3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Meg nem értett zenészek

Témakörök
Hirdetés
Meg nem értett zenészek
gombi 2005. márc.. 7.  10:45 26
Addig amíg Csóré Béla, valamint Matyi és a hegedûs vezeti az eladási listákat, ez fog maradni. Sajnos nem csak a kiadók hibásak, hanem a "tömeg" is. Nézd meg mik mennek a tv-ben. Brazil sorozat, ilyen-olyan "B" filmek, amik még évekkel ezelõtt sem fogytak a tékákból, stb... Amígy ennyire "buta" a nép addig sajnos nem lesz igény a minõségi zenére. Nézzétek csak meg a klubokat. Ha egy-egy koncertre eljön 200 ember az már hatalmas sikernek tekinthetõ. A "nagyobb" klubokban elõfordul az 5-600 fõs embertömeg is, de az ritka mint a fehér holló.
Volt szerencsém egy kis idõt az Egyesült királyságban, és az Államokban töltenem. Ott a hangsúly a klubbokon van. Egy-egy klubban esténként(mindegy hogy 7vége vagy sem) 6-700 ember szórakozott folyamatosan. Kisebb-nagyobb zenekarok léptek fel hatalmas sikerrel. Az ilyen klubbokban valóban az volt az igaz, hogy a "nép" dönt. Ha tetszett a produkció, akkor a zenekart máskor is meghívták, viszont ha bukovári volt, akkor sajna ez volt a zenekar egyetlen fellépése az adott városban.
Elég szar lehet ha kimongyák rólad, hogy még tanulni, fejlódni kell, de ezt ott mindenki elfogadta. Egyik zenekar sem fanyalgott, hogy hülye a közönség, szar volt a hangzás, stb.. Hanem levonták a konzekvenciákat.
Az tény, hogy ott a klubok nagyrészében minden adott, hangosítás, felszerelések, a zenészeknek csak és kizárólag a saját cuccukat kell hozni, dobosnak a cineket, pergõt, gitárosnak a gitárt, stb... Minden feltétel adott ahhoz, hogy megmutathassák magukat. És ha bejön a közönségnek a zene amit csinálnak, biztosak lehetnek abban, hogy egy kisebb kiadó leszerzõdteti õket, és kiadják a kislemezüket. A közönség pedig meg fogja venni, mert tudja, hogy minõséget kap a pénzéért.
Itthon pontosan az ilyen szemléletet hiányolom. Ha nálunk elmegy egy zenekar koncertezni, a legjobb esetben a helyen van valami lelekott sz@r cucc, és örlhetnek, hogy ha kifizetik õket, és nullszaldós a dolog. Az általános azonban az, hogy a klubok, kocsmák tulajdonosai sajna tojnak a zenészek fejére, nekik csak a napi sörfogyszutás a lényeg. Van úgy hogy a zenekarnak garantálni kell 80-100 embert, különben nem léphetnek fel.
Mindegy ez már egy más tészte, illetve téma.
Bocs ha hosszú voltam. Bár ahogy elnézem írhatnék még mit.... :)
   
Láma 2005. márc.. 7.  08:38 25
[quote:0d6f991c86="Tom Murphy Kondor"]"Kedves ..... zenekar! Sajnos nem adhatjuk ki az albumotokat! A zene, amit játszotok, annyira összetett és komoly munka, hogy aki ilyet szeretne hallgatni, annak az IQ szintje elég magas hozzá, hogy ne fizessen ki a lemezért több ezer Forintot, hanem más módon szerezze meg magának. Mi arra a rétegre építünk, akiknek gõzük sincs, hogyan kell letölteni zenéket a netrõl, vagy hogyan kell megírni egy írható CD-t. Akik elég együgyûek, hogy kidobjanak egy valag pénzt arra, amivel a primitív reklámokban szuggeráljuk õket. És ez a réteg nem arra a mûvészkedésre bukik, amit ti mûveltek! Mivel épeszû ember manapság nem vásárol CD-t (hacsak nem milliomos az illetõ), így ezt a tömeget kell kiszolgálni. A többi intellektuális barom meg keresgéljen csak a neten, minõségi zene után, he-he! Jut eszembe, valahol a külvárosban van egy kiadó, aki esetleg tud segíteni, egy kiadványra még talán futja nekik, mielõtt csõdöt jelentenének."

Szerintem ez a szomorú helyzet a kiadókkal.[/quote:0d6f991c86]


Megmondtad a frankót. :D
   
Tom Murphy Kondor 2005. márc.. 7.  01:05 24
"Kedves ..... zenekar! Sajnos nem adhatjuk ki az albumotokat! A zene, amit játszotok, annyira összetett és komoly munka, hogy aki ilyet szeretne hallgatni, annak az IQ szintje elég magas hozzá, hogy ne fizessen ki a lemezért több ezer Forintot, hanem más módon szerezze meg magának. Mi arra a rétegre építünk, akiknek gõzük sincs, hogyan kell letölteni zenéket a netrõl, vagy hogyan kell megírni egy írható CD-t. Akik elég együgyûek, hogy kidobjanak egy valag pénzt arra, amivel a primitív reklámokban szuggeráljuk õket. És ez a réteg nem arra a mûvészkedésre bukik, amit ti mûveltek! Mivel épeszû ember manapság nem vásárol CD-t (hacsak nem milliomos az illetõ), így ezt a tömeget kell kiszolgálni. A többi intellektuális barom meg keresgéljen csak a neten, minõségi zene után, he-he! Jut eszembe, valahol a külvárosban van egy kiadó, aki esetleg tud segíteni, egy kiadványra még talán futja nekik, mielõtt csõdöt jelentenének."

Szerintem ez a szomorú helyzet a kiadókkal.
   
Baby Gabi 2005. jan.. 2.  17:15 23
Én egyetértek Zoé-val...szerintem is szomorú, hogy ma már csak a playback-et halljuk mindenhol! Mennyivel jobb és élvezhetõbb lenne az, hogyha mindenki élõben énekelne...Sokkal szebb lenne. Én mint kezdõ-kezdõ énekes úgy vélem, hogy tény, hogy sokkal több felkészülést igényel az, ha valaki egy fellépésen élõben énekel, de sokkal nagyobb a hatása is a közönségre. Legalábbis ez az én véleményem! :o)))
   
zoe 2004. dec.. 23.  12:12 22
Én nem feltétlenül a death metál és társai támogatását tartom fontosnak.
Szerintem mindenki támogassa a saját zenekarát, stílusát amiben dolgozik és semmi másért ne küzdjön ezen kívül, mint azért, hogy az élõzene újra fontos legyen az embereknek, ugyanis a legnagyobb problémát én ebben látom!
   
Anreé 2004. dec.. 22.  20:29 21
Nem tudom mit jössz ezzel a sírás dologgal. Azért jó hogy TE próbálsz tenni az ügy érdekében. Hidd el nem csak te, beszélni azért lehet róla. De a kedvedért nevezzük sírásnak..
   
Tvik 2004. dec.. 22.  11:39 20
Ilyen formán én is "meg nem értett zenész" vagyok, de a sírás helyett inkább tenni próbálok valamit.

A "meg nem értett zenészek" sem próbálnak mindenkit egyformán kiszolgálni, miért lenne ez elvárható a kiadóktól?
   
Anreé 2004. dec.. 21.  15:12 19
Héj ez a 'meg nem értett zenészek' topic, ahol a meg nem értett zenészek sírják el bajaikat.. Feltételezem amit te írtál abban õk is tájékozottak, viszont magamból kiindulva én a darkos, death metálos gárdákat nem bírom... Úgyvélem, nem az a rossz hogy nem kaphatsz olyan zenét amilyet akarsz, hanem a különbözõ ízlésû embereket nem egyformán elégítik ki...
   
Tvik 2004. dec.. 20.  11:22 18
Állj!
Úgy érzem, hogy itt "kiadó" alatt a multi- vagy a mainstream médiával kapcsolatos kiadókat értitek. Pedig -szerencsére- jó kis underground scéne kezd kialakulni, vagy már ki is alakult, akik között mindenki (hc-s, darkos, death metalos) megtalálhatja az igényeinek megfelelõt. Tehát a sírás-rívás helyett tessék tájékozódni és támogatni õket!
   
Entony 2004. dec.. 20.  00:37 17
Sziasztok

Szóval a kiadó csak azt adja ki, ami fülsértõen borzalmas? A maradékot hallgatja a jóízlésû? Azaz Mi? A jó ízlés egy elég végeláthatatlan esztétikai kérdés, szerintem ami eladható azt kiadják a kiadók, ami nem az szerencsétlen hoppon marad. Ha azt a zenét nem adták volna ki amit te hallgatsz, akkor az valóban igaz lenne amivel indítottam. Hazánkban a divat jelenleg a pop és a mulatós..stb.. ami bizony a többségnek kell. A közízlés ezek szerint nem egyezik a jóízléssel. Persze a jó ízlés szubjektív, a köz ízlése néha túlontúl egyszerû és primitív.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky