3422 bands 12339 MP3 to download
News par
Hirdetés
Események

2010. február 4.

Ten Years After Budapesten

Copyright:

A legendás Ten Years After másfél évvel ezelőtt járt Budapesten, óriási sikert aratva a hazai rajongók körében. A zenekar tavaly ünnepelte 40. születésnapját  és  jobban dübörög, mint valaha! A fiúk végigturnézták Európát, az Egyesült Államokat, ahol a hetvenes évek óta közepe óta nem jártak. A zenekar örök érvényű nótáit a tizenhárom éves fiatalok ugyanannyira élvezik és szeretik a bulikon, mint ötvenes éveikben járó szüleik!

A The Heroes of Woodstock turné óriási sikert aratott, ezért a fiúk – Leo Lyons, Ric Lee, Chick Churchill és Joe Gooch – idén is útra kelnek A 2008-as Evolution című új stúdióalbumuk után  az elmúlt évben megjelent a régóta várt DVD-jük is, bár nem az, amit eredetileg terveztek. A Luxemburgban rögzített anyag ugyanis a polcra került, a felvétel  közben adódott technikai problémák miatt, ezért végül Live From Fiesta City címmel jelent meg a kiadvány a belgiumi Verviers nevű fesztivál városban tartott koncertjükről. Terveik szerint idén is kiadnak egy DVD-t, amelyen nemcsak új dalok, hanem sok régi sláger is elhangzik majd. A Ten Years After idei turnéját Svájcban kezdte, és egészen éven át járja a világot.

- Beszéltem olyan rajongóval, aki tizenhat koncertünkön volt egy éven belül és mindig akad valaki, aki felkiáltja a színpadra: ”Láttalak titeket Münchenben 1971-ben! Emlékeztek?” Szerintem ez óriási – mondja Leo Lyons, a Ten Years After basszusgitárosa és egyik alapító tagja. – Az persze biztosan csalódik, aki olyannak akar minket látni, amilyenek 1969-ben voltunk, de ilyenek szerencsére kisebbségben vannak. A rajongók először kételkednek abban, hogy jó hangzást tudunk produkálni, de ha elkezdünk játszani, az azonnal meggyőzi őket az ellenkezőjéről.

Leo azt is hozzátette, hogy ezt az egyetlen fiatal tagjuknak, a gitáros Joe Gooch-nak is köszönhetik, aki hat éve erősíti a csapatot, amelyben továbbra is az eredeti zenészek muzsikálnak. Leo Lyons mögött Ric Lee ül a doboknál, Chick Churchill pedig a billentyűknél.

A Ten Years After születésénél, 1967-ben   nem más, mint a legendás Alvin Lee volt az énekes-gitáros a zenekarban, akivel Lyons hamburgi bárokban zenélt előtte. Egy évvel később megírták első, Undead című slágerüket, a legendás I’m Going Home pedig a slágerlisták élén döbörgött.

Még ebben az évben rendszeresen felléptek Janis Joplin és Jimi Hendrix társaságában, de a halhatatlanok táborába akkor kerültek megmásíthatatlanul, amikor meghívták őket Woodstockba, ahol négyszáz ezer ember előtt játszották az I’m Going Home-ot. A fesztiválról Oscar díjas dokumentumfilm készült, amelyben így a fiúk is szerepeltek és ezzel beírták magukat a rock történelembe.

1975-ben Alvin Lee úgy döntött, hogy szólókarrierbe kezd. Nagy igény volt a zenekarra, de az elkövetkezendő  évtizedek alatt háromszor is kudarcba fulladt az eredeti Ten Years After feltámasztása. Bár készült egy stúdió albumuk About Time címmel, Alvin Lee minden alkalommal visszatért szólópályájára.

2001-ben az EMI és a Decca Records újra hangszerelve és digitalizálva megjelentette az egész Ten Years After életművet. Ez annyira felkorbácsolta a rajongók  érdeklődését, hogy a zenészek őrültségnek találták volna, ha nem használják ki. Ric és Chick felkeresték Alvin Lee-t, hogy rávegyék egy közös turnéra és egy új lemezre, de a gitáros nemet mondott. Ez nagyon megviselte egykori zenésztársait, de ugyanakkor erőt is adott a folytatáshoz. Hat évvel ezelőtt csatlakozott hozzájuk a fantasztikus tehetséggel megáldott – akkor huszonhét éves – gitáros, Joe Gooch, akivel így sikerült egy olyan izgalmas és energikus zenét produkálniuk, amelyről a Ten Years After mindig is híres volt az elmúlt évtizedek alatt.

- A lemezkiadónk már 1975-ben javasolta, hogy vegyünk be valakit a zenekarba, de a szívem mélyén úgy éreztem, erre képtelen lennék – mondja Leo Lyons. – Amikor néhány évvel ezelőtt újra összeálltunk, már egészen másképpen láttam. Hiányzott a koncertezés és lecsaptam a lehetőségre. Több zenész kollegám úgy gondolta, hogy őrültség egy új taggal kísérletezni, de én izgalmasnak találtam és az idő engem igazolt. Joe sokban hozzájárult a mostani hangzásunkhoz és örülök neki, hogy rátaláltunk. 
 
A zenekar 2004-ben jelentette meg a Ten Years After…Now című albumát, egy évvel később pedig egy élő anyagot tartalmazó dupla korongot, a Roadworks-öt. 
 
Ten Years After
előtte: S-Modell
2010. február 10.  A38

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. június 18.

Metálóriások egymás után - Avenged Sevenfold

Amikor valaki azt mondja, hogy 2025 a metál éve Magyarországon, aligha lehet vele vitatkozni. Tavasszal az Iron Maiden robbantotta fel az Arénát, most pedig egy újabb legendás zenekar érkezik Budapestre: június 19-én az Avenged Sevenfold csap le a Budapest Park színpadán. A kaliforniai srácok nem először járnak kishazánkban, 2018-ban felléptek a VOLT Fesztiválon. Azóta sok változáson mentek át, részben ezért is lesz olyan különleges a koncert. More

2025. június 17.

ByeAlex és a Slepp - Sypmhonic Aréna 2026-ban

A 2024-es telt házas Aréna-koncert és a több nagy sikerű, exkluzív Erkel Symphonic előadások után a ByeAlex és a Slepp 2026-ban újra szintet lép: február 7-én visszatérnek az Arénába egy különleges és látványos produkcióval, olyan egyedi vizuállal és zenei élménnyel, amelyet a közönség már megtapasztalhatott az Arénában és az Erkel Színházban. More

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. More

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. More

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. More

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky