3422 bands 12339 MP3 to download
News par
Hirdetés
Hazai

2010. december 1.

Célegyenesben a GuilThee

Copyright:

A veszprémi GuilThee legénysége befejezte a felvételeket a „Homunculus Paradoxon” című második lemezzel. A keverés folyamatban van, és már tudható, hogy hangulatilag az első album, a „Lustration” világát fogják továbbvinni Tóth Gáborék, azzal a kis plusszal, hogy környezeti zörejek is fogják díszíteni az amúgy is eléggé eklektikus zenét. A döngölős metál tételeket ambient betétek fogják fellazítani. Kíváncsian várjuk!

A lemez többnyelvű lesz. Elsősorban angol, de három dal magyar szöveggel született meg, és elszórva latin, német, olasz és szerb szövegelés is feltűnik majd.

A zenekar két vendégénekesnőt is meghívott, az egyik az a Varga Betty, aki a „Lustration”-ön is szerepelt már, a másik hölgy pedig nem más, mint Betty húga Anita. Csula Emilen kívül a férfi torkok közé beállt Greskó Károly és Tóth Gábor is.

A felvételek Bándon zajlottak az AMP stúdióban, a keverés pedig, mint az eddigi összes alkalommal, a zenekar mini-stúdiójában készül.

A koncepció az volt, hogy egy történeten át bepillantást nyerhessünk a sötét középkor világának meghatározó eseményeibe egy konkrét példán keresztül.

A megjelenés a közelgő ünnepek miatt már csak januárra várható.

- Mivel ezúttal rendelkezésünkre állt minden technikai segítség, és egy nagyon komoly felszerelés, nem szeretnénk elszúrni a végén a keveréssel. Adunk magunknak időt mindenre, és mikor már úgy érezzük, hogy kész, még egyszer szétvesézzük az összes számot. A dob ismét programozva lesz. Egyetlen demót vettünk fel úgy, hogy fel is ütöttem, de érdekes módon egy-két kivételtől eltekintve a magyarországi stúdiók egyelőre nincsenek felszerelve azzal a technikával, ami egy olyan hangzást visszaadna, amire itt szükség van. Az a pár stúdió viszont számunkra elérhetetlen árakon dolgozik. Úgyhogy maradt az időigényesebb, de olcsóbb, és kényelmesebb megoldás. - mesélte Tóth Gábor.

Ő egyébként ezúttal a basszusgitárt vette a nyakába, mivel a zenekarnak egy éve nincsen basszerosa.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. október 28.

Lil Frakk szerint nem minden happy end 

Lil Frakk megérkezett az Átbasztál című új felvezetőjével, amely egyszerre őszinte, nyers és meglepően felszabadító. A dalhoz készült videóklip egy magányos báltermi jelenetben bontja ki a csalódás és beletörődés kettősségét, előrevetítve az érkező Harmadnap című LP hangulatát. More

2025. október 21.

Megjelent Dé:Nash első nagylemeze: itt a Még Négy Év

A társadalomkritikus előadó, Dé:Nash debüt nagylemeze továbbra is a magyar valóság görbe tükrét tartja a hallgatók elé, de a politikai szatíra mellé egy váratlan, könnyedebb hangvételű dal is került az albumra: a Parkside (Polgári Bónusztrekk), amelyhez videóklip is készült. More

2025. október 13.

A Szar az élet után itt a Stressz - megjelent Mehringer új klipje

A SZAR AZ ÉLET után újra politikai és társadalmi kérdéseket boncolgató témát dolgozott fel az október 9-én megjelent dalában Mehringer. More

2025. szeptember 19.

Járai Márk és Bereményi Géza dalát a gyerekhangok teszik varázslatossá

Megjelent Járai Márk szólódala, a Réteken, amelyben egyszerre találkozik a magyar dalszövegírás ikonja, Bereményi Géza, a Superar gyermekkórus és a Halott Pénzből ismert énekes érzékeny előadásmódja. A dal zeneszerzésében Felcser Máté (Punnany Massif) is közreműködött. More

2025. szeptember 18.

Megjelent Azahriah és Young Fly legújabb dala

Azahriah és Young Fly új dallal és különleges videóklippel jelentkeznek. Azahriah egy hónappal tripla teltházas MVM Dome koncertje előtt meglepetéssel készült a hallgatóknak – ez a Young Fly-jal közös „vemzavr!”. More

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky