3422 artistes 12339 MP3 á télécharger
Catégories
Hirdetés
Hazai

2010. március 3.

A Republic köztársasága

Copyright:

A Republic együttes húsz évvel ezelőtt, már a megalakulásakor stílust teremtett. Zenéjük az első taktustól felismerhető, markáns, összetéveszthetetlenül egyedi, Cipő verseivel a hazai dalszövegírást egy másik régióba emelte.

Az idén születésnapját ünneplő Republic vadonatúj – sorrendben a 25. - lemeze, a Köztársaság úgy építkezik a saját hagyományaikból, hogy mellette – mint minden eddigi lemezükkel – gazdagabbá tették eddigi életművüket.

A Köztársaság című album 14 dala nagyon Republic. Minden értéket felvonultat, amely a zenekart a két évtized alatt jellemezte. A csapat zenei olvasztótégelyében asszimilálta a beat, a rock, a punk, a ska és a népzene stíulsjegyeit oly módon, hogy közben az eredeti zenei elképzelések kristálytisztán megmaradtak. A Köztársaság című albumon a Republic lírai vonala is folytatódik, az a gyengéden simogató és elgondolkodtató hangulat, amit annyian szeretünk, akiknek magyar az anyanyelve.

Korszerűen, frissen szól az új lemez. Aki könnyed kikapcsolódásra vágyik, szinte azonnal dúdolhatja a zenekarral a könnyen megjegyezhető dallamokat, aki több időt szentel az album alapos megismerésére, felfedezheti azokat a hangszerelésbeli finomságokat és mesteri hangszeres játékot, amit a rafinált Republic-zenészek: Bódi László, Boros Csaba, Nagy László Attila, Patai Tamás és Tóth Zoltán a lemezre rejtettek. Cipő szövegei is többrétegűek: első hallásra is komoly a mondanivaló, de az igazi üzenetük mélyen elgondolkodtató, szívmelengető vagy éppen szívfacsaró.

A Republic alkotóközössége igazi zenekari műhely: minden tag szerepet vállalt az új lemez dalainak megírásában zenével, szöveggel, sőt, hárman az énekükkel is hozzájárultak a  sajátos Republic-atmoszféra megteremtéséhez.

Külön figyelmet érdemel a jubileumi lemez gyönyörű borítója, amely ezúttal is Karvázy György alkotása, aki a húsz év legtöbb Republic albumának képi szerzője, a zenekar megszületésétől tervezi a lemezborítókat, a „hőskortól”, amikor még csak az olló és a ragasztó voltak a technikai segítőtársai, hiszen akkoriban nem állt rendelkezésre az a számítástechnikai és grafikai háttér, mint napjainkban. A Köztársaság című lemez borítójának sajátos jelbeszédét Karvázy György a zenekar tagjainak ötlethalmazából álmodta  és valósította meg a tőle megszokott magas, művészi színvonalon.

A Republic együttes a 20. születésnapját egy hatalmas koncerttel ünnepli a Papp László Budapest Sportaréna színpadán március 15-én.

A Budapest Sportaréna ünneplő közönsége az új lemez mellett elsőként veheti kézbe Zoltán Jánosnak az Alexandra gondozásában a koncert napjára megjelenő „Republic 20” című riport és dokumentum kötetét,  amely mintegy 500 oldalon, képekkel is gazdagon illusztrálva enged bepillantást a zenekar két évtizedébe.

A Köztársaság című album dalai: Levelem!!!, Ez most a válasz, Egy kicsit, még velem, Nekem Tíz tiszta víz, Te edd meg a lekvárt!, Száz arany kesztyű, Hol a gyufám?, Hová fut és hová szalad, Képlet, Szemében a csillagok, Szép arcú jövő, Minden árnyék, Emberlekű földeken, Ezer tél

„Az elmúlt 20 évben minden megtörtént velünk, amit szerettünk volna, amire vágytunk, néha több is…
Sok minden, ami fáj, de már jobb, hogy megtörtént.
Minden kellett ahhoz, hogy most itt legyünk és azok legyünk, akik vagyunk.
Erről szólnak a dalok.

Köszönünk mindent, a szeretetet, a jót és a rosszat is.
Álmodunk és élünk tovább.”

(Bódi László – Cipő)

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 28.

Átadták a 2025-ös Music Hungary-díjakat Veszprémben

Három nap után véget ért a XIII. Music Hungary Konferencia & Showcase, amely november 17–19. között rekord nézőszám mellett töltötte meg Veszprémet a hazai zeneipar szereplőivel. Az idei fókusztéma, „A zene körforgása – Fenntartható zeneipar 2025-ben” azt vizsgálta, hogyan épülhet fel egy önmegújuló, hosszú távon működő zenei ökoszisztéma Magyarországon. A szakmai programok kurátora Mezei Csaba volt, aki gazdasági, kreatív és közösségi nézőpontok metszetében állította össze az idei tartalmat. Continuer

2025. november 27.

Az élet a legjobb: megérkezett az Artúr Rambo első nagylemeze

Az Artúr Rambo három évnyi munka, közös ötletelés és számtalan éjszakába nyúló felvétel után kiadta nagylemezét, amelyet december 6-án a budapesti Akvárium Klubban, majd december 20-án Pécsen, a Szabadkikötőben mutatnak be élőben. Continuer

2025. november 26.

Molnár Tamás és Mehringer közös ügye

„VELETEMESSETEKEL” címmel megjelent Molnár Tamás legújabb együttműködése az X-Faktorból ismert Mehringerrel. A dal hangvételét különösen izgalmassá teszi, hogy intim és személyes vallomásként hat, miközben a két előadót egészen más indíttatás vezérelte. Continuer

2025. november 11.

Budapesten mutatja be hetedik albumát a The Trousers

Az idén húszéves The Trousers története új fejezethez érkezett: a Music Fashion kiadó az elmúlt napoknan adta ki a zenekar hetedik nagylemezét, a „Necessary Evil”-t. Az album megjelenését természetesen élőben is megünnepli a banda, hiszen november 15-én a Három Hollóban lépnek fel. Continuer

2025. október 29.

Hősök: Csak gyűlik a harag, több lesz a soknál

A Lomtár a mai közhangulat, a társadalmi feszültségek és az elfojtott düh lenyomata. A Hősök legújabb megjelenése minden tekintetben rezonál arra, amit talán mind érzünk a levegőben: sok évnyi csalódás, elmérgesedett közbeszéd, egyre fogyó türelem. Continuer

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky