3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » Apróhirdetések » Stúdiók, próbatermek » Házi hangfelvétel

Témakörök
Hirdetés
Házi hangfelvétel
Tvik 2005. febr.. 4.  20:41 6
A dob a kritikus pontja a felvételnek, azzal lehet hogy érdemes inkább stúdióba menni. Elvileg kb 6 mikrofon és sáv kéne hozzá, hogy tisztességes legyen. Persze lehet kísérletezni otthon is, de legalább 2 mikivel.

Profibb hardverekhez adnak szoftvert, mint pl. a Tascam US122-höz Steinberg Cubasis-t, ami egy nyolc sávos felvevõszoftver. Van még a Tascam-on kívül Edirol, Lexicon Omega, stb. Ezek 1 fokkal igényesebb eszközök a mezei hangkártyáknál. Direct out funkció, potméterek, jobb bemenetek, alacsonyabb zaj, kisebb késleltetés. Esetleg érdemes átgondolni és beruházni.

Néhány jó effektpluginnel csodákat lehet mûvelni.

Nekünk is van a honlapon 3 felvételünk. A "Game" sávonként, dobilag 2 dinamikus mikrofonnal történt:
www.zapruder.hu

A másik kettõ felejtõs, próbatermi felvétel.
   
Zoleeca 2005. febr.. 4.  15:26 5
[quote:0747f23010="boorook"]
keverõpult + a számítógép elvileg már elég /a keverõ azért legyen 8 sávosnál nagyobb ,mondjuk mi 4 sávossal vettünk fel/
[/quote:0747f23010]
[quote:0747f23010]
4 sávot a keverõn úgy osztottuk hogy 2 sáv lett a dobé nagyjából beállítgattuk hogy türhetõ legyen 1 sáv lett az ének 1 sáv lett a ritmusgitár ez így már lefoglalta az egész keverõt[/quote:0747f23010]

Szerintem ezt úgy kellene megcsinálni, hogy van egy sima 4-es keverõd. Azon frankón belövöd a dobot - ha van sávonként EQ, hangerõ meg balance akkor szertintem ez nem gond, és elég jól meg lehet csinálni. Ezt pedig (és csak ezt) felveszed pl egy progival (Acid Pro rulez), és csak ezután veszed fel a gitárokat (a gitáros fejére egy füles abban megy a dob, õ meg játszik és azt felveszed egy mikivel). Ugyanígy az összes egyéb hangszeren. Ezután minden hangszert külön-külön tudsz variálni (persze a dobot csak "egyben"), beállítani a hangerõket, effekteket rátenni, ilyesmi.

Szóval szerintem ez jobb megoldás, mint egy keverõre rádugni mindent és azt úgy ahogy van felvenni. Ez ellen szól még az is, hogyha valaki téveszt akkor lehet kezdeni elõrõl. Míg a külön-külön felvételnél nincs ilyen gond. Persze ott tovább tart az egész, de szerintem jobb hangzást ki lehet hozni belõle.

Kíváncsi lennék arra a két számra, ha tudod tedd már be ide!

Amúgy milyen keverõvel vettétek fel? Mert én most tavasszal akarok beruházni valami hasonlóra mint ez:

Behringer UB 1204PRO
[img:0747f23010][link][/img:0747f23010]
   
Zoleeca 2005. jan.. 9.  14:19 4
Na akkor én is leírom hogy mi hogyan oldottuk meg!

Elõször 2 db "ocsó" mikrofonnal (2500/db) vettük fel a dobot, keverõpult nélkül. Egyszerüen csak beraktuk jobbra meg balra egy elosztó segítségével. Felvételnél akkor még a GoldWave progival ügyködtünk.
Gitárokat vonalból vettük fel (mindegyiket) az éneket meg szintén egy olcsó mikivel. Nos szerintem ezután jött a neheze.

A dobot SoundForge-al olyan formába hoztuk, hogy tûrhetõ legyen, bár a lábdobot nem igazán sikerült szépre megcsinálni, de a cinek pergõ szerintem egész jó lett.

A gitárokra is tettünk egy kevés effektet, illetve az egyik sáv elcsúsztatásával(0.03 sec) megoldottuk hogy sztereóban szóljon :) Így sokkal telttebb lett a hangzása, olyasmi mintha mindkét sávon ugyanaz menne, de mégsem monóban hallod középen. A basszgitárt meg hagytuk monóban.

Az énekkel nem volt különösebb trükközés, a vokált szintén a fenti módszerrel tettük sztereóvá.

Végül akkor még Sound Forge-al összekevertük õket.

Mostmár az Acid Pro-t használjuk, amivel a felvétel módja már maga megszünteti a keverés problémáját (gondolok itt arra hogy hova kell idõzíteni a sávokat). A gitárokat mikrofonnal vettük fel. Valamennyi zaj elõfordult a felvételekben de azt a GoldWave progi tökéletesen eltünteti!!! Ennek a proginak a legjobb a zajszûrése azok közül amikkel eddig találkoztam. A Sztereó dolgokat most is Sound Forge-al ajánlatos megcsinálni. Illetve érdemes még a lehetõ leghangosabbra (úgy hogy még épp ne torzítson) felhúzni a kész összekevert számot.

A fenti programok kipróbálható verziói sok helyrõl letölthetõek. Az Acid Pro-t már egy egyszerû mikrofonnal is egész jól lehet használni, és nem lesz annyira gagyi a felvétel, mint sok zenekar esetében a diktafonos megoldásnál (ettõl mindig frászt kapok).

Ha valakinek van még kérdése írjon nyugodtan!

ui: igen a dobosnak télleg fontos hogy beszámoljon leállásoknál (ha hosszabb még közben is) Mire ezt sikerült elmagyarázni a srácoknak...aztán saját kárukon látták hogy mirõl beszéltem :)))

Ja és ha valaki ír ötleteket akkor ha van neten hanganyag azt is tegye már be!

Az én felvételem itt van : pluto.try.hu
   
boorook 2005. jan.. 9.  12:27 3
hy

keverõpult + a számítógép elvileg már elég /a keverõ azért legyen 8 sávosnál nagyobb ,mondjuk mi 4 sávossal vettünk fel/
a dobbal lessz a legtöbb probléma mert ha nincs különleges szoftvered akkor 1 sávra menti el a dobot ez csak abban gáz hogy nem tudod külön kevergetni a pergõt,cint,stb így tehát olyan lessz a dob amilyet beállítottatok a keverõn,1 óra állítgatás + belehallgatással már beállítható a dob demo felvételhez - : ).na utána ha a dob megvan onnan már nincs sok baj feltéve ha vannak kiállások a dobban mert akkor folyamaosan kell tak jelet ütnie a dobnak hogy késõbb a gitárokkal rá tudjatok állni ismét a dobra mert különben nem jön ki pontosan a belekezdés hogy úgy mondjam hehee/mi sokat szívtunk vele mikor kiállt a dob és nem számolt a gyerek - : ) /kb ennyi na ja meg a dob után sztem a ritmus majd bass majd solo-t vegyétek fel / mi oda jukadtunk ki a sok trehány felvevés után hogy a 4 sávot a keverõn úgy osztottuk hogy 2 sáv lett a dobé nagyjából beállítgattuk hogy türhetõ legyen 1 sáv lett az ének 1 sáv lett a ritmusgitár ez így már lefoglalta az egész keverõt,a bassgitárt meg bedugtuk közvetlen a szgép mikrofon bemenetére ,természetesen a keverõt meg a a másik bemenetre line in asszem na nekünk így sikerült elég rossz felvételeket csinálni ha érdekel teszek fel 2 ugyanaz számot meghallgatni mi is a külömbség a külön-külön felvétel és az egyszerre feljátszott otthoni felvételek közt/na remélem a regém elég -:) na deha másnakis vannak jó ötletei azt én is szivesen várom.amit itt leírtam a legolcsóbb megoldás.na akkor mostmár
csüves a füves
   
Artemorilane 2005. jan.. 9.  00:50 2
Re: Házi hangfelvétel
[quote:1af949e1f6="Anonymous"]Ide várok különbözõ ötleteket az otthoni hangrögzítéssel kapcsolatban! A lényeg hogy egyszerû eszközökkel, számítógéppel történõ megoldásokról beszéljünk! Olyanokról amelyek egy kezdõ zenekar számára is elérhetõek, és viszonylag olcsón véghezvihetõek! Stúdiók kíméljetek![/quote:1af949e1f6]

Hopsz ezt én akartam írni, de meg lettem viccelve :) Szóval a téma adott, minden ötletre vevõ vagyok!
   
Anonymous 2005. jan.. 9.  00:49 1
Házi hangfelvétel
Ide várok különbözõ ötleteket az otthoni hangrögzítéssel kapcsolatban! A lényeg hogy egyszerû eszközökkel, számítógéppel történõ megoldásokról beszéljünk! Olyanokról amelyek egy kezdõ zenekar számára is elérhetõek, és viszonylag olcsón véghezvihetõek! Stúdiók kíméljetek!
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky