Elkészült a Junkies új lemeze, melynek több dalát a Papp László Budapest Sportarénában mutatják be december 22-én a Tankcsapda vendégeként. Ráadásul a rajongók ott már meg is vehetik a Mi van veled? Semmi? című albumot. A dalokból is kiderül, hogy a 18 éves banda új lendületet kapott. Ezt bizonyítja az is, hogy a Nincs pardon című számuk a Petőfi Rádió TOP 30-as listáját vezeti.
Utoljára három éve adott ki nagylemezt a Junkies. Az együttes háromnegyed évig szünetelt, mielőtt újra belecsaptak a húrokba. Úgy érezték, kicsit kifogytak a munícióból, de a jelek szerint sikerült alaposan betárazni a folytatásra.
- A Junkies 18 éve alatt soha nem tartottunk hosszabb szünetet, folyamatosan koncerteztünk, zenét írtunk, nem volt megállás. Egyszerűen elfáradtunk. Szükség volt rá, hogy feltöltődjünk, felfrissítsük az agyunkat, és újra teljes erőbedobással tudjunk belevágni a munkába – mondta Szekeres András, az együttes frontembere. – A folytatás jól sikerült, koncertezünk közösen a Rómeó Vérzik együttessel és azt tapasztaltuk, hogy jelentősen nőtt az érdeklődés irántunk. A Nincs pardon című dalunk a Petőfi Rádió TOP 30-as listáján az első helyre került. Önmagában véve azon is meglepődtünk, hogy egyáltalán játsszák a számot, az pedig különösen nagy öröm, hogy ennyire népszerű – tette hozzá Szekeres András.
A hamarosan megjelenő lemezzel kapcsolatban az énekes elmondta, hogy kilenc dalt tartalmaz. A slágerré vált Nincs Pardont ők maguk nem is tartják ezek közül a legjobbnak. A rockzene hívei tehát számíthatnak bőven meglepetésre.
A csapat egyik kedvence a Világvége című dal, amelyet a december 21-re jósolt katasztrófa ihletett. Két részre osztják a hallgatóságot, az egyik fele hisz a világvégében, a másik egyáltalán nem. Az sem titok, hogy a Junkies kineveti ezt a jóslatot, mint mondják, bármit feltennének arra, hogy elmarad a beharangozott tragikus esemény. Optimizmusukat jól mutatja, hogy egy nappal utána, december 22-én koncerteznek a Papp László Arénában.
- A koncerten többségben lesznek a régebbi, jól ismert dalok. Úgy gondolom, hogy a közönség ezekre kíváncsi elsősorban. Ráadásul, miután legfeljebb évi négy fellépést vállalunk a fővárosban, nem szeretnénk, ha valakinek hiányérzete támadna, és negyed évet kellene várnia arra, hogy a kedvencét lássa, hallja a színpadon. Természetesen az új albumról is adunk ízelítőt, de a hivatalos lemezbemutatót jövő tavasszal tartjuk – tette hozzá Szekeres András.
2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t. Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban. Tovább
Nagy visszatérők, derék headlinerek, rengeteg fiatal és bombasztikus mennyiségű női energia is jellemzi a Fishing on Orfű 2026-os fellépőit. A bérletek háromnegyede már elfogyott, mostantól napijegyek is kaphatók az ország kedvenc szponzormentes könnyűzenei fesztiváljára. Tovább
Január 7-én startol el a finn viking / folk-metal csapat WINTER STORM OVER EUROPE 2026 || címre keresztelt 24 állomásos turnéja. Az ENSIFERUM a FREEDOM CALL és DRAGONY zenekarokkal kiegészülve szeli át majd Európát, január 25-én pedig Budapestre érkezik. Tovább
Megérkezett a VéNégy Fesztivál és Színházi Találkozó első nagy durranása, lehullt a lepel a zenei line up első tíz fellépőjéről. A Dunakanyar legmenőbb összművészeti fesztiválján már biztosan ott lesz a Bagossy Brothers Company, Dánielfy, Parno Graszt, Analog Balaton, Elefánt, valamint a Bohemian Betyars. 2026. július 1–4. között újra felpezsdül a nagymarosi Duna-part, varázslatos pillanatokkal tűzdelt önfeledt fesztiválozás vár a látogatókra. Tovább
Az Editors frontembere, Tom Smith egy intim hangulatú koncerten mutatja be a There Is Nothing in the Dark That Isn’t in the Light című debütáló albumát 2026. március 21-én az Akvárium ültetett nagytermében. A koncerten az Editors legnagyobb slágerei is felcsendülnek, újraértelmezett formában. Tovább