3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Külföldi

2010. szeptember 30. | déka

Letölthető Kanye West és Bon Iver közös száma!

Copyright:

Sokan már azt az augusztusban felröppent hírt is megdöbbenve fogadták, miszerint a valószínűtlenül sápadt Bon Iver frontember (Justin Vernon) Kanye West következő albumán fog tevékenykedni, de most ímhol a bizarr páros kollaborációjának első kézzelfogható terméke: a Lost In The World már hallgatható a neten.

A Bon Iver, melyet a szépreményű fiatalság többnyire csak a Twilight második részének (gyengébbek kedvéért: New Moon) OST-jéről ismer, egy amerikai indie folk formáció. A Pitchfork tudósítása szerint alapítója, az örökké éteri és bús Justin Vernon utóbb arra vesztegette tehetségét, hogy Kanye West készülő albumán hozzon össze fantáziadús trackeket.

A Daft Punk Harder Better Faster Stronger-jét megszentségtelenítő Kanye West teljesen elégedett lett az eredménnyel, és bár pontosan nem tudni, hogy hány közös nóta lesz, új albumáról az elsőt már hallhatjuk: a „Lost In The World” Vernon „Woods” című dalából használ fel egy hangmintát.

Az Auto-Tune-nal egyébként is vastagon megpakolt sample-t Vernon felturbózta néhány kórus-effekttel, és felénekelt hozzá még pár szólamot. Kanye rárappelt, meg hozzátettek ilyen törzsi-diszkó ritmus-szekciót.

Az felvétel elsőre rémületesen, de jól szól, hovatovább tartalmaz még egy spoken word betétet is Gil Scott-Herontól, és szakértők szerint a legfantasztikusabb lehetőség, melyet Vernon elé sodorhatott az élet, mivel elképzelhető, hogy Kanye-ék ezt hozzák majd ki kislemeznek az albumról.

Vernon ezt nyilatkozta a nótáról: „Csak reggeliztünk és közben hallgattuk a számot, mikor Kanye ilyet szólt, hogy „A picsába, ez lesz a fesztiválzáró szám!” Én meg mondtam, hogy persze, cool. Kicsit ijesztő volt.” Az éterien pörgős Lost in the World-öt itt hallgathatjátok meg.

Hallgasd meg ITT!

déka

Forrás: pitchfork.com

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. június 5.

Cara Delevingne zenei karriert indított

Hivatalosan is elindította a zenei karrierjét a korábban divatmodellként és színésznőként is ismert szupersztár. Cara Delevingne két, egymáshoz szorosan kötődő dallal mutatkozik be. Az „I Forgot” és az „Out of my Head” kettősét egy hétperces kisfilm illusztrálja, amit tényleg csak tátott szájjal lehet végignézni. Tovább

2026. június 3.

A gyerekeket támogatja Shakira és Burna Boy a foci-vb hivatalos himnuszával

Megjelent a Grammy- és Latin-Grammy díjas Shakira és Burna Boy "Dai Dai" című felvétele, mely nemcsak a júniusban kezdődő 2026-os FIFA labdarúgó-világbajnokság himnusza, hanem egy üzenet is, ami arra bátorítja a gyermekeket, hogy merjenek nagyot álmodni. A futballindulókban jártas énekesnő a foci VB döntőjének valaha volt első félidei showjában is fellép majd július 19-én Madonna és a BTS mellett. Tovább

2026. május 25.

Egy energiákkal túlfűtött éjszaka emlékét adja át nekünk Dua Lipa

Dua Lipa nemrégiben hivatalosan is bejelentette a ’Live From Mexico’ című projektjét, ami az élőben rögzített albumon felül egy koncertfilmet is magában foglal. A koncertsorozat öt kontinensen keresztül zajlott és közel kétmillió jegyet adtak el rá világszerte, ezzel pedig az énekesnő örökre beleírta magát a zenei történelemkönyvekbe. Tovább

2026. május 22.

Folytatja a korábban megkezdett zúzását Charli XCX

A korábban kiadott „rock music” utódjaként látott napvilágot Charli XCX legújabb, a divatvilág sötét világa által inspirált dala, ami az „SS26” címet kapta. Az előző, megosztóra sikeredett „rockos” szerzemény és annak B-oldala, az „i keep on thinking bout you every single day and night” komoly vitákat váltott ki a kritikusok és a rajongók körében. Pedig Charli XCX elárulta, hogy a művészetében kizárólag a saját belső hangjára hallgat. Ennek alapján nem is lehetne önazonosabb a háromszoros Grammy-díjas angol dalszerző mostani korszaka. Tovább

2026. április 26.

Steve Angello remixelte a Basement Jaxx gigaslágerét

A 100 gecs bomba remixe után nem más, mint Steve Angello, a Swedish House Mafia tagja is újragondolta a Basement Jaxx "Where's Your Head At" című ikonikus slágerét. A rajongók által máris extrán keresett track végre hivatalosan is napvilágot látott az XL Recordings "house bag" sorozatának részeként. A görög-svéd DJ-producer grandiózus bassline energiákkal turbózta fel a dance zene alaphimnuszának számító felvételt. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky