Különleges együttműködésre kérte fel a Mrs. Columbo zenekart egy audiovizuális alkotócsoport.
A Limelight Projection a világ számos pontján kápráztatta már el a közönséget fényfestészeti alkotásaival és 3D-animációs épületvetítéseivel. A közelmúltban Lengyelországban, Brazília több városában és az Egyesült Arab Emirátusokban szerepeltek óriási sikerrel különböző fényfesztiválokon.
Több mint másfél év elteltével láthatjuk őket újra itthon, a Pécsi Tavaszi Fesztivál Jazz Hétvégéjén, ahol is a Zsolnay Kulturális Negyed Pirogránit Udvarának egyik épületét keltik életre az erre az alkalomra készült 3D "videomapping"-gel. Ennek a rendkívül látványos vetítésnek központi eleme a hozzá kapcsolódó zene, melynek komponálására az alkotócsoport a Mrs. Columbo zenekart kérte fel pár hónapja. A lányok óriási izgalommal vetették bele magukat a közös munkába és elkészítették első teljes mértékben önálló szerzeményüket, melynek címe: The sunny side of jazz.
A zene hónapokon át közösen készült az épületre vetítendő vizuális elemekkel, sőt, tulajdonképpen a március 22. és 24. között Pécsett minden este látható architekturális vetítés vizuális tartalmát a Mrs. Columbo szerzeménye vezérli, hasonló összhangot alkotva, mint egy VJ és egy DJ az elektronikus zenei partykon, de egyedülálló módon egy teljesen más zenei műfajban!
A két művészcsoport közös alkotása mutatja meg a jazz igazán napos oldalát, mely a zenekar egyfajta mottójaként is értelmezhető.
A Lomtár a mai közhangulat, a társadalmi feszültségek és az elfojtott düh lenyomata. A Hősök legújabb megjelenése minden tekintetben rezonál arra, amit talán mind érzünk a levegőben: sok évnyi csalódás, elmérgesedett közbeszéd, egyre fogyó türelem. Kontynuować
Lil Frakk megérkezett az Átbasztál című új felvezetőjével, amely egyszerre őszinte, nyers és meglepően felszabadító. A dalhoz készült videóklip egy magányos báltermi jelenetben bontja ki a csalódás és beletörődés kettősségét, előrevetítve az érkező Harmadnap című LP hangulatát. Kontynuować
A társadalomkritikus előadó, Dé:Nash debüt nagylemeze továbbra is a magyar valóság görbe tükrét tartja a hallgatók elé, de a politikai szatíra mellé egy váratlan, könnyedebb hangvételű dal is került az albumra: a Parkside (Polgári Bónusztrekk), amelyhez videóklip is készült. Kontynuować
Megjelent Járai Márk szólódala, a Réteken, amelyben egyszerre találkozik a magyar dalszövegírás ikonja, Bereményi Géza, a Superar gyermekkórus és a Halott Pénzből ismert énekes érzékeny előadásmódja. A dal zeneszerzésében Felcser Máté (Punnany Massif) is közreműködött. Kontynuować