2018. július 4.
A Petőfi Zenei Díj nominálásának alapját a Petőfi Rádió 2017. március 1. és 2018. március 1. között legtöbbet játszott 150 magyar dala képezte.
“Idén is a 200 fős, elismert zenészekből, producerekből, zenei szerkesztőkből, újságírókból, koncert- és fesztiválszervezőkből álló Akadémia tagjai választották ki a kategóriák 5-5 jelöltjét. Egyáltalán nem volt könnyű dolguk, hiszen rengeteg megvétózhatatlan sláger és azok előadói közül kellett kiválasztaniuk a legjobbakat. Akadtak holtversenyek, volt, ahol mindössze néhány szavazat döntött a top 5-be jutásnál!” - tudtuk meg Filutás Annától, a STRAND Fesztivál és a Petőfi Zenei Díj projektvezetőjétől.
A jelöltekre június 30. és július 26. között a www.petofilive.hu oldalon szavazhat a közönség, és az Akadémia tagjai is újra voksolnak. A végeredményt e két kör szavazatainak összessége adja majd. Nyolc kategóriában vehetik át a Petőfi Zenei Díj szobrát az első helyezettek: az év dala, az év zenekara, az év férfi- és női előadója, az év videoklipje, az év koncertje, az év DJ-je és az év felfedezettje részesül a rangos elismerésben.
A szervezők fontosnak tartják, hogy az eredmény az utolsó pillanatig titokban maradjon, ezért a borítékok kibontásáig azt kizárólag a szavazást felügyelő közjegyző tudhatja majd.
2016-ban Bereményi Géza, 2017-ben pedig Demjén Ferenc kapta a Petőfi Zenei Díj életmű-díját, amit idén a magyar rock egyik legikonikusabb zenésze, Tátrai Tibor vesz át Zamárdiban.
A gitáros-dalszerző játszott a Juventusban, a Syriusban, és a Tűzkerékben, Radics Béla zenekarában is, amelynek olyan pop-rock legendák is tagjai voltak, mint Póka Egon, Som Lajos és Demjén Ferenc. Zenélt Török Ádámmal a Miniben, Charlie-val az Olympia zenekarban és a Generálban, Frenreisz Károly mellett az Új Skorpióban, de meghatározó tagja volt a Hobo Blues Bandnek is.
1987-ben létrehozta saját együttesét, a Tátrai Bandet, amely olyan kiváló zenészekkel jutott a csúcsra, mint Charlie, Pálvölgyi Géza, Solti János és Papp Tamás. Lemezeiken örökzölddé vált slágerek kaptak helyet, többek között nekik köszönhetjük a New York, New York, az Illúziók nélkül, vagy az Utazás az ismeretlenbe című dalokat is.
Tátrait közel 50 éve tartó karriere során számtalan rangos díjjal, többek között a Magyar Köztársaság Érdemrend tisztikeresztjével, Liszt Ferenc-díjjal, valamint Fonogram díjjal jutalmazták, 2016-ban pedig megkapta a Magyarország Érdemes Művésze kitüntetést is.