A gothic rock egyik meghatározó zenekara 1984-ben alakult az Angliai Hertfordshire-ben. Szinte a kezdetektől a következő felállásban játszottak Carl McCoy ének, Tony Pettit basszusgitár, Pau Wrigth és Peter Yates gitár, Alexander Wright dob. 2011. október 14-én először lép fel a Fields of the Nephilim Budapesten. A koncert a Club 202-ben lesz, érdemes hamar beszerezni a belépőket!
A zenekar neve a mitológiai Nephilimektől származik. A biblia szerint ők az emberek és angyalok leszármazottai, láthatatlan óriások, akik a Földön élnek a mai napig is körülöttünk.
A banda soha nem tört be a populáris zene piacra, de az alternatív szubkultúrában igen meghatározó szerepet töltöttek be, és kimondottan nagy hatással voltak több zenekarra, és rajongók tíz-százezreire, főleg a gothic rock, és a rock noir irányzatokon belül. Ez abból is leszűrhető, hogy a mai napig nagy érdeklődés nyilvánul meg ritka, és rendszertelen fellépéseik iránt.
Zeneileg több irányzatot ötvöznek. Főleg a hard, gothic, psychedelic rock némi metal hangulattal megspékelve, mindez megkoronázva McCoy különleges, éteri hangjával.
Szövegeik többsége mágikus, misztikus témákkal foglalkozik, erősen merítve a mítoszokból a Sumér mitológiából, és ősi tanításokból. Ebből következik az erős hatás, és a hűséges rajongó tábor. Nem csak zenéjükkel, de szövegeikkel, mondanivalójukkal is különlegeset, hiánypótlót alkottak. A misztikus, elgondolkodtató szövegeik, életről-halálról, sok emberben érzékeny húrokat pendítettek meg. McCoy egyedi módon keveri a keresztény, a sámánista mitológiát a hermetikus tanokkal, és a kabalával, ezzel olyan keveréket adva, ami utánozhatatlan, ugyanakkor nagyon elgondolkodtató. Legfőképp mert kérdések feltevésére, és a válaszok keresésére inspirál.
A látványvilágban egyértelműen vadnyugati hatásokkal operálnak kiegészítve ezt némi valóságon túli hangulattal, misztikus jelképekkel megerősítve.
Albumaikon jól érezhető a folyamatos változás, fejlődés, ennek csúcsát mindenképpen az 1991-ben megjelent Elizium album jelentette, ami a maga nemében egy tökéletesre csiszolt gyémánt. Méltó módon tükrözi az ember számára elveszett, eredeti isteni birodalom eszményképét.
Nem sokkal a lemez megjelenése után feloszlott a zenekar. Az indokok között személyes nézeteltéréstől kezdve a kiadóval megromlott kapcsolatig minden felmerült.
McCoy a Nefilim nevet használva folytatta a karrierét, a többiek pedig Rubicon néven alakítottak zenekart. Mindkét formáció kérész életű volt, és míg a többiek különböző formációkban zenéltek utána, McCoy egy időre eltűnt a homályban.
Az elkövetkező évek az újraalakulás pletykáival, és kiadott, kiszivárgott félig kész anyagokkal teltek., míg 2005-ben McCoy megjelentettet egy új albumot, Mourning Sun néven, a Nephilim neve alatt.
Az albumom „szellem” zenészek szerepelnek, és azóta is változó felállásban játszik a zenekar. Egyetlen eredeti tagja McCoy, és a Nefilimes időkből John Carter.
Az első koncertre 2007-ig kellett várni. Azóta több fellépést is tartott a zenekar. Rendszertelenül és változó helyeken Európában.
Ők lépnek majd fel 2011. október 14-én Budapesten, első alkalommal, habár már a 90-es évek elején, sőt idén februárban is tervbe volt véve egy koncert. Az első alkalommal a zenekar feloszlása, idén pedig egy nagyon szerencsétlen, halálos áldozatokkal is járó „diszkó” baleset akadályozta ezt meg. Reméljük ez alkalommal sikerül élőben is látunk nőket kicsiny hazánkban, és átélni azt a különleges, utánozhatatlan érzést, amit a zenekar nyújtani tud.
a Negative Art bemutatja:
FIELDS OF THE NEPHILIM (UK)
special guest:
THE LAST DAYS OF JESUS (SK)
Club 202 (ex-Wigwam)
2011. október 14. péntek 19:30
DISZKOGRÁFIA:
Burning The Fields-Ep 1985.
Returning To Gehenna-kislemez válogatás 1986.
Power-mini LP 1986.
Preacher Man-mini LP 1987.
Dawnrazor-LP 1987.
Blue Water-maxi LP 1987.
Moonchild-Maxi LP 1988.
Chord Of Souls-válogatás mini LP 1988
The Nephilim-Lp 1988
This Dying Age-maxi LP 1989.
Psychonaut-maxi LP 1989.
For Her Light-maxi LP 1990.
Elizium-LP 1990.
Sumerland-Maxi LP 1990.
Submission-mini Lp 1990.
Nephs single-egy speciális dupla kislemez 1990. november
Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább
Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább
A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább
Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább
Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább