2008. június 11. | Sári Júlia
Van, aki rémületében kap a szívéhez, és van, aki örömében: Madonna úgy határozott, többet nem szerepel filmekben. Ez persze nem jelenti azt, hogy a multitalentum popdíva végérvényesen otthagyja a filmbizniszt, mi több – és jöhet a rémület – most veti bele magát csak igazán: a jövőben ugyanis rendezőként kíván érvényesülni Hollywoodban. Reméljük, azért férje, az e téren bizonyára tapasztaltabb Guy Ritchie fogja majd a kezét munka közben...
Madonna soha nem arról volt híres, hogy túl alacsonyra tenné a lécet: minden téren az élre tör, legyen szó zenéről, minél gyakoribb teljes stílusváltásról, gyerek örökbefogadási versenyfutásról vagy vallási identitás-keresésről. Most a maximalista énekesnő Hollywoodban is egy fokkal feljebb akar kerülni a ranglétrán, és színésznői ambícióit maga mögött hagyván, a jóval megbecsültebb rendezői szék elfoglalására tör. Pedig az eddig több nagyszabású produkcióban szereplő Madonna emlékezetes alakításokat tudhat magáénak, elég a Dick Tracy-re, a Kétségbeesetten keresem Susant-re vagy az Evitára gondolni, amelyért Golden Globe díjjal is jutalmazták. Természetesen mindezek ellenére sem lehet szemet hunyni afölött, hogy legutóbbi próbálkozása a színészi pályán, a férje rendezte Hullámhegy című film hatalmas bukta volt, és körülbelül annyi nézőt számlált, ahányan a filmben összesen közreműködtek.
A negyvenkilenc éves énekesnő nemrégen már kipróbálta magát ebben az új munkakörben egy amerikai vígjáték, az egyelőre bemutatás előtt álló Filth and Drama című film rendezőjeként, s ez éppen elég volt neki ahhoz, hogy úgy érezze, tökéletesen rátermett a feladatra. „Amióta kipróbáltam a rendezést, bele sem tudok gondolni, hogy valaha visszaálljak a kamera másik oldalára, és játsszak. Ha csak egy színésznő vagy, nem a te látomásodról szól a film. A rendező meséli el a történetet, te csak egy sakkbábú vagy, akit ide-oda mozgatnak. Ez nem illik a személyiségemhez” – nyilatkozta a döntésével kapcsolatban. Madonna ráadásul a zenénél is több lehetőséget lát a filmrendezésben, hiszen elmondása szerint utóbbi esetében nem három perce, hanem másfél órája van az embernek, hogy megváltsa a világot. Ki tudja, még az is lehet, hogy száz év múlva nem Prince-szel, Michael Jacksonnal vagy Tina Turnerrel, hanem Godard-ral, Jim Jarmusch-sal és Milos Formannal fogják egy sorban említeni Madonnát.
Sári Júlia
Forrás: starpulse.com