3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Rockzenét az iskolákba!

Témakörök
Hirdetés
Rockzenét az iskolákba!
Tvik 2005. ápr.. 20.  14:02 23
Mi volt azon a bizonyos zenészkonferencián _?_
Esetleg valami hivatalos anyag róla a neten _?_
   
Stab Venom 2005. ápr.. 17.  04:13 22
mégis poén? mégse?
Most nem értem…. Ezt mégis komolyan gondolja a papírszobrász úr?
Miközben olvastam, zseniális paródiának tûnt (Ahogy tisztelt Tom Kondor megjegyezte), nagyon jót röhögtem a kommentárokon és beszéd további fejlesztésen is… De papírszobrász hozzászólásai egyre komolyabbak, ebbõl kihozom a véleményt, hogy ez vagy nagyon bizár humor, vagy pszichológiai kutatás.
Ha az utóbbi esettrõl van szó, akkor én is dobom a szerény véleményemet.

A gyerekek többsége, ön szerint, 9 a 10bõl, „sztár” akar lenni. De ne keverjük itt „Sztár” és „zenész” fogalmat. Nem zenélni akarnak, hanem híressé válni, no még gazdag lenni. Ez azért, külön fogalom. Kik is a sztárok ma? Rock zenészek? Hát nem. Legyen kedves, további kutatás során lányoktól is kérdezzen, hogy kívánnak e 1.”Pisztráng” helyett „Smoke on the Water”-t énekelni. 2.Felnõtt korban rocksztárokra válni?
(Egyáltalán, nem érdemes felejteni lányokról, mert egy adott osztályban néha többen vannak, mint fiuk. És hogy az egész ön által javasolt tanterv ne legyen „pig male chauvinism”, számítson az emberiség szebb felére is (amúgy is inkább lányokra jellemzõk a „sztár” fantáziák).)
Na tessék még arról sem felejteni, hogy a klasszikus zene nem üres helyen alakult ki, hanem a hangszerkezelésnek logikus eredménye lett. Azon kívül, zenei kompozíció felépítését, zeneszerzési szabályokat, kottát neki köszönhetjük, ilyen szempontból Rock zene a már megadott alapokon kezdett fejlõdni, radikálisan új dolgokat nem hozott meg.
És ha tanulunk a zene ALAPOKAT, akkor tanuljuk ezeket az alapokat ott, ahol erre az alapokra különösen figyelték, -a klasszikus zenében. Mint jogászatban még mindig aktuális a „jogi kotta” a Romai Jog, ugyanúgy minden modern zene _nélkülözhetetlen_ klasszikus alapok nélkül.(Itt a „zene” szóra szeretnék hangsúlyt elhelyezni). Szóval, nem kéne újból biciklit kitalálni, és rossz telefont se játsszuk, ha „elsõ kézbõl” is kapható valami.

De hagyományos zeneoktatási program megtartásnak a kérdése valóban egy apróság, ha összehasonlítjuk az új, „helyes” program felépítési nehézségeivel.
Építeni mindig sokkal nehezebb, mint romlani, és szívesen meghallgatnék a részletes ötleteit, hogy kik legyenek a programban, kik nem; kiktõl énekeljük számot (gyermekkórusos Dimmu Borgir feldolgozásról nem fog rémálmokat látni?); mi legyen szerencsétlen raperekkel, D&Bessekkel, technosokkal; mit csináljuk azzal a rengeteg idõs ének-zene tanár mennyiséggel, aki talán már képtelen lesz Metállica akkordokat bemagolni a zongorán? És ez csak egy csepp a felmerülõ kérdések tengerében.

Amit, szerintem, érdemes csinálni az órán, elmesélni _minden_ létezõ mûfajról, alapjairól és a legjellegzetesebb képviselõirõl. Jöhet a Nagy zeneszerzõk életrajza után. Ez, ügye, tágítana a látóköre, általános mûvelõdésnek hasznos pillanata lehetne.
És az, aki zenélni akar, -az meg fog találni rá módot és lehetõséget. Kis akarat mellet még a zeneképzést is megkap.

„Mindazonáltal senkit sem akarok megakadályozni abban, hogy - ha szükségét érzi a komolyzenei ismeretek elsajátításának, vagy a mûfaj mûvelésének - megtehesse ezt. Viszont Önök se gátolják azokat, akiknek másra van igényük.” –--Ez mind, természetesen, Papírszobrász úr és az õ projekthez is tarozik, csak valamitõl nem akarja felismerni.

Tisztelettel,
Gavrilin Timofey Lvovics, „Inner Sea” együttes.
   
blacktree 2005. ápr.. 12.  18:09 21
[quote:d71680a6f2="papirszobrasz"]Tisztelt Uram!

Mostanáig Önök alakították az ének-zene oktatást. Ez idõ alatt a tantárgy presztizse, és - mivel a zene érdekeit nem tudták képviselni a többi tantárgyi lobbival szemben - óraszáma a minimálisra csökkent. Ennek majd mindenki tudatában van, de ha nekem nem hisz, olvassa el az OM honlapján L. Nagy Katalin helyzetértékelését, vagy még inkább, kérdezze meg a gyerekeket. Mit lehet ezen még rontani? Itt már csak építeni lehet, s én azt teszem. Mindazonáltal senkit sem akarok megakadályozni abban, hogy - ha szükségét érzi a komolyzenei ismeretek elsajátításának, vagy a mûfaj mûvelésének - megtehesse ezt. Viszont Önök se gátolják azokat, akiknek másra van igényük. Munkájához további sikereket kívánok!

"papírszobrász"[/quote:d71680a6f2]

Az óraszám csökkentést NEM a tanárok kezdeményezték! Ne kenjünk rájuk mindent!
Ami pedig az OM-et illeti: ennél dilettánsabb bandát rég nem hordott magán a föld! Elég sokat cikkeztek mostanában azokról a felvételikrõl, melyek során az általános mûveltségi kérdések esetében a szappanoperákról kérdeztek...
   
papirszobrasz 2005. ápr.. 12.  17:04 20
Tisztelt Uram!

Mostanáig Önök alakították az ének-zene oktatást. Ez idõ alatt a tantárgy presztizse, és - mivel a zene érdekeit nem tudták képviselni a többi tantárgyi lobbival szemben - óraszáma a minimálisra csökkent. Ennek majd mindenki tudatában van, de ha nekem nem hisz, olvassa el az OM honlapján L. Nagy Katalin helyzetértékelését, vagy még inkább, kérdezze meg a gyerekeket. Mit lehet ezen még rontani? Itt már csak építeni lehet, s én azt teszem. Mindazonáltal senkit sem akarok megakadályozni abban, hogy - ha szükségét érzi a komolyzenei ismeretek elsajátításának, vagy a mûfaj mûvelésének - megtehesse ezt. Viszont Önök se gátolják azokat, akiknek másra van igényük. Munkájához további sikereket kívánok!

"papírszobrász"
   
blacktree 2005. ápr.. 12.  11:34 19
Te jó ég!!!!
Teljesen egyetértek Papír úr nyitó gondolataival!

A komolyzene már a múlté, ahogyan az irodalom korábban klasszikusnak nevezett képviselõi is! Mit tud a modern világban nyújtani Petõfi, Arany, Radanóti, Dosztojevszkij, Puskin. Szemléletük, világnézetük már nem felel meg a modern kor követelményeinek. Azzal, hogy õket tanítják az általános, és középiskolákban csak megzavarják a tanulókat. Nyelvezetük, írásmódjuk nehezen érthetõ. Gondolataik, melyeket papíron keresztül közvetítenek a gyermekek felé összezavarják Õket. Véleményem szerint a kortárs írók munkásságát kellene bemutatni, oktatni. Olyan írókét akik már a modern kor szülöttei, ismerik és megértik az emberek problémáit, írásukkal kikapcsolódást, felhõtlen szórakozást nyújtanak a megfáradt tanulónak.
A jelenkori inteligencs ember megvalósítja önmagát, felépíti karrierjét, hasznos tagja a társadalomnak. Nincs ideje foglalkozni "kriptaszökevények" csökött gondolataival...

blacktree

U.I.: Természetesen a fenti gondolatok, nem tükrözik véleményemet, a szövegben található helyesírási, gondolatvezetési hibák mind szándékosak!
Ezúton is elnézéseteket kérem, ha bárkit (legyen élõ vagy holt) megsértettem szavaimmal.
U.I2:Ilyen emberek mint papírszobrász tényleg szabadon mozoghatnak az országban?????????
   
Tom Murphy Kondor 2005. ápr.. 12.  05:16 18
[quote:912446c7ce="papirszobrasz"]...egy oktatási konferenciára is meghívtak, pedig nem is vagyok pedagógus (mint ahogy zenész sem). [/quote:912446c7ce]

Tisztelt Uram!

Ezzel azt hiszem, megválaszolta egy korábbi kérdésem, miszerint milyen alapja van Önnek arra, hogy javaslatokat tegyen a magyar zeneoktatás átalakítására, egészen pontosan - szerintem - teljes rombadöntésére.

Üdvözlettel:
Kondor Tamás
szolfézs- és zeneelmélet-szakos
komolyzenész
   
papirszobrasz 2005. ápr.. 5.  15:13 17
Természetesen a további 3-4 cikket (riportot) más és más médium (újság, tv, rádió) közölné. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz a vonatkozó mondat értelmezése.
   
Láma 2005. ápr.. 5.  14:16 16
Re: Ovi
[quote:e44be33972="Tvik"]Engem érdekel majd hogy mit sikerült összehozni a konferencián. Úgy látom hogy p.szobrasz úr igen komolyan gondolja ezt a dolgot.[/quote:e44be33972]

Nem lesz semmilyen konferencia, az eddigi hülyeségeire történt reagálások közül semmit sem cáfolt meg, és csak rátett egy lapáttal. A hvg-be pláne nem kerül be 3-4 cikk április 9-ig mert addig egy fog megjelenni és már lapzárta van ma...
   
Tvik 2005. ápr.. 5.  12:36 15
Ovi
Engem érdekel majd hogy mit sikerült összehozni a konferencián. Úgy látom hogy p.szobrasz úr igen komolyan gondolja ezt a dolgot.
   
papirszobrasz 2005. ápr.. 5.  11:42 14
Örülök, hogy sikerült kedvre derítenem titeket. Lámának igaza van, engem például még egy oktatási konferenciára is meghívtak, pedig nem is vagyok pedagógus (mint ahogy zenész sem). Elõbb-utóbb az is elõfordulhat, hogy gazdasági tanácskozásra hívnak meg, bár közgazdász se vagyok. Micsoda állapotok! A HVG most megjelenõ száma foglalkozik a kérdéssel, s ha minden jól megy, a rendezvényig vagy 3-4 cikket el tudok érni.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky