3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Meg nem értett zenészek

Témakörök
Hirdetés
Meg nem értett zenészek
liza 2004. dec.. 18.  12:17 16
sziasztok!

tökéletesen egyetértek az elõttem szólóval, az egy dolog, hogy a kiadók mit nyomatnak, az meg egy másik, hogy te döntöd el, hogy mit hallgatsz. Nem kell zseninek lenni, ahhoz, hogy rájöjjünk, hogy mi tudjuk magunkról a legjobban, hogy mi tetszik és mi nem.. szóval míg a kiadók nyomatják az igénytelenebbnél igénytelenebb "zenéket", addig mi, sajnos a kisebbség, azt hallgatunk, ami nem fülsértõen borzalmas..szomoró, hogy õk nem kapnak elég lehetõséget, de a népnek az kell, hogy azt hallja amit hallani akar. egy egyszerû kis popszámból megtudhatod, hogy minden szép és jó és a herceg fehér lovon úgyis eljön érted...kell ennél több?!?:)
   
Jani Liimatainen 2004. dec.. 18.  07:57 15
[quote:40512e9c8d="Tremmer"]Sajnos a kiadók döntik el, hogy mit hallgassunk.... [/quote:40512e9c8d]
hál' istennek ez csak az idiótáknál mûködik...
   
Explode 2004. dec.. 16.  16:32 14
Nekem már kb. 5 éve csak írott lemezem van! Hát nem lennék így zenész!
   
Tremmer 2004. dec.. 12.  12:10 13
Sajnos a kiadók döntik el, hogy mit hallgassunk.... Meg is szavaztam. Én voltam a Sportszigeten és elég rossz volt a koncert. Ha már a kiadók döntik el, szurkoljunk hogy döntsenek jóól! Úgyis azt adják ki amit a legtöbben megvesznek, ígyhát mégiscsak mi döntünk.. És mégsem. Lehet vennem kéne egy mûsoros lemezt. Vegyetek eredetit!
   
ZEN 2004. dec.. 9.  10:55 12
Nos amit Szalo írt azzal mélyen egyetértek:
"ha a tempo 160 felett van es zuz mint az allat akkor a tomeg tapossa egymast es a vegen azt monja milyen baromi jo volt..."
Lehet megköveztek ezért, de voltam wisen-ben, ahol játszott a Slipknot és mivel azelõtt keveset hallottam belõlük és rengeteg honfitárs arra gerjed itthon, kíváncsi voltam rá... elkell mondjam, hogy az egész rám olyan szánalmasan hatott hogy befért volna a Gyûrûk ura trilógiába mint az Orkok serege a közönséget beleértve. Az ingyenes sportszigetre el sem mentem. Mellesleg mintha ezt az állarcos dolgot valaki már elsütötte volna... Bocs ha ez valakit érzékenyen érintett, vagy nem vágott témába!
   
Baby Gabi 2004. okt.. 29.  11:23 11
Szalo!

Igazad van...de szerintem akkor is vannak olyanok, akik fölöslegesen vannak ott a sztárok között. Lajcsi is próbálkozik itt a felfedezésekkel, de van az a kis picsa csaj (mit tudom én hogy hívják)...asszem Lados Zsuzsi! Na...én is kitudok állni és elénekelni Demjéntõl az Iskolatáskát. Mondjuk amikor azt hallottam, felállt a hátamon a szõr! Írjanak neki saját számokat. Ennyi erõvel mindenki lehetne "sztár", aki kiáll és elénekel valami ismert számot. Szerintem...de ez az én véleményem.:o)
   
Szalo 2004. okt.. 29.  08:58 10
Gaby,

En nem hiszem ,hogy ma a magyar zenei palettan barki is foglalna a helyet masok elol.
Aki ott van azt vki ott tartja, es ez nem mas mint a kozonseg.
Az mar egy masik kerdes , hogy miert ilyen a kozonseg? miert "csuszott" le ennyire az izles.... mert igenytelennek azert nem neveznem , bar soxszor igy erzem.
A zeneipart penzemberek iranyitjak, akiknek a mutatok a profit a megterules az elsodleges.. nem a hozzaertes, tehetseg,stb.. ez egy ilyen vilag.
Nezd meg az amator vilagot...az majdnem ugyan az...
felmegy egy zenekar 4 akkordot ismer, no enekhang, nincsenek harmoniak, de ha a tempo 160 felett van es zuz mint az allat akkor a tomeg tapossa egymast es a vegen azt monja milyen baromi jo volt...
a kozonseg nagyban meghatarozza ,hogy mit is jatsz..hiszen jatszhatok en hatalmas es bonyolult 9-13 as akkordokat , jazz futamokat, vagy barmi mast ,ha a kozonseget /es ezalatt a kozizlest ertem / nem erdekli akkor vagy engedek es atmegyek 3 akkordos zenekarba vagy megmaradok otthon a haverokkal es azzal a kis szuk reteggel aki ertekeli... sorry ez kicsit hosszu es keszekusza lett :-)
   
Baby Gabi 2004. okt.. 28.  14:57 9
Sziasztok!

Én most regisztráltam magam és ismerkedem az oldallal. Sajnos a mai zenei élet arról szól, hogy ha van elég pénzed és van ismerettséged, akkor elérhetsz valamit! Manapság az megy, hogy akinek nincs tehetsége az is ott van, ami nagyon nagyon szomorú! Rengeteg olyan elõadó van (hívjuk õket annak), akik foglalják a helyet a zenei Világban, és nem jut hely azoknak, akik tehetségesek, csak ezek a tehetségek épp még (és talán sose lesznek) felfedezve! Mert ma olyanok kerülhetnek a reflektorfénybe, akik jól néznek ki...Hány olyan együttes oszlott fel amiatt, hogy a bombázó énekesükrõl kiderült, hogy jól mutat a színpadon, de épp nem a saját hangján énekel. És az is szomorú, hogy a mai zenekarok mindig playback-elnek, és sose énekelnek élõbe! Nekem ez a véleményem a zenei Életrõl...
   
rluke 2004. okt.. 26.  19:15 8
a multikiadók, na meg a média
Tvik:
Természetesen igazad van, az ember könyebben talál másban hibát, mint saját magában, de ettõl még a multik multik maradnak, a pénz meg pénz, és a zene meg ez a minden igényt kielégítõ .... . Természetesen ki lehet kerülni a nagy kiadókat kisebbekkel, aminek talán pár kiadott cd az eredménye, amit senki nem ismer meg, hisz nincs rá mód, hogy reklámozzák. Lehet szerzõi kiadásokat kieszközölni, volt szerencsém egynéhányhoz, és mit mondjak, sajna hallatszik rajt. Amelyiken meg nem, nos annak a költségeit nem hiszem, hogy egy amatõr zenekar kölcsön nélkül valaha is kifizetheti.

Nem tudom te hol élsz, de ha körülnézel, sok zenekar van, akik jobbak a most futó nagy "sztároknál", és sok zenekar fog elveszni a süllyesztõbe, nem feltétlen azért mert nem tehetséges.
   
Tvik 2004. okt.. 26.  13:11 7
A multikiadóhoz való szerzõdésen kívül számos módja van hogy egy zenekar elõbbre lépjen, pl. kisebb kiadók (akik egyre szûkebb rétegzenékre összpontosítanak), szerzõi kiadások, internetes terjesztés, szóval "a kiadókat", mint olyat, nem látom értelmét hibáztatni. Egész komoly zenekarok is nyomulnak szerzõi kiadásokkal, hülyék is lennének kiadni a kezükbõl.

Másrészt, ha zenekarként nem vagyunk akkora durranás mint amekkorának gondoltuk magunkat, persze lehet keresni a hibát magunkban vagy a világban. Az utóbbi a könnyebb.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky