3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2014. április 9.

Új albumával érkezik Budapestre a Sonata Arctica

Copyright:

Visszatér a farkas a Sonata Arctica világába: az 1996-ban alakult finn power metal zenekar nem csak friss albuma, a Pariah's Child borítóján szerepelteti totemállatát, hanem a dalokban és az új klipben is feltűnik a ragadozó. A power metal gyökerekhez visszatérő albumot élőben április 30-án hallhatjuk Budapesten a Club 202-ben. A turnén szereplő vendégzenekar viszont inkább a nyulak életéről zenél: a bemelegítő koncertet adó olasz Trick Or Treat Richard Adams híres kalandregényét dolgozza fel friss dalaiban.

Március végén jelent meg a Sonata Arctica új, Pariah's Child című lemeze, a Nuclear Blast gondozásában. Ez a nyolcadik a sorban, amellyel a zenekar visszatér power metal gyökereihez: „Az előző lemez, a Stone Grow Her Name hard rockos megközelítése után úgy döntöttünk, hogy ismét dallamosabb metalra váltunk, így az új dalok remekül definiálják a Sonata Arctica lényegét.” - mondta el a billentyűs, Henrik „Henkka” Klingenberg.

A gyártási és rögzítési munkálatokat is a zenekar irányította, a keverést pedig az új basszusgitáros, Pasi Kauppinen végezte. Kezdettől fogva törekedtek arra, hogy inkább egy old-school lemez készüljön - ez abban is megmutatkozott, hogy ezúttal újra együtt, egy helyen vették fel a szólamokat, és nem pedig távmunkában, egymásnak e-mailezve a témákat.

A borító és a címválasztás szintén a múltat idézi. Tony Kakko énekes szerint „egy új jövevénynek mindig nehéz nevet választani. Igyekeztem több különböző irányból megközelíteni a feladatot: ez a nyolcadik lemezünk, és bár a nyolcas szám rengeteg lehetőséget hordozott magában – mint a végtelenség jelképe fektetett formában, és így tovább –, én úgy gondoltam, hogy ezek már lerágott csontok. Így jutottam arra a döntésre, hogy ha már a zene visszakanyarodott a régi időkhöz, talán az arculat is megtehetné ezt: így került a borítóra a logónk régi változata, valamint a mostanság elhanyagolt, de számos új dalban feltűnő totemállatunk, a farkas.”

 

 

A Sonata Arctica a lemezfelvétel befejezése után rögtön koncertezni indult: a hazai állomások és Dél-Amerika után áprilisban kezdik majd egy hónapos európai turnéjukat. Ősszel Észak-Amerika, majd Oroszország a cél. Ez a turné, és az április 30-ai budapesti koncert lesz az első lehetősége a hazai rajongóknak, hogy személyesen is találkozzanak a csapat új basszusgitárosával, Pasi Kauppinennel.

A Club 202-ben egy őrült olasz power metal csapat, a Helloween és a Stratovarius turnévendégeként már ismert Trick Or Treat játszik a finnek előtt. A 2002-ben alakult bandának ugyanaz az Alessandro Conti az énekese, akit a Luca Turilli-féle Rhapsody éléről is ismerhetünk. A zenekar eddig három albumot adott ki, melyből a legutóbbi a Rabbits' Hill Pt. 1 címet viseli, és többek között André Matos is közreműködik rajta. A két részesre tervezett konceptalbum Richard Adams ma már klasszikusnak számító, Gesztenye, a honalapító (Watership Down) című kalandregénye alapján készült.

 

 

a Concerto Music bemutatja: Pariah's Child European Tour 2014
2014. április 30., szerda 19 óra
Budapest, Club 202
Sonata Arctica, Trick Or Treat koncertek

Belépő: rock boltokban elővételben 5900 Ft. A jegyértékesítő hálózatokban elővételben és a koncert napján 6900 Ft

Jegyek kaphatók a Tickeportal és a Ticket Expressz hálózatában,a CD Pince, Hammer Zenebarlang, Headbanger üzletekben, valamint a Club 202-ben és www.concerto.hu oldalon.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. szeptember 23.

MOVA az Akvában: új hangzás, új felállás, új látvány

Az Akvárium Lokálban lesz MOVA utolsó saját szervezésű bulija ebben az évben. Izgalmas vendégek, új dalok, nagy felhajtás: érdemes jegyet váltani november 29-ére. Tovább

2025. szeptember 22.

Beton.Hofi az Arénában

Beton.Hofi Aréna-koncert, 2026. március 14-én a Papp László Budapest Sportarénában. 4 év: 3 mixtape, 6 Park, 1 Dome, 2 Fonogram, 1 Artisjus Év Könnyűzenei Szövegírója díj és most itt a következő mérföldkő. Tovább

2025. szeptember 21.

A zene körforgását vizsgálja a XIII. Music Hungary Konferencia

Hogyan lesz a zenéből pénz, és hogyan lesz a pénzből zene? A zeneipar körforgását állítja középpontba a XIII. Music Hungary Konferencia és Showcase, amelyet 2025. november 17-19. között rendeznek meg Veszprémben, a Hangvillában. Tovább

2025. szeptember 17.

VALMAR évzáró szuperprodukció az Arénában

A hazai popszíntér egyik legnagyobb sikersztorija, a VALMAR ismét meghódítja a Papp László Budapest Sportarénát! Marics Peti és Valkusz Milán 2025. december 28-án hatalmas évzáró show-val készülnek rajongóiknak – minden eddiginél látványosabb és energikusabb koncertre számíthatunk. Tovább

2025. szeptember 4.

Rúzsa Magdi is színpadra lép a Depeche Mode giga-koncerten

Rúzsa Magdi lesz a 101. hang a 2025. november 27-i Depeche Mode Special Tribute koncerten az MVM Dome-ban – ezzel végleg teljessé vált a line-up. A koncert eseménye mára fesztivállá nőtte ki magát, és országos, sőt európai méretű zenei ünneppé vált. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky