3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2018. június 12.

Czutorborsók, Alma együttes és ezernyi kaland a Gyerek Sziget második hétvégéjén

Copyright:

Ezen a hétvégén másodszorra vehetik birtokba a Hajógyári-szigetet a gyerekek, ahol június összes hétvégéjén minden róluk szól és értük van. Ezen a hétvégén debütál a gyerekeknek szánt Zsúrgyár szabadulószoba, lesz sziget felfedező túra, a lurkóknak szánt főző workshop, és aki előző hétvégén nem tette meg, most még kipróbálhatja a Gladiátor Runt is. Mindeközben a színpadon Czutor Zoltán gyerekzenekara, a Czutorborsók játszik, de lesz Apacuka koncert és természetesen a Ma van a szülinapom is felcsendül az Alma együttesnek köszönhetően.

A színpadi programot szombaton, azaz június 9-én a Karinthy Színház nyitja a Zsuzsika hangjával, az előadás bemutatja az érdeklődőknek a színház rejtett titkait, sosem látott dolgozóit miközben megleshetik a Hamupipőke színházi próbáját. Utána a Bahorka Társulat érkezik a Cifra mesterségekkel, míg a délutánt a Czutorborsók zárja egy fergeteges ramazúrival. Vasárnap MINIMAX fesztivál lesz, az összes gyerekkedvenccel: lesz Kicsi Gesztenye Klub minikocert, játszik az Apacuka, a Mintapinty, Állati zenés ABC koncertet ad Bíró Eszter, a nap sztárvendége pedig az Alma együttes lesz.

 

 

 

És ha már alma, a zöldségek és a gyümölcsök is fontos szerepet kapnak ezen a hétvégén: a Vegapolisban Frutti és Veggi várja a gyereket, hogy megszerettessék velük a zöldségeket és a gyümölcsöket, teszik mindezt főző workshoppal és virtuális valóság játékkal.

A Gyerek Paradicsom szombaton és vasárnap 11-kor és 14 órakor sziget felfedező túrára viszi kalandozni a kicsiket és nagyokat, ahol megismerhetik a Duna árterében élő állat-és növényvilágot. Visszaérkezve mindenki ásót, kapát foghat és a Kiskertészek hétvégéjén segíthetnek virágokat és zöldségpalántákat ültetni, locsolni, fűszereket szagolgatni.

A Karamella Cirkuszvilág Artista Tanodájában ezen a hétvégén a Kaboló Mozgásművészeti Műhelyben csiszolhatja mindenki artista tudását. A Kézműves Palotában a csuhézást lehet kipróbálni, de újrahasznosított anyagokból szép ékszerek is készülhetnek, lesz agyagozás és bizonyára a szülők is örülni fognak az itt készített szúnyogriasztó lényeknek. És ha már ezeknél a bosszantó kis vérszívóknál járunk, a VAPE Gyereksátornál a lurkók és szüleik is tanulhatnak a kullancs és szúnyog elleni védelem fontosságáról.

Aki még nem próbálta ki a kiskamaszoknak szóló kalandpályát, a Gladiátor Runt, az még most hétvégén megteheti, ezen kívül egy 8m-es mászófal jelenti is várja merészeket a Generali Sportparkban. A sportkedvelőknek érdemes még célba venni a Bringás Kalandparkot is, a kalandoroknak pedig a Zsúrgyár Szabadulószobát ajánljuk, ahol egy szabadtéri rejtélyt kell a gyerkőcöknek megoldani.

Ezen a hétvégén még utoljára kint lesz a Gyerek Szigeten a Retró Videójáték Sátor, ahol a ’70-es évekbeli videojátékokat próbálhatják ki a gyerekek és búcsúzunk a Firelife Erdőtüzes Kalandpályától is, ahol egy izgalmas út során a tűzgyújtás szabályaival, az erdészek és a tűzoltók munkájával ismerkedhettek meg a lurkók, a végén pedig oklevelet és apró ajándékot is hazavihetnek.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább

2025. február 28.

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább

2025. február 19.

A Postmodern Jukebox is fellép a VeszprémFesten

Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky