3427 zenekar 12456 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2011. március 3.

Eljött a Grand Mexican Warlock ideje

Copyright:

A Grand Mexican Warlock díszes társaságban mutatja be Aeons című első nagylemezét a Budapest szívében, a Szikra Cool Tour House-ban március 14-én, hétfőn! A díszes társaságról pedig annyit, hogy az est vendége lesz még a Bit Dis, a Jazzékiel, az ismét aktív Apey & The Pea, majd az aftert a Dictator és Hussar nyomja. Az ünnep előtt, jó mókának igérkezik.

A zenekar ezen az estén lezár egy korszakot és egyben új fejezetet nyit. Először fordul elő, hogy a lemezt teljes egészében eljátszák, de sanszos, hogy utoljára, hiszen javában íródnak az új dalok, melyek apránként bekerülnek majd a repertoárba. Így aki élőben is szeretné az Aeons dalait hiánytalanul végighallgatni, annak a megjelenés erősen ajánlott.

De nem csak a GMW-ről szól az esemény, hiszen itt lesz még a Beat Dis, akiket a legjobb magyar triphop zenekarként tartanak számon kishazánkban, ám élő teljesítményük túlmutat a kategórián, a produkció szinte punkosan energikus, izgalmas elektronikus megoldásokkal, a frontember Csigit kiegészítő vendég énekes hölgyekkel együtt simán libabőrözést okozó élmény.

A Jazzékiel fellépése talán nem is annyira meglepő, ugyanis kettős átfedés is van a GMW tagságával. A 2009-ben megjelent Holy Shit album után a srácok most új lemezen dolgoznak, hogy mikor lát napvilágot, arról még nincs info, de a jelek szerint minden eddiginél sötétebb irányba haladnak. Hegyi Áron filmzenébe illő zongora témái és Jakab Peti szövegei felkavarják az embert, élőben pedig letaglóznak.

A bemelegítésről a pár hónapja ismét aktív Apey & The Pea gondoskodik, akik megmutatják, hogy trió felállásban is lehet nagyot szólni. Nehezen kategorizálható zene az övék, de Soundgarden és Alice In Chains kedvelő stonereknek mindenesetre kötelező. Heteken belül, még a Szikrás koncert előtt megjelenik új EP-jük, minden bizonnyal zömében erről hallhatunk dalokat.

Akinek mindez nem lenne elég, a koncertek után Dictator és Hussar húzza majd a talpalávalót, könnyed levezetéseként az átlagosnak semmiképp nem nevezhető hétfő estének. Másnap ugyebár március 15., nincs suli, nincs meló, kivéve a tüntetésen hot-dogot áruló büféseknek.

SZIKRA Cool Tour House
1066 Budapest, Teréz körút 62.
2011. március 14. hétfő
Apex And The Pea
Beat Dis
Grand Mexican Warlock Aeons lemezbemutató
Jazzékiel
Dictator & Hussar

Jegyek elővételben és a koncert napján 21:00 óráig 1200 Ft-os áron válthatók. 21:00-től 1500 Ft

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2023. szeptember 8.

Dzsúdló koncert az Arénában

Épp itt volt az ideje, hogy kedvenc faszitok Dzsúdló beparkoljon a Papp László Budapest Sportarénába a legendás Lanciával, ugye? Budapest Park, Sziget Nagyszínpad – és most ez... De hát ő előre szólt, hogy hard év lesz ez! Tovább

2023. szeptember 5.

A Carson Coma az MVM Dome-ban ünnepli ötödik születésnapját

A Carson Coma az elmúlt évek egyik legnagyobb hazai sikersztorija gitárzene fronton, négy év alatt négy nagylemezt jelentettek meg, kétszer is megtöltötték a Budapest Parkot és szinte nincs olyan hazai fesztivál, ahol ne kérné őket a közönség. A zenekar jövőre egy fergeteges koncerttel ünnepli meg ötödik születésnapját 2024. április 6-án az MVM Dome-ban, a csapat eddigi legnagyobb bulijával. Tovább

2023. július 24.

A Puskásba jön a Coldplay

A Coldplay 2023-as teltházas stadionturnéját követően bejelentette az európai koncertek harmadik körét 2024 június – július – augusztusára. A dátumok között megtalálható a zenekar első fellépése Görögországban, Romániában és Finnországban, valamint az első római koncertjük 2003, és az első budapesti 2008 óta. Tovább

2023. július 24.

Cirkuszfesztivál a Szigeten

A Sziget látogatóinak egyik legkedveltebb programhelyszíne, a Cirque du Sziget a már megszokott helyén, de ha lehet, még több és még színesebb kínálattal vár mindenkit idén augusztus 10-15 között. Az 1000 férőhelyes nagy cirkuszi sátorban és a külső szabadtéri helyszíneken kora délutántól késő éjszakáig folyamatosan váltják egymást az izgalmasabbnál izgalmasabb produkciók. A sátorban négy társulat előadása lesz látható minden nap. Tovább

2023. július 7.

Színház és zene mindenkinek! Két hét múlva kezd a Déryné Fesztivál

A nyári fesztiválok egyik különleges színfoltja a Déryné Fesztivál, amely július 19. és 23. között kerül megrendezésre Sátoraljaújhely festői helyszínein és környékén. A Déryné Társulat klasszikus és felolvasó színházi előadásokkal, gyermekprogramokkal készül, de káprázatos néptánc előadás, valamint az István, a király című rockopera is helyet kapott a műsorban. Fellép többek között a Csík zenekar, Budapest Jazz Orchestra, Besh o droM és a Bohemian Betyars. A több mint 70 ingyenes programot felvonultató esemény idén először ad otthont a KultCamp tábornak. A Déryné Program által életre hívott KultUp program és a Rákóczi Szövetség együttműködésének köszönhetően 450 középiskolás diák érkezik Sátoraljaújhelyre a határon innen és túlról. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky