3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » Apróhirdetések » Stúdiók, próbatermek » Házi hangfelvétel

Témakörök
Hirdetés
Házi hangfelvétel
Tvik 2005. ápr.. 22.  09:50 16
Hi!
Kompresszort, esetleg limitert kell használni.
   
piroskapunk 2005. ápr.. 21.  19:52 15
hy norbre

hol vannak a linkek ne sajnáld hagy HALLJUK muti meg pls - :)
   
norbre 2005. ápr.. 16.  10:58 14
Hali!
Felvettük a zenéket szgépre (AcidPro-val), igazodva a tanácsokhoz, takjel, több sáv stb, egész jó lett szerintem :)
A kérdésem a nyers anyag összekeverésére vonatkozik:
azon kívül h beállítom a hengerõket az egyes sávokhoz, (ill azon belül is melyik hangszer mikor legyen hangosabb halkabb stb), hogyan kell (vagy mi az elve) azt beállítani hogy hangerõben egyenletesen jó legyen az egész szám de mégse torzítson?

Csináltam egy összehasonlítást: megnéztem az RHCP egyik számát és a Master +6-ig fölmegy a "pisrosba", faja hengerõ semmi torzítás.
A miénknél kb +12-nél van uo hangerõ és ott már hallani h torzít.
(a master hangerõ gombja uoda volt állítva)

Van valami tanácsotok erre ?( márha érthetõ amit leírtam :)))

köszi
   
b o o r o o k 2005. ápr.. 6.  21:38 13
ha tetszik a fületeknek az amit felvettetek akkor már jó : )
sztem úgy induljatok neki hogy legyen egy elképzelés a megvalósítás folyamatáról.amugy meg ha rám hallgattok akkor úgy csináljátok ahogy akarjátok -: )

na akkor ekcsön
   
norbre 2005. ápr.. 5.  12:59 12
hali!

mi is keverõvel és szgéppel szeretnénk fölvenni pár számot, de sajnos egyikünk sincs benne a keverõbeállításokban.
Annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy va-e valami amire figyelni kell dobnál, gitároknál, éneknél, basszusnál? spec beállítások, ilyesmi, vagy csak a fülünkre hagyatkozzunk?

tnx
   
piroskapunk 2005. márc.. 23.  20:12 11
na tvik

mi olyan studioba nyomtuk ahol mindent egyszerre vettek fel de persze külön sávra :) úgyhogy egye fene lessz ami lessz.akinek van jó ötlete ezekhez a témákhoz írja minden megoldás érdekel a legegyszerübbtõl a menõ cuccolásig
na hejj
   
Tvik 2005. márc.. 23.  17:06 10
.
Igen, változó tempónál tényleg elég tetû meló kiszámolgatni a váltásokat. Irodai meló. :)

Én is jobban szeretném egyszerre felvenni az egészet, de még nem láttam olyan stúdiót ahol lenne rá lehetõség vagy ezt javasolnák. Mindenhol azt fújják hogy sávonként kell felvenni.
   
piroskapunk 2005. márc.. 23.  15:39 9
hi Tvik

ez teljesen jo ötlet,csak akkor van némi probléma ha a zene nem egy ritmusban hanem több ugymond sebességen játszódik értem ez alatt a lassu és gyors ritmusok egyvelegét na én nem fogom kiszámolgatni a dobosnak a takjelet mikor vált lassabbra,persze akkor nem gond ha felezõdik vagy duplázódik az ütem.és mi van akkor ha folyamatos lassulás vagy gyorsulás van megírva abba az egyszerû két akkordos nótában?én itthon nyomom a zenét zeneszerkesztõs dobbal de az azért nem jó mert túl gépi hiába keverem a 2-3 pergõt más hangszínre akkor is hallatszik az hogy nem valódi.tehát én inkább annak a híve vagyok hogy házi hangfelvételt csináljunk 8-nál többsávoos keverõvel minél több mikrofonnal és egyben az egész mûvet vegyük fel vmi módon pl szmítógép.vagy menjünk 40 ezerért studióba 2 napra és vegyünk fel egy piroska-...akkor... címû és hangzású elég pontatlan punkoperát
hehhe
-:) pánkápjórlájf (:-
   
Tvik 2005. márc.. 23.  10:04 8
taktológia
Ezt úgy szokták több hangszer egyenkénti rögzítésénél, hogy a dob felvétele elõtt még csinálnak egy takt- vagy mankósávot. Ez abból áll, hogy felveszik egy metronóm vagy más megbízható ritmusforrás (midi), esetleg egy régebbi próbatermi felvétel hangját és ezt küldik be fülesbe a dobosnak, akinek igazodnia kell hozzá.

A következõ hangszer felvételénél bekeverik a dobot és a taktot/mankót IS a fülesbe, így nincs gond a kiállásoknál.

Vágással, -ha a szoftver/magnó engedi- azt is meg lehet csinálni, hogy a takt ne az egész szám alatt, hanem csak a kiritikus helyeken legyen ott.
   
piroskapunk 2005. márc.. 22.  22:30 7
hi ZOLEECA

ha jol látom ezt irtad :
Szerintem ezt úgy kellene megcsinálni, hogy van egy sima 4-es keverõd. Azon frankón belövöd a dobot - ha van sávonként EQ, hangerõ meg balance akkor szertintem ez nem gond, és elég jól meg lehet csinálni. Ezt pedig (és csak ezt) felveszed pl egy progival (Acid Pro rulez), és csak ezután veszed fel a gitárokat (a gitáros fejére egy füles abban megy a dob, õ meg játszik és azt felveszed egy mikivel).

ez teljesen jo megoldás,akkor hogyha a dobban nincs kiállás.
de ha már van kiállás akkor kell tak-jel na de ha a dobos nem üti a tak-ot azért mert nem jön ki neki vagy mert nem tudja akármilyen okok miatt akkor már nagy a probléma mert a szolgitáros kölök nem tud visszatérni pontosan a dobra mert ugye nincs takjel.és ,ár bukott is az egész próbálkozás.a variációk rengeteg lehetõsége elõttünk áll akár 4 akár sok sáv használatakor mi ugy fogjuk csinálni a következõ itthoni demot hogy min 8 sávos keverõ és igy 6 mikrofon a dobé 1 a soloerösitö elé és 1 a bass erõsítõ elé kerül majd késõbb felénekeljük igy lessz amilyen lessz de majd feltesszük ide is a végeredményt.addig is elõre.csá
jaja eztet kattintsátok ha még eddig nem:
http://boorook.fw.hu/piroska_ragdle.wmv
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky