3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2010. február 13.

Változások a magyar Warner Music-nál

Copyright:

A Warner Music Central & Eastern Europe és az mTon,  a vezető magyar független hanglemezkiadó ma bejelentették, hogy exkluzív licenc szerződést kötöttek, melynek értelmében ezentúl az mTon  terjeszti és értékesíti a Warner Music  repertoárját fizikai hanghordozókon Magyarország területén.  A szerződés, mely 2010. április elsejével lép érvénybe, az új- és a katalógus-termékeket egyaránt magában foglalja. A Warner Music a továbbiakban is maga értékesíti digitális tartalmait, és közvetlenül tartja a kapcsolatot kiemelt online és mobil partnereivel.

Továbbá az mTon  gyűjti be a sugárzási jogdíjakat a Warner Music  kiadványok után a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségétől, vagyis a MAHASZ - tól. Ezenkívül az mTon és a Warner Music továbbra is együttműködik egyéb területeken is, mint pl. válogatások, vagy szinkronizációk.

Bernd Dopp, a Warner Music Central & Eastern Europe elnöke ezt nyilatkozta: "Az mTon szakértelme a legális magyar zeneipar gondozásában, és hosszútávú üzleti kapcsolatunk velük azt mutatják, hogy ők a megfelelő partner számunkra. Tökéletes marketinget és terjesztést fognak biztosítani a fizikai hanghordozóink számára, miközben mi fejlesztjük a növekvő digitális lehetőségeket a régióban. Ez a szerződés meggyorsítja az üzlet átalakulását, miközben kiemelt támogatást nyújt művészeinknek és repertoárunknak.

Joós István, az mTon ügyvezető igazgatója így kommentelte az eseményeket: “ A Magneoton 1993 -as megvásárlása óta szoros kapcsolatban álltunk a Warner Music Group-pal . Ez egy bejáratott partneri kapcsolat, és ebben az új, licenc-szerződéses együttműködésben lehetőséget kaptunk arra, hogy kiterjesszük marketing- és kereskedelmi tevékenységünket. Mivel nagyon jól ismerjük a Warner kiváló repertoárját, meggyőződésünk, hogy az új struktúrával a lehető legjobb megoldást sikerült megtalálnunk a Warner művészeinek magyar piacon való képviseletére. Nagyon büszkék vagyunk erre az együttműködésre.

Amit tudni érdemes - a következő oldalon!

1 2

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. június 1.

Minden eddiginél keményebben szól a The Trousers

Gőzerővel dolgozik hetedik nagylemezén a The Trousers. A budapesti garázs rock/hard rock zenekar a “Necessary Evil” címet adta a korongnak, amelyen az Artist Factoryban, az együttes korábbi dobosának és állandó stúdiósának, Cs. Szabó Zoltánnak a vezetésével munkálkodnak. Tovább

2025. május 25.

Control: megjelent Gently da Spittah új klipje

A tavasz elején megjelenő Gently da Spittah EP Körvonal Control című dalában egy lázálom elevenedik meg. Az impresszióiról, elképzeléseiről és arról beszél a szerző, hogy szerinte mire vágyik minden ember! Tovább

2025. március 6.

Korlenyomat a Honeybeast új dala, az Eladó

A dalhoz készült klipben az egyik leghíresebb magyar, Arató András, azaz Hide the Pain Harold is szerepel. Tovább

2025. március 3.

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala

A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, mától pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. Tovább

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky