2013. október 25. | Szandi
Az angol humorista Russell Brand megmondja a véleményét a politikáról, a szavazásról és számokkal alátámasztva elemzi az elmúlt idők eseményeit. Bár, nem mond újdonságokat és nem fogja megváltani a világot, de részben elgondolkodtató, főleg Russelltől, aki tényleg kevés dolgot gondol komolyan.
Egy régi mondás szerint, "Ha a szavazás tényleg bármit megtudna változtatni, akkor illegális lenne". Egy bravúros előadásban Russell Brand bevallotta, hogy sosem szavazott és soha nem is fog, a szavazást egyetlen dolog támasztja alá, a tönkrement, kegyetlen és kapzsi politikai építmény. Tehát a pártatlanság egy érvényes álláspont?
A szavazás képviseletet jelent? Szavazol és néhány parlamenti dolgozó akik csak a munkaköri leírás szerint végzi munkáját, elküldi a parlamentnek a szavazócédulákat, ott pedig szigorú leírást követnek és nem mutathatják meg, hogy kire szavaztál, ha ezt megteszik, akkor annak súlyos következményei vannak. (tanú tandíj).
Aztán szélesedik. A bolygó tarthatatlan sebességgel melegszik (utoljára az ember). Éppen ezen a héten David Cameron megígérte a zöld adók visszaállítását. Ez azt jelenti, hogy minél több az elégetett tüzelőanyag, annál nagyobb felmelegedés. És ki fog szenvedni a legjobban, a leghamarabb a globális felmelegedéstől? Az emberek a fejlődő országokban vagy másképp megfogalmazva a legfelelőtlenebbek.
És ha a szegénységről beszélünk, a korlátlan kapitalizmus eredményezte világon ahol a bangladeshi ruhaipari dolgozók 11cent/óra bérért szemérmetlenül olcsó blúzokat/ruhákat gyártanak a Nyugatnak, hogy azt viseljék.
Ha szavazol, akkor elfogadsz minden azzal kapcsolatos szabályt. A fennálló állapot 2008-ban pénzügyi csődöt hozott. Egy olyan helyzetet teremtett, ahol 350 000 ember élelmiszer bankokra támaszkodik. A fizetett képviselők, hogy megóvják a felfordulástól, hamis költségekről számolnak be. Szavazás? Ugyanaz a darálás, ugyanaz a csalódottság mindig, egyik rosszabb mint a másik.
Nézzük számokkal!
1. George Bush 2000-ban megnyerte a választásokat Floridában, 543 szavazattal. Ami mondhatnánk tartós következményekkel volt emberek száz-millióira.
2. Elnyomni a fiatalt. A 2010-es egyesült királysági választásokon a 65 éven felüliek 76%-a szavazott, míg ezzel szemben a 18-24 év köztiek csak 44%-a. Az eredmény? A nyugdíjak háromszorosukra nőttek, az egyetemi díjjakkal együtt.
3. Haladó törvények. A közelmúltban az Egyesült Királyság kormánya bevezette az országos minimálbért, a fizetett szabadságot és a munkahelyi diszkrimináció tilalmát. Legalizálta az abortuszt, megnyitotta a házasságot a homoszexuális párok számára és pénzt adott iskoláknak, különösen a kevésbé jómódú diákoknak.
4. A kevesebb ember, akik úgy érzik nincs joguk szavazni. A részvételi arány 65% volt az egyesült Királysági választásokon 2010-ben. Ha az emberek úgy gondolják, hogy a kormányok figyelmen kívül hagyják a szegénységet, a klímát, akkor arra a pártra kell szavazniuk, aki támogatja őket. Legalább lenne egy blokkóló hatása az ellenérdekeknek.
A komoly hangvétel egy humoristánál olyan, mint amikor egy politikus betartja azt, amit ígért. (Hogy egy kapcsolódó hasonlattal éljek.) Egy ilyen részletes és kimerítő áttekintés után lehet, hogy Russel is indul a következő választáson?
Forrás: independent.co.uk
Szandi