3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2015. május 26.

A legfrissebb és a legrégebbi – új THe pUnch

Copyright:

A budapesti THe pUnch zenekar egy kislemezes és egy kétszámos single után gőzerővel dolgozik ősszel érkező nagylemezén, melynek most előfutáraként itt a borús, magába szippantó Transmission című dal! Meghallgathatjátok élőben is 2015. május 29-én a GMK-ban.

A THe pUnch mára már elfordult a brit gitárzenét jelentő gyökerektől, egy hömpölygőbb, mégis masszív kerettel rendelkező, pszichedelikus elszállásokba merülő komplex dallamvilág felé. Ezt az utat jelzi a most megjelent Transmission is, mely a zenekar egyik legrégebb óta a fiókban szunnyadó dala.

„A szöveg és zene az énekes Jim munkáját dicséri. A bevezető igazán hosszúra nyúlt, hogy segítse a hangulat elérését. Maga a zenei témák és a szöveg is ismétlődik a dalban hangsúlyozva, erősítve a mondanivalót, ami egy belső vívódás. A szóló és a többi zenei téma a felvételek pillanatában született meg, mind a kiállás tónusában, dinamikájában, megszólalásában is a vívódás érzését igyekszik kelteni. – Meséli Veller László, a zenekar gitárosa-  A szám hangzásilag egy verembe, vagy kútba zárás asszociációját kelti. Maga a gitár effektek, a sok visszhangosítás, zengetés is ezt az érzést kelti. A kiállás pedig a sok torzítással és ismétléssel majd a dúr kísérettel kiegészítve döntik le a verem falait, szinte hiába, hiszen a szám elején szereplő téma tér vissza, mely újra jelzi, hogy nincs menekvés, az ember ugyanazon körforgásokba keveredik újfent.”

 

 

A most készülő Will Way című nagylemezen is ezt a hipnotikus, érces riffekkel díszített ösvényt követik, melynek felvételei az Echo Hangstúdióban és Solymáron, Beke István közreműködésével zajlottak, míg a keverést és a masteringet maga a banda végzi, a dobos Vitéz Gergő munkájának köszönhetően.

Az őszre érkezdő Will Way-en a Transmission mellett a tavaly ősszel bemutatott Besides single két dala is felkerül. A THe pUnch a tavaszi koncertszezont 2015. május 29-én zárja a GMK-ban, ahol a Minimachines társaságában játszik!

The pUnch koncert
2015. május 29. 20:00
GMK, Budapest 1075, Király utca 13.
Belépő: 800 HUF

Event

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. június 1.

Minden eddiginél keményebben szól a The Trousers

Gőzerővel dolgozik hetedik nagylemezén a The Trousers. A budapesti garázs rock/hard rock zenekar a “Necessary Evil” címet adta a korongnak, amelyen az Artist Factoryban, az együttes korábbi dobosának és állandó stúdiósának, Cs. Szabó Zoltánnak a vezetésével munkálkodnak. Tovább

2025. május 25.

Control: megjelent Gently da Spittah új klipje

A tavasz elején megjelenő Gently da Spittah EP Körvonal Control című dalában egy lázálom elevenedik meg. Az impresszióiról, elképzeléseiről és arról beszél a szerző, hogy szerinte mire vágyik minden ember! Tovább

2025. március 6.

Korlenyomat a Honeybeast új dala, az Eladó

A dalhoz készült klipben az egyik leghíresebb magyar, Arató András, azaz Hide the Pain Harold is szerepel. Tovább

2025. március 3.

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala

A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, mától pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. Tovább

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky