2014. október 15.
A swing és boogie életérzés lételeme a laza, jó hangulat, amelyhez a Group’N’Swing vérpezsdítő zenéje mellett egy jó pohár bor vagy egy kupica pálinka is hozzásegíthet minket. Ezt szem előtt tartva hazánk elsőszámú swing & boogie show-zenekara összeállt a legjobb pincészetekkel és pálinkafőzdékkel. 2014. október 22-én, november 29-én és december 11–én a New Orleans Club-ban egy koncertsorozat keretében bulizhatunk a Group’N’Swing zenéjére, és közben a Figula pincészet, a Márkházi Pálinkafőző Társaság és az Ax&Ax Borászat boraival, pálinkáival köthetünk közelebbi barátságot.
A koncertsorozat nyitányán, október 22-én egy fergeteges Group’N’Swing koncert részesei lehetünk, miközben a Figula Pincészet sokszínű kínálatával gasztronómiai kiruccanásra invitálja a közönséget a Balaton régió borvidékére. A térség míves nedűit Köles András, a Figula Pincészet sommelier-je mutatja be, aki korábban a Magyar Borok Háza főpohárnoka volt, magyar bajnok sommelier, illetve gasztronómiai publicistaként is közismert személyiség. A koncert közben a borbemutató mellett lesz borkóstoló is: A belépőhöz válaszhatóan borkupon is jár, amellyel 3 fajta bort ízlelhetünk meg.
Mindeközben Magyarország kedvenc swing & boogie csapatának legnagyobb slágereit hallhatjuk, mint a „Botrány”-t, a „Helló magány”-t és a „Mint egy zsák”-ot...
A repertoárból természetesen nem fog hiányozni „A dal” - Eurovíziós válogató - középdöntős sikerdala és Jakupcsek Gabriella „Ridikül” című műsorának főcímzenéje, a „Retikül” sem. Ha a Group’N’Swing egyedülállóan energikus és vidám produkciója és a jó borok netán a táncparkettre csalnak bennünket, ne szégyenlősködjünk. Itt az ideje, hogy felszabadultan ’boogiezunk’ egy nagyot!
Időpontok:
2014. október 22. 20:30 óra
Jegyár: 2000 Ft (kóstoló nélkül)
3000 Ft (3 fajta bor kóstolásával)
2014. november 29. 20:30 óra
2014. december 11. 20:30 óra
A Figula Pincészet 1993-ban alakult a Pannon táj ékköveként emlegetett Balaton régióban. A dédapa, Tolnay István, a XIX. században Balatonfüred legtekintélyesebb borosgazdái közé tartozott, így ki volt jelölve az út az utódok számára. A legmagasabb minőség elérése érdekében a szőlő gondozásától a borok palackozásáig minden folyamatot a család végez, illetve felügyel. Szőlőskertjeik a pincészet 6 km-es körzetében találhatóak, Balatonfüreden, Balatonszőlősön, Pécselyen, Csopakon és Tihanyban. A 20 hektáros birtokon – a klasszikus értelemben vett terroir gazdálkodás szellemében – dűlőik termését külön kezelve, szigorú hozamkorlátozással dolgozva – mutatják be a borvidék sokszínűségét. A lelkiismeretes és szigorú szakmai munka eredményeként számos hazai és világversenyen – Bordeaux, Brüsszel, Párizs – komoly elismeréseket szereztek boraikkal. Figula Mihály † többéves munkája elismeréseként a 2000. évben elnyerte hazánk legmagasabb szakmai elismerését, az „Év bortermelője” megtisztelő címet. A Magyar Bor Akadémia és az ország vezető borászatait tömörítő Pannon Bormíves Céh tagja volt. Munkásságát családja tisztelettel folytatja.
A pincészet elsősorban fehérborok készítésével foglalkozik, így szőlőültetvényeiken 80% fehér és 20% kékszőlőt termesztenek. Fő fajtáik: olaszrizling, zenit, szürkebarát, chardonnay, sauvignon blanc, semillon, muscat lunel, cabernet sauvignon, cabernet franc, merlot, kékfrankos. Boraik készítésénél a legfontosabb szempont a termőhelyi sajátosságok kidomborítása. Választékukban helyet kapnak a könnyű, gyümölcsös, fiatalos és a nagytestű, kései szüretelésű, hosszan érlelt borok is, amelyek természetesen a borászati technológiát is kettéosztják.