3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2010. január 25. | -gabriella-

A Parno Graszt a Balkan Beats-en

Copyright:

Január 30-án kerül megrendezésre, az idei év első Balkan Beats bulija a Gödörben. Ahogy mindig, most is hatalmas partira lehet számítani, akik pedig a hangulatért felelősek lesznek, nem mások, mint a Romano Drom, Romano Drom vs. Parno Graszt, Parno Graszt, és Robert Soko. Fejet lehajt, kezek a levegőbe, ujjal csettint és veszett tánc. Ez garantált! Nyerj te is jegyet az estére!

Az idei év első Balkan Beats bulija, ami január 30-án kerül megrendezésre a Gödörben, nem múlhat el a Romano Drom pörgős ritmusai nélkül. Az anyanyelven énekelt dalok alapját a gitár, kanna, kanál és nagybőgő játéka szolgáltatja. A két koncert között a házigazda Romano Drom és Parno Graszt fellépését is meghallgatatjuk. A zenekarokat aligha kell bemutatni, hiszen ők talán a legismertebb roma együttesek hazánkban, és szerencsére Európában is egyre többen ismerik őket.

De nem csak közösen, de külön is fellép majd a Parno Graszt. A zenekar nevének jelentése egyébként „Fehér ló“ (a fehér szín a tisztaság jelképe a ló a szabadságé). „Parno Graszt“ Az együttes 1987-ben alakult Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyében. A Rávágok a zongorára c. albumuk megjelenése után néhány héttel megjelent az európai zenekritikusok szavazati által befolyásolt European World Music Chart 7. helyén. Ennyire magas pozíciót magyar kiadvány még nem ért el ezen a listán.


Amellett, hogy zenei anyagukat maguk gyűjtötték a szabolcs-szatmári Paszabról és környékéről, a zenekar a mai napig itt él, távol a nagyvárosok zajától és gyorsan múló divatjától. Zenéjük így őrizhette meg ősi, eleven karakterét, a zenekar pedig őszinte, közvetlen természetét.

Dalaik több nemzetközi világzenei és cigányzenei válogatásra felkerültek, az utóbbi években pedig számos rangos külföldi fesztiválon léptek fel. Zenéjük 2008-ban egészen Indiáig szállt: Radzsasztánban, az európai cigányság feltételezett őshazájában kutatták zenei gyökereiket, ismerős arcokat, szokásokat, dallamokat keresve, falusi zenészekkel együtt muzsikálva. Erről az egyedülálló felfedezőútról dokumentumfilm készült, amely hamarosan megjelenik DVD-n.

Az este végén pedig DJ Robert Soko multikulturális, egymást ezer szállal átszövő érzésvilágból kever nagyszabású balkáni mulatságot. Hatalmas buli, garantált hangulat!

Balkan Beats
Gödör Klub
január 30. 21:00
Belépő: 600 Ft

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább

2025. február 28.

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább

2025. február 19.

A Postmodern Jukebox is fellép a VeszprémFesten

Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky