2008. április 7. | Bankos Zsu
Habár a zeneipar is jó ideje azon iparágak közé tartozik, ahol nehéz vagy már szinte lehetetlen csak a tehetség alapján boldogulni, ifjú titánok azért sorra próbálkoznak ezzel. Mi pedig kíváncsian várjuk, hogy mire lesz a elég a kezdeti lelkesedés. Ezek az új bandák aztán, különös szokásokat is meghonosítottak a koncertjeiken. Íme!
A The Teenagers nevű francia trió egyelőre hibátlanul lovagolja meg az aktuális nyugat-európai trendeket. A penetráns elektropop elemek remekül passzolnak a három srác igen szókimondó, sokak számára talán beteges szöveg – és fantáziavilágába. Első nagy dobásuk a Homecoming című nóta volt, melyben egy férfi és egy nő ecseteli egyéjszakás kalandjának részleteit. Ezután jött a Starlett Johansson című sláger, melynek népszerűségét már maga a cím is előrevetíti. Az első album a Reality Check címet kapta, a kritikusok pedig remegő kézzel várták, hogy végre fizikai valójában is hozzáférhessenek az anyaghoz. Ez azonban újabb meglepetésekkel már nem szolgált: egy csipetnyi keyboard, karcos gitárok és a szókimondó ironikus szövegek jellemzik szinte az összes dalt. A három srác, Dorian Dumont, Michael Szpiner és Quentin Delafon a francia állóvízből rögtön a londoni forgatagba költözött, hogy újabb inspirációt szerezzen és javítson a zenekar színpadi technikáján.
Az Operator Please Ausztráliából készül meghódítani a világot, vagy legalábbis annak az igényes indiepopra éhes részét. A fiatalok – az énekesnő, Amanda Wilkinson még csak 20 – a gimiben az órák közötti szünetekben írták meg és próbálták eljátszani első dalaikat. Debütáló albumukról ( már három kislemez is megjelent, a Get What You Want, a Leave It Alone és a Just A Song About Ping Pong. A Get What You Want még a brit Official Indie Chart első helyét is megszerezte magának idén márciusban. A Yes Yes Vindictive egy igazi popalbum, a szó legjobb értelmében, szinte hibátlan, komplex dalokkal. Az ember nem is hinné, hogy a csapat tagjai még majdnem gyerekek.
Az oxfordi illetőségű Foals tagjait sem tudta még betörni a szakma, nem is csoda, hogy a srácok a csikók nevet viselik. Az énekes Yannis Philipakkis elmondása szerint, egy barátjuk azért keresztelte el őket így, mert furcsa szaguk van, fiatalok és vadak. Ráadásul úgy rohangálnak, mint a csikók. A zenekart az énekes azért alapította meg 2005-ben helybéli barátaival, hogy a táncolható elektro-rockot hallgathatóvá tegyék. Első kislemezük, a Hummer közel egy éve jelent meg, de azóta már a Balloons és a Cassius is igen komoly sikereket ért el. Végtelen ismétlések jellemezik a eksztázis közeli post-rock ütemeket.
A Foals jelenleg lemezbemutató turnén van, az Antidotes állítólag élőben hat a legjobban. A srácok ilyenkor teljesen együtt élnek a közönséggel, a rajongók gyakran megrohamozzák a színpadot. Olyan kemény csaták is akadt már a rajongók és a zenészek között a színpad birtoklásáért, melyben a csapat egyik tagja egész egyszerűen elhányta magát. Sebaj, másodszor majd ezt is beépítik showelemnek.
Bankos Zsu
Forrás: musikexpress.de