2013. június 13.
Pénteken a City Artba megy az Irie Maffia
Az utca művészete iránt elktölezett Irie Maffia kölcsönadja az MC-it egy közös freestyle-ra a City Art Műhelynek. A Kék Pont Alapítvány „lázadásművészeti klub”-ja azzal a céllal jött létre, hogy a békásmegyeri fiatalok átélhessék a kreatív és közös alkotás örömeit. A drogfogyasztás alternatívájaként létrehozott foglalkozás-sorozatok a lakótelepen élő hátrányos helyzetű fiatalok érvényesülési esélyeit kívánják növelni.
- megosztás
- kapcsolódó linkek
Az Irie Maffia pénteki vendégszereplése során Sena, Busa és Kemon nemcsak Irie Maffia rímeket és saját freestyle témákat adnak elő, de gyakorlásra és közös produkcióra is hívják a program résztvevőit. "Az elmúlt években az egész országot bejártuk a többezres fesztiváloktól a kis klubokig, és estéről-estére látjuk, hogy milyen pozitív hatást érhetünk el a zenénkkel. Nagyon fontos, hogy megmutassuk, a zene képes közösséget építeni, felszabadult életérzést közvetíteni, emberi sorosokat megváltoztatni, ezért örömmel jövünk a Kék Pontba is" - fogalmazott Sena.
A Maffia énekesnője maga a megtestesült multikulturalizmus, hiszen a ghánai apától és magyar anyától származó Sena 18 évesen költözött Afrikából Budapestre, ahol azonnal beszippantotta a hiphop. Első, First One című lemezén is inkább csak szövegelt, míg az idén tavasszal megjelent Lots Of Trees-en már bemutatta sokszínűségét. Az ország egyik legerősebb torkú énekesnőjéhez ma is ugyanúgy közel áll a hiphop, mint az r'n'b vagy az elektronikus zenék, sőt egyre több alkalommal nyúl vissza afrikai gyökereihez is.
A hiphop hangja az utca hangja. Ha van Magyarországon, akire ez a leginkább igaz, az a rapper, beatboxer Busa Pista. 17 év szakadatlan rappelés után adta ki 2010-ben Gyémántfater című albumát, amelyre rögtön 27 számot szövegelt fel, emellett végre saját zenei alapokat is gyártott. Legyen szó az Irie Maffiáról, az etnós Zubolyról, vagy épp színházi előadásról, Busa stílusát elsőre felismerik. A magát rap aktivistának valló szájhős szerint komoly ereje van szövegeknek, ezért fontos, hogy hallassa a hangját.
A talpalatnyi szigetről, Grenadáról származó pattogós nyelvű MC Kemont a karibi kultúra kevés számú hiteles képviselői között tartják számon itthon. Arra talán már kevesen emlékeznek, hogy a huzamosabb brit tartózkodás után nemrég hazatért MC eredetileg 1998-ban az MTK focistájaként érkezett Budapestre, ezután fedezték fel MC tehetségét a Love Alliance és a Gimmeshot bulikban, majd csatlakozott az Irie Maffiához. Az Irie Maffia Soundsystem bulik állandó MC-je, jellegzetes orgánumával, szellemes tósztjaival megadja a bulik sajátos hangulatát.
II. City Art Műhely Nyílt Nap és Piknik
2013. június 14-én, pénteken, 14-től 19-ig
a Kék Pont Alapítvány helyisége melletti zöld területen
Bp. III. Lukács György utca 3.
a HÉV-től 5 perc sétára
Szólj hozzá!
Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.