Közel 15 év múltán ismét fellép hazánkban az angol szinti-pop duó, a 18. születésnapját hamarosan ünneplő, az ex-Depeche Mode-os Vince Clarke-ot a soraiban tudó Erasure , melynek október 3-án jelent meg Tomorrow’s World című új albuma. A koncertre november 18-án a hajógyári STUDIOban kerül sor.
A 18. születésnap mindig emlékezetes pillanat egy ember életében. Hivatalosan is nagykorúvá válik, leérettségizik, kilép a nagybetűs életbe. Nekem ezen felül még egy, a mai napig meghatározó koncertélményt is jelentett ez a kitüntetett fontosságú életkor. Pályájának egyik csúcsán, 1992. szeptemberében ugyanis először járt Magyarországon az Erasure. Fergeteges slágerparádéba öntött, operába illő díszletekkel és kosztümökkel, valamint látványos táncbetétekkel megfűszerezett előadásukra a mai napig szívesen emlékszem vissza.
Öt évvel később - Cowboy című albumukat népszerűsítendő - koncerteztek ismét Budapesten, a jelenleg "technikai okok miatt" zárva tartó Petőfi Csarnokban. A slágerkoktél akkor is megvolt, bár jóval szerényebb külsőségek között vezényelte le műsorát a világhírű szinti-pop duó.
Hiába jelentetett meg azonban az elmúlt bő egy évtizedben 5 stúdióalbumot Vince Clarke és Andy Bell együttese, melyekhez kapcsolódóan számos turnét lezavartak, mi valahogy mindig kimaradtunk ezekből. Idén azonban végre kárpótolnak minket a sokéves kihagyásért! November 18-án ugyanis látványos show-t adnak a fiúk, az Óbudai Hajógyári Sziget exkluzív koncerthelyszínén, a STUDIO-ban!
Még meg sem melegedett a lemezboltok polcain a Tomorrow's World című, október 3-án megjelent új Erasure album, az együttes már le is tudta az aktuális anyaghoz kapcsolódó turnéját az Egyesült Államokban. Rövid pihenő után az Egyesült Királyságban, majd Európa nagyvárosaiban folytatják a koncertezést.
Az eddigi fellépésekről mind a sajtó, mind a rajongók lelkesen nyilatkoztak. Egyöntetűen az a vélemény, hogy az új számok is legalább olyan jól csengenek, mint a 25 évvel ezelőtti slágerek.
Az Erasure tagjai pedig - láthatóan és hallhatóan - köszönik, remekül vannak, s egyelőre eszük ágában sincs sarokba dobni a gitárt és a szintetizátorokat.
Az elmúlt 5 év egyik legfelkapottabb sztár-producere és mixmestere, Frankmusik - aki zenei előképeiként közt említi Vince Clarke és Andy Bell duóját - végezte a végső simításokat az új albumon, amit a When I Start To (Break It All Down) című kislemez harangozott be szeptember 26-án.
Vince Clarke elárulta, hogy a dal munkacíme eredetileg Tender volt, Elvis Presley örökzöldjére, a Love Me Tender-re utalva, mely egyben a szám laza alapjául szolgált, később azonban igazi stíluskavalkád lett belőle.
Ez a stíluskavalkád az Erasure sorrendben 14. albumának egészéről elmondható, hiszen személyes hangvételű dalok (What Will I Say When You're Gone?, Just When I Thought It Was Ending), pörgős elektro-diszkó slágerek (A Whole Lotta Love Run Riot, I Lose Myself, Then I Go Twisting), nagyívű pop-himnuszok (Be With You, Fill Us With Fire), és gospeles lüktetésű szerzemény (You've Got to Save Me Right Now) egyaránt megtalálhatóak rajta.
Az Erasure legénysége azonban nem csak Vince Clarke házi-stúdiójában érzi otthon magát, hanem a színpadon is, amiről a magyar rajongók is (újra) meggyőződhetnek november 18-án, egy fergeteges buli keretein belül.
Jegyek a Ticketpro hálózatban kaphatók.
Elővételben: 8.900 Ft
A koncert napján, a helyszínen: 9.900 Ft
VIP ülőjegy: 15.000 Ft
A koncerttel kapcsolatos információk a MM Concerts oldalán találhatók vagy telefonon a (1) 801-1021-es számon szerezhetők be.
Koncerthelyszín: STUDIO
Dátum: 2011. november 18., péntek
Cím: III. kerület, Hajógyári Sziget, H-híd felőli behajtó
Megérkezett a VéNégy Fesztivál és Színházi Találkozó első nagy durranása, lehullt a lepel a zenei line up első tíz fellépőjéről. A Dunakanyar legmenőbb összművészeti fesztiválján már biztosan ott lesz a Bagossy Brothers Company, Dánielfy, Parno Graszt, Analog Balaton, Elefánt, valamint a Bohemian Betyars. 2026. július 1–4. között újra felpezsdül a nagymarosi Duna-part, varázslatos pillanatokkal tűzdelt önfeledt fesztiválozás vár a látogatókra. A continua
Az Editors frontembere, Tom Smith egy intim hangulatú koncerten mutatja be a There Is Nothing in the Dark That Isn’t in the Light című debütáló albumát 2026. március 21-én az Akvárium ültetett nagytermében. A koncerten az Editors legnagyobb slágerei is felcsendülnek, újraértelmezett formában. A continua
November 15-én a Hősök hamisítatlan hangulatú bulival készülnek. Az este nemcsak a nosztalgiáról, hanem a közös ünneplésről is szól majd: a Hősök a régi klasszikusok mellett friss dalokkal és meglepetésekkel készül, hogy igazi rapjam-hangulatot varázsoljanak a Turbina falai közé. A közönség egy felejthetetlen, életigenlő bulira számíthat – pont olyasmire, amit csak egy 24 éves Hősök-szülinap tud hozni. A continua
A legendás Activity játék most először költözik színpadra, ráadásul a hazai színészvilág nagyjaival! Az „Ez Tiszta Őrület – improvizációs Activity” nem hagyományos színházi előadás lesz a 6SZÍN-ben november 5-én, hanem egy élő Activity játék és improvizatív színház különleges elegye. A continua