3422 trupă 12339 MP3 a descărca
Categorie
Hirdetés
Hazai

2013. december 7.

Új Special Providence-klip

Copyright:

Teltházas európai turnéja után a negyedik nagylemezén dolgozik a Special Providence. A nemzetközi progresszív rock műfajában egyre elismertebb és népszerűbb magyar zenekar az új album előzeteseként Kálloy Molnár Péter színművész főszereplésével klipet forgatott a Testing The Empathy című szerzeményhez.

Negyedik nagylemezén dolgozik a Special Providence. A műfajokat mesteri módon elegyítő, külföldön is elismert magyar zenekar a tavaszra várható album előzeteseként egy dalt misztikus hangulatú videóklip formájában mutat be.

- A választásunk a Testing The Empathy című szerzeményre esett. A főszerepet Kálloy Molnár Péter alakítja, akivel baráti a viszonyunk, és dolgozunk is együtt. Péter szereti a zenekart, ráadásul zseniális drámai színész, aki megélte és a játékával tökéletesen visszaadta az érzelmeket, amelyek egy ember kétféle énjéről szólnak. A forgatás szeptemberben volt, az erdei jeleneteket Dobogókőn, a beltérieket pedig Budapesten rögzítettük  A klipet ezúttal is a MADvision stábjával készítettük, akik a Lazy Boy című klipünket is jegyzik– mondta Markó Ádám, a Special Providence dobosa.

A zenekar januárban vonul be a törökbálinti SuperSize Stúdióba, hogy rögzítse az új szerzeményeket, és a lemez megjelenése előtt a tervek szerint még egy számhoz forgat klipet. A Special Providence a stúdiómunkálatok közben nem lép színpadra, de a háttérben szorgos munka folyik, hiszen a fiúk folyamatosan kapják az újabb és újabb felkéréseket.

- Fantasztikusan sikerült a szokásos, őszi európai turnénk, amire ezúttal a svéd Beardfish társaságában indultunk el. Nagyon megterhelő volt, hiszen napi 600-700 kilométert is buszoztunk, de a fogadtatás feledtette az utazás fáradalmait. Azokban az országokban, ahol korábban már felléptünk, az eddigieknél is több néző jött el a fellépésekre, ráadásul igazán patinás helyeken adtunk koncerteket. Hamburgban például abban a klubban játszottunk, ahol a Police és a Nirvana is színpadra lépett, a plakátjaik ma is kint vannak a falon. A turné során Hollandiában, Dániában és Svájcban is voltunk, ahol korábban még nem léptünk fel. Ezeken az állomásokon is elképesztő volt a hangulat, ismerték a számainkat és már alig várták, hogy élőben hallhassanak minket. A turné újabb szakmai előrelépést is hozott, ugyanis leszerződtetett minket a Beardfish német booking ügynöksége, így a progresszív zene legjelentősebb brit, német és francia előadóival egy istállóba kerültünk. Ez azt jelenti, hogy az eddigi külföldi sikereinket is túlszárnyalhatjuk, hiszen újabb út nyílt meg a legnagyobb európai és tengerentúli fesztiválok felé – tette hozzá Markó Ádám. 

A Special Providence itthon legközelebb tavasszal koncertezik, hiszen az album lemezbemutató koncertje áprilisban lesz az A38 állóhajón.

 

 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 11.

Budapesten mutatja be hetedik albumát a The Trousers

Az idén húszéves The Trousers története új fejezethez érkezett: a Music Fashion kiadó az elmúlt napoknan adta ki a zenekar hetedik nagylemezét, a „Necessary Evil”-t. Az album megjelenését természetesen élőben is megünnepli a banda, hiszen november 15-én a Három Hollóban lépnek fel. A continua

2025. október 29.

Hősök: Csak gyűlik a harag, több lesz a soknál

A Lomtár a mai közhangulat, a társadalmi feszültségek és az elfojtott düh lenyomata. A Hősök legújabb megjelenése minden tekintetben rezonál arra, amit talán mind érzünk a levegőben: sok évnyi csalódás, elmérgesedett közbeszéd, egyre fogyó türelem. A continua

2025. október 28.

Lil Frakk szerint nem minden happy end 

Lil Frakk megérkezett az Átbasztál című új felvezetőjével, amely egyszerre őszinte, nyers és meglepően felszabadító. A dalhoz készült videóklip egy magányos báltermi jelenetben bontja ki a csalódás és beletörődés kettősségét, előrevetítve az érkező Harmadnap című LP hangulatát. A continua

2025. október 21.

Megjelent Dé:Nash első nagylemeze: itt a Még Négy Év

A társadalomkritikus előadó, Dé:Nash debüt nagylemeze továbbra is a magyar valóság görbe tükrét tartja a hallgatók elé, de a politikai szatíra mellé egy váratlan, könnyedebb hangvételű dal is került az albumra: a Parkside (Polgári Bónusztrekk), amelyhez videóklip is készült. A continua

2025. október 13.

A Szar az élet után itt a Stressz - megjelent Mehringer új klipje

A SZAR AZ ÉLET után újra politikai és társadalmi kérdéseket boncolgató témát dolgozott fel az október 9-én megjelent dalában Mehringer. A continua

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky