3422 bands 12339 MP3 a descargar
Categorías
Hirdetés
Hazai

2013. július 13.

Babel Sound Fesztivál: világzene, jazz és tánc Balatonlellén

Copyright:

Idén ingyenes programokkal várja látogatóit a Babel Sound Fesztivál, melyre július 19-21. között kerül sor a balatonlellei Rendezvényparkban. A fesztivál most is a világzene, a jazz, a tánc és a gasztronómia világába invitálja a közönséget, s nevéhez méltóan számos országból érkeznek majd a fellépők: a magyar, spanyol, cseh, holland és szlovák vendégek mellett több határokon átívelő, nemzetközi zenei projekt is bemutatkozik. 

Grill, terasz, zene – e hármas jegyében várja augusztus végéig látogatóit Balatonlellén a Babel Kert. Az elnevezés az elmúlt években a Babel Sound Fesztivál kapcsán vált ismertté, amely friss és izgalmas programok kínálatával, illetve a szardíniaszerű tömeg és a vad fesztiválőrület elhagyásával tűnt ki a szabadidős kínálatból.
 
Az elmúlt hetekben vált biztossá, hogy a Babel Sound Fesztivál idén is megnyitja kapuit: július 19-21. között összesen 12 koncert, különböző táncokat bemutató workshopok, és minden délelőtt 3-4 ételt készítő főzőbemutató várja a látogatókat, méghozzá szintén Balatonlellén, a Rendezvénypark területén.
 
A Babel Sound azoknak szól, akik a nagy fesztiválok, a gyorsuló élettempó világában egy otthonosabb, környezettudatos és emberközeli szórakozási formát részesítenek előnyben. Egy olyan „fesztivál” ez, amely képes utat mutatni, és olyan jövőképet felrajzolni, ahol egy nyári zenés rendezvény kikapcsolódást, pihenést, szórakozást és kulturális programokat valósít meg, miközben megőrzi ember és környezet egyensúlyát. Így a nyugodt pihenést preferáló, akár kisgyermeküket is magukkal hozó vendégeknek is lehetőséget nyújt a kikapcsolódásra.
 
A zenei program a hagyományokhoz hűen ezúttal is rendkívül színesnek ígérkezik. A négy hazai fellépő (Fókatelep, Boggie, Presszó Tangó Libidó, Is... Real Project) koncertjei mellett a szlovákiai Balkansambel táncra perdítő zenéje, és a cseh Medicimbal által cimbalmon előadott világslágerei is elhangzanak majd. Spanyolországból érkezik a Julian Olivares Trió, valamint a magyar származású María Keck, aki a De Cobre zenekar élén a flamenco formavilágába helyezkedve adja elő dalait, melyekbe a magyar folklór és a kelet-európai roma kultúra ízeivel lehelnek életet.
 
A hollandiai BalkanBlues verseny győzteseként üdvözölhetjük majd az Amariszi zenekart. Három olyan fellépő is érkezik, melyeknek tagsága számos különböző ország szülötteiből állt össze: a Haninah Project a Balkántól Kelet-Törökországig húzódó zenei utazásra hívja a hallgatót, a Sanké hagyományos és ősi nyugat-afrikai ritmusokat játszik. Dely Dávid, a nemrég elhunyt kolumbiai-magyar zenész emlékét pedig egykori zenekara, a Tumba y Quema, valamint édesanyja, Leonor Dely közös szereplése idézi meg.
 
A korábbi évekkel ellentétben az idei programokat belépő nélkül, ingyenesen látogathatjuk, így biztosak lehetünk benne, hogy egy rendkívül hangulatos, családi programnak is kiválóan megfelelő zenés-táncos-főzős hétvégét tölthetünk majd július 19-21. között Balatonlellén.
 

Babel Sound Fesztivál

2013. július 19-21. péntek-vasárnap

Balatonlelle, Rendezvénypark (Móló sétány)

Program: Főzőbemutató minden nap 10 órától, workshopok 11 órától, koncertek 17 órától.

Részletes program: http://babelsound.hu/

 
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. október 29.

Hősök: Csak gyűlik a harag, több lesz a soknál

A Lomtár a mai közhangulat, a társadalmi feszültségek és az elfojtott düh lenyomata. A Hősök legújabb megjelenése minden tekintetben rezonál arra, amit talán mind érzünk a levegőben: sok évnyi csalódás, elmérgesedett közbeszéd, egyre fogyó türelem. Seguir

2025. október 28.

Lil Frakk szerint nem minden happy end 

Lil Frakk megérkezett az Átbasztál című új felvezetőjével, amely egyszerre őszinte, nyers és meglepően felszabadító. A dalhoz készült videóklip egy magányos báltermi jelenetben bontja ki a csalódás és beletörődés kettősségét, előrevetítve az érkező Harmadnap című LP hangulatát. Seguir

2025. október 21.

Megjelent Dé:Nash első nagylemeze: itt a Még Négy Év

A társadalomkritikus előadó, Dé:Nash debüt nagylemeze továbbra is a magyar valóság görbe tükrét tartja a hallgatók elé, de a politikai szatíra mellé egy váratlan, könnyedebb hangvételű dal is került az albumra: a Parkside (Polgári Bónusztrekk), amelyhez videóklip is készült. Seguir

2025. október 13.

A Szar az élet után itt a Stressz - megjelent Mehringer új klipje

A SZAR AZ ÉLET után újra politikai és társadalmi kérdéseket boncolgató témát dolgozott fel az október 9-én megjelent dalában Mehringer. Seguir

2025. szeptember 19.

Járai Márk és Bereményi Géza dalát a gyerekhangok teszik varázslatossá

Megjelent Járai Márk szólódala, a Réteken, amelyben egyszerre találkozik a magyar dalszövegírás ikonja, Bereményi Géza, a Superar gyermekkórus és a Halott Pénzből ismert énekes érzékeny előadásmódja. A dal zeneszerzésében Felcser Máté (Punnany Massif) is közreműködött. Seguir

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky