3427 zenekar 12457 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Technikai kérdések, segítség! » Legyen-e TOP10?

Témakörök
Hirdetés
Legyen-e TOP10?
Szalo 2004. okt.. 17.  08:14 17
Sziasztok,

Mi juniusban nyertuk meg a honap zenekara versenyt, nem neztem utana de kb. 60-koruli szavazattal... vagy 80 :-) ez a 80 ember viszont altalaban koncerten is ott van :-)))
Sajnalatos, hogy zenekarok miket megtesznek egy "studiofelvetelert" de hat ez van, es vhol megertem oket ,hiszen nincs mindenkinek 30 E forintja, hogy felvegyen egy klassz szamot.
En ugy gondolom a szavazas szervezoinek a feladata megalkotni, alkalmazni es biztositani a szabalyokat es azok betartasat.Ha erre nem kepesek, akkor nem kell versenyeztetni. Megjegyzem nem szeretnek senkit biralni , sem minositeni!!!
A jelenlegi IP haborunal meg az is jobb lenne ha minden honapban kisorsolnanak egy zenekart es odaadnak neki a nyeremenyt.. ha jobb nem is ,de igazsagosabb lenne..
No de errol ennyit.
MAS...
Hamarosan felrakjuk azokat a demofelveteleket melyek mar a CitySound studioban keszultek... hiszen elsokent a nyertese zenekarok kozul mi keszitetuk el a felveteleket.Sokan meg el sem mentek!!! ezert a nagy huho????
Remelhetoleg ezen felvetelek minosege, meggyoz majd mindenkit , hogy erdemes ezert a dijert kuzdeni tisztessegesen, es a szervezoket is , hogy erdemes egyenlo felteteleket biztositani.
udv.
Szalo /ARCANA/
   
jamal 2004. okt.. 16.  14:03 16
a szeptemberi szavazás
ahogy az interjúban ígértük e fórumon leírjuk mi hogy s mint voltunk szeptembertájt....

amikor az új rendszerû szavazás beindult kb. 5-én csatlakoztunk a versenyhez - ekkor megitélésem szerint mindenki a szabályok szerint tette a dolgát és mint a többiek erõsen fejünkbe vettük hogy márpedig megnyerjük ezt a dolgot szeptemberben - a következõ volt a tervünk: rengeteg embernek kell szólni tegye meg értünk hogy naponta szavaz egyet ráérõ idejében - mivel nincs tetemes rajongó táborunk a nagy részét olyan emberek tették ki szavazóinknak akik zeneileg nem is ismernek minket - tehát mindenkinek szóltunk akire zámíthattunk: barátok, haverok, évfolyamtársak sok sok zenekari fórum látogatói, szülõk és ismerõseik, a cég munkatársai ahol dolgoznak stb. stb. - elsõnek rengetegnek tünk mert több mint 100 embernek küldtünk mailt - de persze legtöbbjük egyszer kétszer szavazott és kész vagy ugyan annál a cégnél egyetemnél szavazott s minthogy e helyeken hálozaton vannak a gépek akár húsz géprõl is csak napi egy szavazat ment - tehát már látszott hogy ez kevés lesz minthogy a nap végén láttuk hiába gyültek rendesen a szavazatok 'VaLaKi' percek alatt felhozta az elõnyünket - nem vagyunk számitógépes arcok de könyen rájöttünk valami technikai trükk van a dologban - ekkor már csak azt kellett eldönteni hagyjuk az egészet vagy mi is kesztyût húzunk és ha már nyerni jöttünk hát mindent megteszünk érte - innentõl már nem a szavazásról szólt a dolog csak egy zenekarral kellett küzdenünk hogy az "ip háborút" megnyerjük - erkölcs agályaink ugyan voltak de ez elég könnyedén félretettük - tehát így nincs is alapunk elitélni másokat vagy éppen védeni magunkat e kérdésben

végeredményben elértük amit akartunk és innentõl kezdve lezárult minden nemû érdeklõdésünk a szavazással kapcsolatban - nem mondom hogy kvázi önmagunkat zártuk ki a jövõre nézve e dologból de e hónapban egyetlen szavazat sem származik tõlünk vagy a mi kérésünkre s ez így lesz ezentúl is mert többször nem akarunk részt venni a szavazásokban tehát bármilyen eredményt is érünk el azokon: semmisnek tekinthetõ!

a technikáról: adsl vagy kábeles kapcsolatnál kb 3 percig kell kikapcsolni a netet majd újra bekapcsolni s mivel nincs fix ip címünk a gép autómatikusan generál egy újat tehát ekkor elfogadásra kerül az új szavazat - egyébként amíg itt nem merült fel az ip cím manipulálás kifejezés nem is tudtuk hogy errõl van szó mi csak egyszerüen észrevettük ezt a ki-be kapcsolgatási trükköt

ha elfogadtok tanácsot a szavazással kapcsolatban: a regisztráció nem szürné ki a trükközést csalogatást csak a mértékét fogná vissza minthogy igen körülményessé teszi a többszöri szavazás lehetõségét illetve az adminisztráció mértéket nagyon megterhelné - az értékelés nyilvánvalóan értelmetlen - azonkvül elég nonszensz dolog egy 10-20 stílusban mozgó az oldalon regisztrált zenekarhalmazt tetszes nemtetszés alapján értékelni - lehetne pl. indexálni a zenekarok az adott hónapban koncertmennyiség / sûrüség szerint, s valódi eredményeit értékelni: külföldre jutás, cikkek, kiadványok száma, tehetségkutatókon elért eredményei... stb. de mindezt valamilyen objektiv személynek személyeknek kéne kialakítania, követnie.... nos ez persze nagyon más lenne mint eddig tehát nagy munka lenne megvalósítani....

bocs hogy ilyen hosszú lett nem így terveztem és bocs hogy kicsit késõn reagálunk a témára - manikin faint
   
betyár 2004. okt.. 13.  12:33 15
túrót!
hõhhõõ!
köszi a kielégítõ választ ! igazad van .... remélem novembertõl igazságos lesz a szavazások menete ! ..mert ha igymarad valjuk be nemsok értelme van... ! kiváncsian várjuk az uj szavazási feltételeket!

( ((MiazMá túrót a fületekbe!)) )

ahojj!
   
myMusic Admin 2004. okt.. 13.  09:28 14
letiltás
Kedves Betyár!

Korábban írtam, hogy volt már egy kizárás, de akkor volt rá konkrét bizonyíték. Most meg csak gyanú van (abban igazatok van, hogy elég konkrét a gyanú, csak mi van ha õk azt állítják hogy nem csaltak? egy bíróság sem az alapján dönt, hogy kinek van igaza, hanem azt nézi, hogy van-e bizonyíték).

Mi követtük el a hibát, hogy a korábban túl bonyolult szavazást ennyire leegyszerûsítettük. Ezt bevállaljuk. A szeptemberi és októberi szavazás ellenõrizhetetlen lett.

Ennek ellenére természetesen azokat is terheli morális felelõsség, akik visszaéltek a rendszerrel. És nem csak azokra gondolok, akik többször szavaztak saját magukra, hanem azokra is, akik a lista élén álló zenekarokra adják sorban az 1-es pontszámot. Le van írva több helyen, hogy semmi értelme másokat lepontozni, mert az adott pontszám nem számít a szavazásban!

Egyébként én az adott zenekarok helyében, ha tényleg csaltam volna, jelentkeznék és elnézést kérnék a többi zenekartól. Gondolom azért õk is olvassák a hozzászólásokat...

Novembertõl valószínûleg ismét változtatunk. Emiatt megint bonyolultabb lesz a dolog, de sajnos nincs más megoldás, az IP címek gyakorlatilag ellenõrizhetetlenek.

Üdv, Admin
   
bétyár 2004. okt.. 13.  08:54 13
tilt!
hejj!
én azt javasolnám hogy tiltsátok le az elsõ helyezettet ! nemigaz hogy van pofájuk ilyen feltünõen csalni ! ez rohadt idegesitõ ! a szeptemberi szavazás undoritó volt hogy a 2 nagy IP cim mágus rivalizált... napi többszáz szavazat max.pontszámmal... na neee! ne bénázzatok TILTsatok!
   
Balázs 2004. okt.. 13.  06:57 12
Hello, azt nem lehetne megcsinálni, hogy amikor szavazol és mondjuk kiírja, hogy "már szavaztál erre az együttesre csak holnap szavazhatsz újra" , akkor kirakná mellé azt, hogy még mennyi idõ amég szavazhatsz. Mert szerintem néha az ember csúszik pár órát és ez így akkor jól elkerülhetõ lenne + látható lenne mindenkinek mennyi idõ múlva tud szavazni...
   
Balázs 2004. okt.. 10.  16:24 11
Ok köszönöm!
   
myMusic Admin 2004. okt.. 10.  15:58 10
Szavazási idõköz
Kedves Balázs!

Naponta egyszer lehet szavazni, de ez úgy pontos, hogy minden szavazatod után 24 órára tiltja le az IP címet, azaz ha tegnap 2-kor szavaztál, akkor ma 1-kor nem fogsz tudni. Csak ez lehet a gond :)

Üdv, Admin
   
csip 2004. okt.. 10.  14:34 9
Miazmá, ugyanmá!! csaló szemét banda!!!!!!!!!
   
Balázs 2004. okt.. 10.  12:29 8
probléma 2
Hello, na sajnálom, hogy velem mindig gond van, de most az a baj, hogy a kedvenceimre csak 2 naponta tudok szavazni még azthiszem naponta lehetne...
vagy én tudom rosszul?
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky