3422 artistes 12339 MP3 á télécharger
Catégories
Hirdetés
Hazai

2018. május 11.

HolyChicks: A Rock and Roll Mindenkié

Copyright:

Dinamika, pezsgés, életigen! Elsősorban ezekkel a szavakkal lehetne jellemezni a HolyChicks néven tevékenykedő lánybandát, akiknek negyedik klipje a Hova hoztalak című dalhoz készült. A felvétel az együttes harmadik születésnapi koncertjét és annak előkészületeit örökítette meg, így ízelítőt kaphatunk a körülöttük vibráló életérzésből.

A HolyChicks zenekar minden, csak nem klisé. A sztereotípiával szembemenő formáció egyik figyelemre méltó különlegessége, hogy a rock and roll életérzést erős női energiák generálják. A zenekar tagjai, Tiszai Vivi, Seprényi Fanni, Lahucsky Kriszti, Bakos Zita és Hunyadkürti Éva egytől egyig komoly zenei múlttal és jelennel rendelkeznek, és kölcsönösen inspirálják, motiválják egymást. Együttműködésük azt a ritkaságot erősíti, hogy a szakma és a barátság vegyítése női körökön belül is lehet produktívan működőképes, egymást kiegészítve a színpadon és a mindennapi életben is.

A tagok között kialakult harmónia a munka tempójában és minőségében is megnyilvánul: az elmúlt három év alatt egy EP-t, három videóklipet, és számos fellépést tudhatnak maguk mögött, olyan nemzetközi és hazai előadókkal, mint MIYAVI, Eric Martin, a Supernem, legutóbbi turnéjukon pedig a Blahalouisianaval zenéltek országszerte.

A klip őszinteséget sugároz, amelyet a pop-rock csajok a mindennapokban is képviselnek, biztosítva ezzel a vagánysággal telített, jó hangulatot.

 

 

A dal egy igazán szerethető, bulizós felvétel, előtérbe helyezve a bohókás hangulatú, fővárosi ricsaj szépségét.  A klipet Hajtmann Danival és Csizmadia Bendegúzzal (Három Stúdió) forgatták, az animációkat Gulyás Lilla készítette, a fontos szerepet betöltő fellépőruhákat pedig Dávid Ildi, a Drenkrom divattervezője biztosítja a lányoknak.

"Ez egy igazi tavaszi életérzés, amikor pezseg a véred, és a város egy nagy játszótérré, a mi cirkuszunkká alakul. A “Na hova hoztalak?” mondat az évek során beépült az aktív szókincsünkbe, és ezt szerettük volna egy olyan dalban megörökíteni, amely hűen tükrözi a fent említett impulzusokat, érzelmeket." - fűzte hozzá Hunyadkürti Éva énekesnő.

A nyarat a Budapest Park színpadán kezdik a lányok, ahol  2018. június 2-án az Intim Torna Illegál lemezbemutatóján lépnek fel. Az addig lévő időt két új daluk kidolgozásának szentelik, és hamarosan mi is megtudhatjuk, hogy merre visznek legközelebb.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 28.

Átadták a 2025-ös Music Hungary-díjakat Veszprémben

Három nap után véget ért a XIII. Music Hungary Konferencia & Showcase, amely november 17–19. között rekord nézőszám mellett töltötte meg Veszprémet a hazai zeneipar szereplőivel. Az idei fókusztéma, „A zene körforgása – Fenntartható zeneipar 2025-ben” azt vizsgálta, hogyan épülhet fel egy önmegújuló, hosszú távon működő zenei ökoszisztéma Magyarországon. A szakmai programok kurátora Mezei Csaba volt, aki gazdasági, kreatív és közösségi nézőpontok metszetében állította össze az idei tartalmat. Continuer

2025. november 27.

Az élet a legjobb: megérkezett az Artúr Rambo első nagylemeze

Az Artúr Rambo három évnyi munka, közös ötletelés és számtalan éjszakába nyúló felvétel után kiadta nagylemezét, amelyet december 6-án a budapesti Akvárium Klubban, majd december 20-án Pécsen, a Szabadkikötőben mutatnak be élőben. Continuer

2025. november 26.

Molnár Tamás és Mehringer közös ügye

„VELETEMESSETEKEL” címmel megjelent Molnár Tamás legújabb együttműködése az X-Faktorból ismert Mehringerrel. A dal hangvételét különösen izgalmassá teszi, hogy intim és személyes vallomásként hat, miközben a két előadót egészen más indíttatás vezérelte. Continuer

2025. november 11.

Budapesten mutatja be hetedik albumát a The Trousers

Az idén húszéves The Trousers története új fejezethez érkezett: a Music Fashion kiadó az elmúlt napoknan adta ki a zenekar hetedik nagylemezét, a „Necessary Evil”-t. Az album megjelenését természetesen élőben is megünnepli a banda, hiszen november 15-én a Három Hollóban lépnek fel. Continuer

2025. október 29.

Hősök: Csak gyűlik a harag, több lesz a soknál

A Lomtár a mai közhangulat, a társadalmi feszültségek és az elfojtott düh lenyomata. A Hősök legújabb megjelenése minden tekintetben rezonál arra, amit talán mind érzünk a levegőben: sok évnyi csalódás, elmérgesedett közbeszéd, egyre fogyó türelem. Continuer

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky