3422 trupă 12339 MP3 a descărca
Categorie
Hirdetés
Hazai

2014. március 10.

Idén is megrendezik a hazai partykultúra szakmai konferenciáját

Copyright:

Március 28-án, a Soundhead és az A38 Hajó szervezésében újra megrendezésre kerül a tavaly nagy sikerrel debütált Party / Trend / Kultúra konferencia. A hiánypótló szakmai fórum az elmúlt év legfontosabb eseményeit és tendenciáit vizsgálja a hazai elektronikus zenei élet színterén, és párbeszédet kezdeményez a terület szereplői közt.

A Soundhead és az A38 Hajó által szervezett Party / Trend / Kultúra 2014 konferencia célja, hogy évről évre feltérképezze az elektronikus zenei élet kulturális, társadalmi és gazdasági vonatkozásait, és a közönséget is bevonva kapcsolatot teremtsen a szakmát szabályozó hazai szervek, támogatók, médiumok, klubok és lemezlovasok között. A rendezvény felvonultatja Magyarország legismertebb promotereit, klubvezetőit, fesztiválszervezőit és a kultúra elismert kutatóit, akik izgalmas prezentációk és kerekasztal-beszélgetések keretén belül szólalnak meg.  A fórum idei helyszíne az A38 Hajó Konferenciaterme lesz.

A március 28-i konferencia kora délutánig zajló tömör előadásai változatos témákat járnak körül: egyaránt érintik az elektronikus zene műfaji kérdéseit, a terület jelenlegi helyzetét és jövőképét, a hazai és nemzetközi fesztiváltrendeket, zenei szubkultúrákat, a VJ kultúrát illetve a terület márkakommunikációs és arculati vonatkozásait. Az egyéni prezentációkat követő kerekasztal-beszélgetések résztvevői pedig a „Fesztiválok és Klubestek”, valamint a Partyszervezés helyzetét és a „DJ Szövetség és a DJ-k viszonyának” kérdéseit boncolgatják a területek képviselői segítségével. A rendezvény filmvetítéssel zárul: a beszélgetéseket követően a Paris/Berlin: 20 Years of Underground Techno című dokumentumfilmet vetítik, mely a párizsi és berlini underground techno fejlődését mutatja be.

A Party / Trend / Kultúra konferencia elsőként tavaly került megrendezésre, és már debütálásakor sem csupán a terület képviselőit mozgatta meg: a hazai elektronikus zenei szcéna összetartását fémjelzi, hogy a teltházas fórumra jóval szélesebb körből is érkeztek érdeklődők. A progresszív kezdeményezés szervezői bíznak benne, hogy a rendezvény hosszútávon kiemelt platformja lehet a hazai elektronikus zenei kultúrának.

A konferencia programját és a vonatkozó információkat megtalálhatjátok ITT, a rendezvény hivatalos honlapján.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. március 6.

Korlenyomat a Honeybeast új dala, az Eladó

A dalhoz készült klipben az egyik leghíresebb magyar, Arató András, azaz Hide the Pain Harold is szerepel. A continua

2025. március 3.

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala

A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, mától pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. A continua

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon. A continua

2025. február 24.

Charlie újra bakeliten is

Igazi ereklyének minősül Charlie sokat emlegetett, ’Mindenki valakié’ című kiadványa, mely most először bakelit formában jelent meg. A continua

2025. február 20.

Megjelent a The Carbonfools új albuma

A Carbonlove egy új korszak kezdetét jelzi a zenekar életében, miközben hű marad ahhoz a különleges stílushoz, amely évek óta a védjegyük. A continua

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky