3422 bands 12339 MP3 to download
News par
Hirdetés
Külföldi

2010. május 23.

A-ha  A-ha!

Copyright:

Kilenc album, ikonikus videó, 36 millió eladott lemez világszerte – ilyen, és ehhez hasonló érdemek köthetőek a 80-as évek egyik legsikeresebb popzenekarához, az A-Ha-hoz.  A norvég banda idén ünnepli megalakulásának 25. évfordulóját, mely méltó képen meg is lesz ünnepelve, nagy felhajtással, meg mindenféle tutisággal.

  • share
  • kapcsolódó linkek

Az A-Ha és a Rhino Records együttműködésének köszönhetően május 11-én jelent meg a születésnapját ünneplő banda The Singles: 1984-2004 című, életművet átölelő kiadványa.
A 19 (!) darabos gyűjtemény olyan alapvetéseket tartalmaz, mint a „Take On Me”, „ The Sun Always Shine On TV”,  „Cry Wolf”,  vagy a Bond filmzene, a „The Living Daylights”. Ezeken kívül  a csomagban helyet kapott a  a trió Warner Bros. kiadásában megjelent 7 lemeze:
Hunting High And Low (1985), Scoundrel Days (1986), Stay On These Roads (1988), East Of The Sun, West Of The Moon (1990), Memorial Beach (1992), Minor Earth Major Sky (2000) és a  Lifelines (2002).

Ha ez még nem lenne elég, külön és a csomagban is megjelent az A-ha első két lemezének, a Hunting High And Low / Scroundrel Days – nek egy deluxe kiadásam teletömve ritkaságokkal, demokkal, és sosem hallott élő felvételekkel.
Az itt felsoroltak néhány kattintással könnyen beszerezhetőek a Rhino Record site-járól.

A rajongók nagy örömére, a zenekar nem fogja magányosan ünnepelni a születésnapot; már fixálva van egy 15 országos föld körüli A-Ha turné, melynek érdekes -  és örömteli - módon Budapesten, a Papp László sportarénába is van egy állomása, július 14-re. Tudniillik az A-ha még sosem lépett fel Magyarországon, de úgy látszik ami késik – ha 25 évet is – nem múlik.

Tracklist:

THE SINGLES: 1984-2004
1. “Take On Me”
2. “The Sun Always Shines On T.V.”
3. “Train Of Thought”
4. “Hunting High And Low”
5. “I’ve Been Losing You”
6. “Cry Wolf”
7. “Manhattan Skyline”
8. “The Living Daylights”
9. “Stay On These Roads”
10. “Touchy!”
11. “Crying In The Rain”
12. “Move To Memphis”
13. “Dark Is The Night For All”
14. “Shapes That Go Together”
15. “Summer Moved On”
16. “Minor Earth Major Sky”
17. “Velvet”
18. “Forever Not Yours”
19. “Lifelines”
HUNTING HIGH AND LOW
1. “Take On Me”
2. “Train Of Thought”
3. “Hunting High And Low”
4. “The Blue Sky”
5. “Living A Boy’s Adventure Tale”
6. “The Sun Always Shines On T.V.”
7. “And You Tell Me”
8. “Love Is Reason”
9. “Dream Myself Alive”
10. “Here I Stand And Face The Rain”
Bonus Tracks
11. “Take On Me” – Original 7” Version 1984
12. “The Sun Always Shines On T.V.” – Extended Mix
13. “Train Of Thought” – U.S. Mix
14. “Hunting High And Low” – Extended Remix

Disc 2 – Demos, B-sides & Rarities
1. “Take On Me” - Demo
2. “Train Of Thought” – Demo*
3. “Hunting High And Low – Demo*
4. “The Blue Sky” – Demo
5. “Living A Boy’s Adventure Tale” – Early Version*
6. “The Sun Always Shines on T.V.” – Demo*
7. “And You Tell Me” – Demo
8. “Love Is Reason” – Demo*
9. “I Dream Myself Alive” – Demo*
10. “Here I Stand And Face The Rain” – Demo*
11. “Stop And Make Your Mind Up”
12. “Driftwood”
13. “Dot The I”*
14. “The Love Goodbye”
15. “Nothing To It”*
16. “Go To Sleep”
17. “Monday Mourning”
18. “All The Planes That Come In On The Quiet” *
19. “Never Never”
20. “What’s That You're Doing To Yourself”*
21. “You Have Grown Thoughtful Again”*
22. “Lesson One” – Autumn 1982 “Take One Me” Demo*
23. “Presenting Lily Mars”

SCOUNDREL DAYS
1. “Scoundrel Days”
2. “The Swing Of Things”
3. “I’ve Been Losing You”
4. “October”
5. “Manhattan Skyline”
6. “Cry Wolf”
7. “We’re Looking For The Whales”
8. “The Weight Of The Wind”
9. “Maybe, Maybe”
10. “Soft Rains Of April”
Bonus Tracks
11. “I’ve Been Losing You” – Extended Version
12. “Cry Wolf” – Extended Version
13. “Manhattan Skyline” – Extended Version

Disc 2 – Demos, B-sides & Rarities
1. “Scoundrel Days” – Demo*
2. “The Swing Of Things” – Demo #3*
3. “I’ve Been Losing You” – Octocon Studio Demo*
4. “October” – Demo*
5. “Manhattan Skyline” – Demo*
6. “Cry Wolf” – Demo*
7. “We’re Looking For The Whales”– Demo*
8. “The Weight Of The Wind” – Demo*
9. “Maybe, Maybe”  – Demo*
10. “Soft Rains Of April” – Guitar Version*
11. “Scoundrel Days” – Octocon Studio Demo*
12. “This Alone Is Love” – Original Version
13. “Days On End” – Demo
14. "Train of Thought” – Live In Croydon*
15. “I’ve Been Losing You” – Live In Croydon *
16. “The Blue Sky” – Live In Croydon*
17. “Looking for The Whales” – Live In Croydon
18. “Cry Wolf” – Live In Croydon*

*previously unissued

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2026. január 22.

Megjelent A$AP Rocky új albuma, melynek első klipjében Winona Ryder is szerepel

Megérkezett a népszerű New York-i rapper, entrepreneur, színész és divatikon, A$AP Rocky régóta várt negyedik stúdióalbuma: a "DON'T BE DUMB" a művész első teljes hosszúságú lemeze nyolc év után, mely máris példátlan globális keresletet generált. Az albumborító az ikonikus filmrendező és illusztrátor, Tim Burton keze munkája, aki az előadóval együttműködve Rocky személyiségének hatféle oldalát alkotta meg jellegzetes stílusában: minden egyes karakter egy-egy új ablakot nyit A$AP Rocky illusztris karrierjének felejthetetlen pillanataira. More

2026. január 21.

Flea és az ő debütáló albuma, például Thom Yorke közreműködésével

A Red Hot Chili Peppers alapító basszusgitárosa és meghatározó alakja, Flea bejelentette első LP hosszúságú szólóalbumát. A Honora című lemez 2026. március 27-én jelenik meg a Nonesuch Records gondozásában, és egyben visszatérést jelent Flea legkorábbi zenei gyökereihez: a jazzhez és a trombitához. Itt pedig máris egy új felvezetőt (Traffic Lights) hallhatunk a legendás Radiohead énekesének, Thom Yorke közreműködésével. More

2026. január 20.

Phil Collins válogatás a láthatáron

2026. január 30-án érkezik Phil Collins ’The Singles’ című átfogó válogatásalbuma, amely ezúttal a legendás előadó 75. születésnapja alkalmából lát napvilágot limitált, türkízkék és magenta színű duplabakeliten. More

2026. január 8.

Már ingyen nézhető a Queens of the Stone Age párizsi koncertfilmje

A Queens of the Stone Age egy régóta dédelgetett álmát váltotta valóra, amikor a párizsi katakombák alagútjainak mélyén rögzítette "Alive in the Catacombs" című kisfilmjét, melynek nyáron volt a premierje. A Magyaroszágon visszatérő vendégnek számító amerikai zenekar különleges koncertfilmje december 16-tól már ingyen megtekinthető a YouTube-on, illetve a forgatási munkálatokat megörökítő dokumentumfilm is felkerült a platformra. More

2025. november 29.

A szabad szerelmet ünnepli Romy

A The xx-ből is ismerős londoni dance-pop csillag, Romy új dallal jelentkezett: megjelent a "Love Who You Love". A track egyfajta szimbolikus zárófejezetként szolgál 2023-as "Mid Air" című merész debütáló szólóalbumához, amely a queer szerelem és az önfelfedezés intimitását tárta fel. Ez a felvétel egy igaz szerelemprojekt, melyet Romy 2020 óta formált, a produceri munkálatokat pedig BloodPop és Jamie xx oldalán végezte. A felszabadultság fontosságát hirdető szerzeményhez egy videóklip is készült, amelyet az énekes-dalszerző alkotó- és élettársa, Vic Lentaigne rendezett. More

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky