3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2014. december 29.

Epica és Dragonforce koncert a Pecsában

Copyright:

Két maximalista metal zenekar érkezik új lemezével a Petőfi Csarnokba január 24-én. A holland Epica a szimfonikus metal legsikeresebb kortárs képviselői közé tartozik, míg a londoni Dragonforce a szélvészgyors, gitárközpontú power metal mesterének számít.

  • megosztás
  • kapcsolódó linkek

Világszerte elért sikerei után az Epica minden joggal ülhetne babérjain és próbálhatná újra és újra megjátszani a már kipróbált nyerő formulát. A csapatot azonban nem így ismerik rajongói: a hollandok sosem törekedtek biztonsági játékra, és nem adtak ki két ugyanolyan lemezt egymás után. A csapat éppen azzal vált ismertté, hogy előremutató munkásságával megújította az évtizedes múltra visszatekintő szimfonikus metal kreatív erejét.

E fejlődés újabb mérföldköve a májusban megjelent hatodik stúdióalbum, mely a Quantum Enigma címet kapta. A zenekar úgy szólal meg a lemezen, ahogyan még nem hallhattuk: démonian pontos, éles gitárfutamok, angyali kórusok és megigéző szintetizátor megoldások teszik emlékezetessé a dalokat, amelyekre Simone Simons elképesztő hangja teszi fel a koronát. A Quantum Enigma a zenekar eddigi legerőteljesebb, de egyben a legnagyobb érzelmi töltettel bíró albuma.

„Ez az album minden korábbinál jobban tekinthető csapatmunka eredményének – mondta el Mark Jansen alapító gitáros. - Bár az egyes elemeket mindig egy bizonyos zenész találja ki, ezt ezúttal egy csapatként, közösen tettük, ami lehetővé tette, hogy a társak már a megszületés pillanatában reflektáljanak minden zenei rezdülésre. Így a dalszerzést egészen aprólékos, mondhatni mikroszkopikus szintre vittük le, erre is utal a kvantum jelző a címben. Ez a munka ugyan nagyon sok időt igényelt, de szükségünk volt ezekre az élményekre és tapasztalatokra ahhoz, hogy olyan zenét tudjunk létrehozni, ami eljuttatja az Epicát fejlődésének következő szintjére.”

A zenekar szüntelen megújulásra törekvésének másik megnyilvánulása a különböző vendégelőadók bevonásában nyilvánul meg. Ennek jegyében az öt sikeres közös album készítésében közreműködő producer, Sascha Paeth helyett ezúttal egy feltörekvő holland szakemberrel, Joost van den Broekkal dolgoztak együtt, a Sandlane Recording stúdiójában.

„Sok év eltelte után előbb-utóbb elérkezel ahhoz a ponthoz, amikor szeretnél valami újat kipróbálni annak érdekében, hogy az elmédet frissen és teljesen motiváltan tartsd. A producerváltás is egy ilyen fordulópont volt számunkra: ideje volt kilépni a komfortzónából és új horizontok felé fordulni. - mondta el Jansen. - Az új producerben megtaláltuk azt a szakembert, aki képes kihozni a legjobbat belőlünk, miközben a technikus gurukhoz méltó tudása és hatalmas energiái nagyon sokat tesznek hozzá a dalokhoz.”

A keverésben a Volbeat, a Hatesphere és az Amaranthe lemezeiről már ismert szakember, Jacob Hansen segédkezett. „Jacob képes volt a nagyzenekari, szimfonikus elemek elnyomása nélkül is figyelemre méltóan erőteljes hangzást előállítani, ami lenyűgözött minket. Minden részlet megtalálja a helyét ebben a keverékben, amely az Epica hangzását igazán lehengerlővé teszi.”

A lemez szövegeit a kvantumfizika fantasztikus világa ihlette, amely olyan elméleteket is életre hívott, mint hogy az általunk érzékelt fizikai környezet, a külvilág jellemzőit tudatunkkal képesek vagyunk alakítani. Simone szerint a dalok a tudatalatti felfedezéséről szólnak – ez a forradalmi nézeteket valló témaválasztás jól illeszkedik a határokat nem ismerő zeneiséghez, és a kettő összhangja teszi igazi élménnyé az új album meghallgatását.

 

 

Az Epica a hagyományokhoz hűen rendkívül hosszú, több hónapon át tartó turnézásba kezd 2015-ben, melynek első részében, január 24-én érkeznek Budapestre, ahol különleges vendégként a Dragonforce is fellép előttük a Petőfi Csarnokban. Az immár 15 éves történetre visszatekintő londoni power metal együttes gitárosai vita nélkül világ a leggyorsabb, és legpontosabb játékosai közé tartoznak. Az idén megjelent új albumuk címe is utal a zenekar fő küldetésére: a Maximum Overload lemezen szinte túlcsordulnak technikás zenészi megoldások, méghozzá nem csak a gitárok esetében. A lemez producere Jens Bogren volt, és ez a második kiadvány Marc Hudson énekes vezetésével, míg az új dobos, Gee Anzalone számára ez az első közös munka a csapattal.

A Concerto Music bemutatja: The European Enigma
2015. január 24., szombat 19 óra
Budapest, Petőfi Csarnok
Epica, Dragonforce koncertek

Belépő: 5900 Ft, a koncert napján 6900 Ft

Jegyek kaphatók a Ticketportal és a Ticket Expressz hálózatában,a CD Pince, Hammer Zenebarlang, Headbanger üzletekben, valamint a helyszínen és www.concerto.hu oldalon.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább

2025. február 28.

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább

2025. február 19.

A Postmodern Jukebox is fellép a VeszprémFesten

Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky