3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Technikai kérdések, segítség! » Legyen-e TOP10?

Témakörök
Hirdetés
Legyen-e TOP10?
myMusic Admin 2004. okt.. 7.  14:26 7
IP címek
Az a helyzet, hogy mi is látjuk, de mindenki más látja, aki figyeli. Csak ez ellen nem tudunk tenni semmit, mivel teljesen anonim a szavazás, az IP címet manipulálni lehet, és az egyetlen amit mondhatunk hogy valószínûleg egy géprõl jönnek a szavazatok, de nincs rá bizonyíték.

Szeptemberig csak regisztrált látogatók szavazhattak. Akkor azzal kapcsolatban annyi probléma és panasz volt, hogy változtattunk (volt egy kizárás már korábban emiatt, de úgy látszik nem volt elég elrettentõ a példa). Ha visszanézitek a fórumban a szavazásos topic-okban kétszer is felmerült csalás, és akkor más nevében szavaztak emberek. Ezzel nem csak nekünk de másoknak is ártottak azok, akik tették. Emiatt változtatni kellett.

A szabályok most egyértelmûek, oda lett írva hogy saját magára ne szavazzon senki! Mindenkinek a saját becsületére van bízva, hogy ezt betartja-e vagy nem. Aki így akar nyerni, az nyerjen így. Saját magukról állítanak ki bizonyítványt. És ennek itt nyoma is marad a honlapon...
   
csibe 2004. okt.. 7.  11:13 6
cinkelés!
helo!

teljesen felesleges itt versenyezni ! egyértelmü ki lesz az elsõ! ... szerintem is van v.mi bunda az egészben ! nemhinném hogy ekkora rajongotábora lenne az elsõnek ! én még most hallok roluk elõször ... na mind1 hajrá PIROSKA! :)
   
Anoním 2004. okt.. 7.  02:30 5
Csalás !!
Lefet, hogy tévedek, de egész éjszaka figyeltem a szavazást és lehetetlen, hogy egy zenekarra ennyi különbözõ ember szavazzon egymás után többször is ugyanarra és semmi másra, mint a jelenlegi elsõre, ráadásul full 5-ös értékeléssel! Szerintem valaki manipulál az IP címekkel! Utána kellene nézni! Köszi
Egy látogató!
   
myMusic Admin 2004. okt.. 4.  14:15 4
IP cím
Közben megnéztem a szavazatokat, amik arról az IP címrõl érkeztek, amirõl a hozzászólásod. Elküldtem õket neked is emailben. Ha te küldted a szavazatokat, akkor nálad is rendesen mûködik a szavazás!

Üdv, myMusic Admin
   
myMusic Admin 2004. okt.. 4.  13:49 3
Szavazás
Szia!

A szavazás nálunk rendben mûködik, és mivel már 370 szavazat érkezett 4 nap alatt, ezek szerint mások is tudnak szavazni.
A program minden IP címet 1 napig blokkol DE egy IP címrõl bármennyi együttesre lehet szavazni.
Kérlek azt próbáld meg, hogy más együttesre tudsz-e? Ha igen, akkor már szavaztál (azaz egyszer már elfogadta a szavazatod) ha semelyik együttesre nem tudsz szavazni, akkor a szolgáltatóddal kellene felvenni a kapcsolatot. (ha jól láttam, akkor az Elender-en keresztül van ADSL kapcsolatod)

A téma egyébként nem ide, hanem a HELP topic-ba való :)
   
pasztoy_bass 2004. okt.. 4.  07:25 2
nem tudok szavazni
Hello,
Kb 3 napja nem tudok senkire se szavazni, mert állandóan azt mondja, hogy ma már szavaztam erre az együttesre...
Most mit csináljak?
pasztoy_bass@freemail.hu címen várom a megoldási ötleteket.
köszi...
   
myMusic Admin 2004. júl.. 23.  17:36 1
Legyen-e TOP10?
Mivel több kérés volt ezzel kapcsolatban, kíváncsiak vagyunk rá, hogy mi a látogatók többségének véleménye.

Itt elmondjuk a mi álláspontunkat is:

1. Miért nincs számláló az MP3-ak letöltésével kapcsolatban?

Egyrészt nehéz megvalósítani, mivel nem a mi szerverünkön vannak a letölthetõ számok. A számláló legfeljebb azt tudná számolni hogy melyik számot hányszor KEZDTÉK EL letölteni. Azok a számok, melyek valamilyen hiba miatt nem letölthetõk, nyilván elõbbre kerülnének a toplistán, mivel egy átlagos netezõ többször megpróbálná elkezdeni a letöltést, mire rájönne hogy nem megy. Ami pedig lejön elsõre, azt csak egyszer tölti le.

Másfelõl a letöltés számlálásának azért sincs sok jelentõsége, mert egy jó és egy rossz számot ugyanúgy egyszer tölt le egy internetezõ, csak az egyiket lehet hogy egybõl törli a másikat meg még hetekig hallgatja, de valószínûleg mégegyszer azt sem fogja letöltni... Ha népszerûség alapján akarunk toplistát akarunk csinálni, akkor arra ez nem jó.


2. Miért nem lehet szavazni a számokra?

Gondolkodtunk az oldal indításakor hogy lehessen-e minõsíteni a letölthetõ számokat és a zenekarokat. Azért döntöttünk úgy, hogy ne legyen, mert elég valószínû, hogy nem a legjobb számok, zenekarok lennének a toplistában. Az hogy kire szavaznak sokan, nem függ szorosan össze azzal hogy ki a tényleg jó. Éppen ezért csináltuk a "hónap zenekara" szavazást, mert ott nem annyira egy lista készül, hanem egy zenekart választhattok, így akinek szavazni van kedve, az is megtalálja, amit szeretne, és ez mégsem annyira egyértelmûen egy rangsor...

Számokra szavazni egyenlõre tehát nem lehet, de mivel már többen javasolták, felmerült, hogy mégis lehessen. Kérdés hogy ha megcsináljuk, akkor mire és hogyan lehessen szavazni. Ezzel kapcsolatban várjuk az ötleteket!
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky