3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Meg nem értett zenészek

Témakörök
Hirdetés
Meg nem értett zenészek
htlecso 2004. okt.. 2.  13:52 6
zene
Szerintem a kérdés igazából gumicsont, teljesen egyértelmû hogy a "pénz beszél kutya ugat" címû közhely érvényesül. Ha a magyar embereket hûen reprezentálná a magyar viva által sugárzott zene, akkor azt is szégyelném hogy magyar vagyok..

Ami nem trendi az nem megy a tévén, viszonlátás, nincs benne pénz, nincs benne üzlet. Az meg a kutyát sem érdekli, hogy ki mennyire tud dobolni, meg énekelni. Sajnos a MAHASZ eladási listákra ez ugyanúgy igaz. Amíg LL junior meg romantic a sikerlisták élén van nincs mirõl beszélni.

Akinek meg nem tetszik (velem együtt) hogy mi megy a zenetévébe, az ne nézze, menjen el egy rockkoncertre.

Sokáig szóljon a Green Day :)

Aviszonlátás :)
   
Orso 2004. okt.. 2.  13:42 5
:)
Helló!

Szerintem is sajnos elsõsorban a pénz, és a "befolyásos" emberek döntik el hogy kinek a dolgait adják ki és mi lehet a tv-ben, rádióban. Jó péda erre akár a mi esetünk is. A klipünk lassan egy éve kész, meg nem nevezett hazai zenetévénél ott van kb fél éve, és... Csak azt kapjuk, hogy igen, persze, már ott van a fõszerkesztõ asztalán, meg hogy most nyaralunk, most szabin vagyok, most ez, most az... :(

Egyébként én egyik legjobb (negatív) példának a korábbi Vénuszos Varga Zsuzsát tudnám mondani. Amellett, hogy kedves, aranyos, gondolom, azért lássuk be, az énektudása elhanyagolható. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy bezzeg én :) vagy bezzeg akárki, de mi lett a nagy "mi majd csak élõben zenélünk"-bõl??? Jézusom. Aztán meg amiket utóbbi idõben felvonultat, hát... épphogycsak nem szavalatok. De hát csinos, fiatal, ez kell a népnek. Mondjuk azért õneki még inkább helye van, mint kapásból tudnék mondani 10-15 ifjú titánt, akik a meg nem értett zsenik szerepében tetszelegve vannak ott mindenhol, tv-ben, klipekkel, stb. DE HOGY KERÜLNEK ODA????? Ramaty zene ramaty klip, kit kell ehhez ismerni? Vagy eljutottunk oda, hogy az "alternatív" az az, hogy ha eléneklem hogy rózsaszín ég és hupilila cipõfûzõ"? Mert ezt úgyse érti senki, tehát alternatív? Nevetséges :(

Persze nem akarom bántani a jó öreg alter bandákat, de be kellene látni, hogy se utánzással, se "mûalterkedéssel" nem nagyon mennek semmire az ifjak, mert egy szám vagy egy klip után kifulladnak sajnos. :D
   
foXie 2004. szept.. 29.  17:13 4
x
Szerintem különbséget kéne tenni a stílusok között. A rockzenénél például nem csak a zene dönt el mindent, hanem a bandáról kialakult kép is, és sok bandánál a kiadó, ha egyáltalán van, nem nagyon tud beleszólni ebbe. Jó példa erre a Hatóságilag Tilos, akik egyre jobban futnak fel, mind zeneileg, mind ismerettségileg, pedig a kiadójuk nem túl ismert, csak amatõr bandákkal foglalkozik, nem adnak el sok albumot. Amúgy a bandától nagyon távol áll a sztárság, teljesen elvetik ezt, és sokszor zavarban vannak attól, ahogy rajonganak értük.
Amennyiben más stílusú bandákat nézünk, akor hihetetlen befolyása lehet a kiadóknak, gyakorlatilag megszabják hogy mit csináljon a zenekar, vagy a zenész (lásd a VV-s csicskák, stb befuttatása, stb.). Monnyuk mindig akadnak kivételek, pl Hiperkarma, vagy az eMil RuleZ, akik a saját fejük után mennek, de megvan a saját felvevõ rétegük.
Ami tény, hogy aki meg akar élni ebbõl, annak el kell tudnia adni magát (és ez akkor is igaz, ha csak mondjuk a lemezkiadás pénzét szeretné visszakapni).
Amúgy Endi... nemtom azér van jobb dobos is nála, de tény hogy kva jó:) szal az nem igaz hogy nem tud dobolni, elég egy koncertre elmenni (igaz nem szeretem annyira a zenekart), és meg kell hallgatni.
   
fourmen 2004. szept.. 28.  19:57 3
Válasz az elõzõre!
Nem tudom honnan veszed ezt a dolgot a Hooligans-ról! Voltál már te egyáltalán valamelyik koncertjükön????????
Egyszerüen fel vagyok háborodva, hogy milyen beteg gondolkodás kell ehhez!!!!!!!!
Én ismerem õket személyesen, és amelyik koncertjükön tudok azon ott is vagyok!
Endi (így hívják a dobosukat, ha nem tudnád) a kezdetektõl fogva már a Ramses idõszakában is velük dobolt!
Valamint már volt az év dobosa is ! Soha nem hallottam még senkit úgy dobolni magyarországon mint õt!
Stúdióban pedig az életemre is megesküdnék, hogy õ játszotta fel a dalokat egytõl egyig!!!!!!!!
Te amúgy zenélsz? (Én nem hiszem)
A hozzászólásod elejével pedig egyet értek! A többivel nagyon nem!!!!!!
Szasz
Zoller Gábor

Én vállalom a nevem! Te?
   
denii 2004. szept.. 25.  18:49 2
Szerintem sokkal nagyobb szerepük van a kiadóknak annál,hogy mennyire tudnak zenélni a zenészek egy adott zenekarban.A kiadók A&R szakemberei határozzák meg,hogy milyen stílust pénzeljenek a rádiókban,és gyakorlatilag simán összerakják a zenekarokat minden különösebb tudás/mondanivaló nélkül is.Persze ehhez kellenek a kizárólag a pénzért zenélõk is.Legjobb példa erre a Hooligans,akik a kezdeti glamsterkedést adták fel a milliós sikerekért.Ráadásul a dobosuk a 0-val egyenlõ,egy a bandával közeli kapcsolatban lévõ haverom mondta,hogy a lemezeken mindent a gitáros játszik fel,a dobokat is beleértve.

Persze Nyugat-Európában a sok kis független kiadón keresztül az igazán tehetséges,valóban minõségi zenét játszó zenekarok is tudnak underground szinten érvényesülni,de az esetek nagy többségében nem tudnak ebbõl az underground státuszból kitörni.
   
myMusic Admin 2004. szept.. 24.  17:44 1
Meg nem értett zenészek
A hónap vita-témája Szólj hozzá TE is!

Mennyire van meghatározó szerepük a kiadóknak abban, hogy melyik zenekarok lesznek sikeresek? Mennyire számít a tehetség? Kell-e zenélni tudni, vagy elég ha el tudja valaki adni a lemezeket?


.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky