2009. január 15.
Lajkó Félix zenéjét nehéz műfaji vagy stiláris kategóriába sorolni, ugyanis éppúgy megtalálhatók benne a klasszikus zene, a magyar és más kelet-európai népzenék motívumai, a dzsessz és a blues, ami pedig ezeket a látszólag egymástól távoli elemeket képes összekötni, az Lajkó Félix virtuozitása és játékának sodró ereje, a közönségre ható szuggesztivitása.
Lajkó Félix Topolyán (Vajdaság) született 1974. december 17-én, a nyilas jegyében. (Beethoven ugyanezen a napon született 1770-ben.) Zenekedvelő családban nevelkedett, amelynek korábban egyetlen tagja sem választotta a zenélést élet- és szakmai hivatásul.
Első hangszere a citera volt, amellyel tíz éves korában ismerkedett meg. Hegedűt az általános iskola 6. osztályában vett a kezébe először. Az alsófokú zeneiskolát három év alatt végezte el Kishegyesen. A szabadkai zenei középiskola második osztályát otthagyva indult el Budapestre kölcsönkért hegedűvel, ahol a Dresch Quartett tagja lett. Azóta ingázik Budapest és Szabadka között, egyformán képviselve és összekötve az anyaországot és a Vajdaságot.
Hegedűjátékával elbűvölte Tokió, Amsterdam, Berlin, Pozsony, Prága, Budapest, Brassó, Belgrád, Szarajevó, Ljubljana, Frankfurt, Lyon, Bordeaux, Velence, Verona, Edinburgh, London, zeneértő közönségét. Visszatérő vendége a párizsi Théâtre de la Ville színpadának is.
A Tűz Lángja zenekar, nevét egy moldvai körtáncról kapta és 2003-ban alakította két fiatal tordasi zenész, Salamon Soma és Kiss Krisztián. Az együttes alapötlete akkor is az volt, ami ma: hűen, mégis újszerű arculattal reprezentálni az autentikus moldvai csángó népzenét. Azóta a zenekar felállása változott, a zenei hangzás egyre terebélyesebbé, komplexebbé vált, s ezáltal lehetőség nyílt a feldolgozásokra is, amelyekben a műfaj legjobb mestereitől elsajátított autentikus népzenei tudásanyagot társítják könnyedebb zenei stílusok elemeivel. Az eredmény: egy teljesen újfajta zene, amely egyedülálló a mai táncházéletben.
Elővétel: 3000 Ft
A fellépés napján: 3500 Ft
A38 Hajó - 01.21.szerda