrű végtelen után egy már-már karneváli hangulatú, mégis súlyos kérdéseket boncolgató dallal jelentkezik a Blahalouisiana. Continuer

2026. június 1.

Sűrű végtelen: itt a Blahalouisiana új dala

A dal mindenki számára ismerős érzéseket fogalmaz meg olyan hangulattal vegyítve, amitől annyira szerethető a Blaha-pop. A Sűrű végtelen szerzője, Schoblocher Barbara gondolatainak világába hívja a hallgatókat. Continuer

2026. május 20.

Új Acid Empire klip

Az elmúlt években egyre több hazai zenekar próbálja összemosni a modern metal, az elektronika és a hiphop határait, de kevés formáció találta meg ebben a saját, könnyen felismerhető hangját. A budapesti Acid Empire azonban pontosan ebbe a kategóriába tartozik. A 2022-ben alakult csapat industrial és rap-metal alapokra építkező zenéje egyszerre agresszív, feszült és atmoszférikus, miközben végig ott lüktet benne valamiféle hideg, városi nyugtalanság. Continuer

2026. május 4.

Sárkányok tánca: új verziót kapott a Hősök dala

A téli álmából ébredő Minimal Project közreműködésével gondolta újra az idén jubileumot ünneplő Hősök a 2003-as Sárkányok táncát. Continuer

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky