3422 bands 12339 MP3 to download
News par
Hirdetés
Események

2010. október 11.

Firkin, Gerendás Péter, Kávészünet, Nemes Levente

Copyright:

Október 12-től 17-ig birtokba veszi Pécset a vers- és világzene. A Pécsi Ifjúsági Ház ad otthont a Kaleidoszkóp nemzetközi VersFesztiválnak, Közép-Európa legnagyobb pódiumművészeti seregszemléjének, ahol nemzetközi ősbemutatók, egyszer látható előadások, koncerthegyek láthatók, a mainstream és az underground vonalból egyaránt.

Kedden este 8-kor a Firkin zenekar ír punk- és világzenei koncertjével indul az idei VersFesztivál. A FIRKIN a modern ír kocsmazene féktelenül vidám műfaját honosítja meg Magyarországon. Az őrült ír zenekart 2008 nyarán alapította Péter János fuvolás. A régi M.É.Z. és a Shannon.hu legjobb hangulatait hozta át a fuvolás új bandájába.

 

Október 15-én, pénteken érkezik Gerendás Péter. A zeneszerző-előadóművész ismert és népszerű slágerei mellett Faludy György verseinek saját megzenésítésű változataiból is merít. A finom, őszi sanzonhangulat előtt a MiÚjság zenekar játszik, utána Pécsi Marcell szólókoncertjét hallhatja a közönség.

 

Október 16-án, szombaton már kora délelőtt belerázza a kicsiket és nagyokat a versek zenés világába Lackfi János megzenésített költészete. Az Aphonia Zenta és Budapest kettőse, Molnár György és Gál Hedda előbb a Sajtkukac elnevezésű gyermekzenekart alakították meg 2009-ben, később ebből nőtte ki magát az Aphonia, amelynek repertoárján inkább felnőtteknek szóló megzenésített versek szerepelnek az ismert fiatal kortársszerzőtől. Nem sokkal utána a Mosoly(A)Társa és a Többiek, a M.A.T.T. zenekar veszi át a terepet, Tamás Orsolyával az élen, Alexander Poe és Szabó Lőrinc is szerepel repertoárjukon.

„Kezdtem ezt a versemet tavaly május elején…” énekli majd jól ismert slágerét ugyancsak szombaton a Kávészünet együttes. A Csillag születik felfedezettje úgy zenésít meg és ad elő verseket József Attilától Vörösmartyn át Shakespeare-ig, hogy azt a mai fiatalság is élvezze. Gyakran aposztrofálják őket a kultúra fiatal nagyköveteinek. Őket a Barátok közt sorozatsztárjai követik, vörösboros performanszuk után pedig Nemes Levente és a Temüdzsin lép színpadra. Nemes Levente Kaleidoszkóp-díjas zeneszerző és előadóművész Szabó Lőrinc és Kormos István verseinek megzenésítésével kezdte pályáját. Különleges, ősi erővel felvértezett, misztikus hangvételű, országszerte egyedülálló zenei stílusa és dallamai mindenkit megérintenek, függetlenül attól, hogy a költészettel, a verssel vagy a színházzal szorosabb kapcsolatban van-e. A VersFesztiválra harmadmagával érkezik, és előadás közben jelnyelven is tolmácsolják a megzenésített verseket.

 

És hogy a vasárnap, október 17-ese maradjon zene nélkül: visszatérő vendég az Eastern Station együttes, a harmóniát kedvelő, a zene, szöveg és drámai történés egységére egyaránt odafigyelő közönségnek. És fellép Tamás Éva Játéktára, egészen más színt kölcsönözve a költészet ihlette zenének. A VersFesztivál záróakkordján, a GálaEsten Bakos-Kiss Gábor színművész operett- és musical slágerei mellett Kinizsi Ottóval és Lutter Imrével készül meglepő performanszra.

 

Részletes program: www.versfesztival.hu

Ne maradj ki a buliból!!!

 
A VersFesztivál partnere a myMusic.
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 25.

Megvillantotta zenei programját a VéNégy Fesztivál

Megérkezett a VéNégy Fesztivál és Színházi Találkozó első nagy durranása, lehullt a lepel a zenei line up első tíz fellépőjéről. A Dunakanyar legmenőbb összművészeti fesztiválján már biztosan ott lesz a Bagossy Brothers Company, Dánielfy, Parno Graszt, Analog Balaton, Elefánt, valamint a Bohemian Betyars. 2026. július 1–4. között újra felpezsdül a nagymarosi Duna-part, varázslatos pillanatokkal tűzdelt önfeledt fesztiválozás vár a látogatókra. More

2025. november 13.

Egy meghitt este az Editors frontemberével

Az Editors frontembere, Tom Smith egy intim hangulatú koncerten mutatja be a There Is Nothing in the Dark That Isn’t in the Light című debütáló albumát 2026. március 21-én az Akvárium ültetett nagytermében. A koncerten az Editors legnagyobb slágerei is felcsendülnek, újraértelmezett formában. More

2025. november 12.

Szülinapi rapjam a Turbinában a Hősökkel

November 15-én a Hősök hamisítatlan hangulatú bulival készülnek. Az este nemcsak a nosztalgiáról, hanem a közös ünneplésről is szól majd: a Hősök a régi klasszikusok mellett friss dalokkal és meglepetésekkel készül, hogy igazi rapjam-hangulatot varázsoljanak a Turbina falai közé. A közönség egy felejthetetlen, életigenlő bulira számíthat – pont olyasmire, amit csak egy 24 éves Hősök-szülinap tud hozni. More

2025. november 3.

Ez Tiszta Őrület lesz a 6SZÍNben

A legendás Activity játék most először költözik színpadra, ráadásul a hazai színészvilág nagyjaival! Az „Ez Tiszta Őrület – improvizációs Activity” nem hagyományos színházi előadás lesz a 6SZÍN-ben november 5-én, hanem egy élő Activity játék és improvizatív színház különleges elegye. More

2025. november 2.

Az Akváriumban mutatja be első lemezét az Artúr Rambo

Az Artúr Rambo büszkén jelenti: az album kész! A zenekar 2025. december 6-án az Akvárium Klubban mutatja be első nagylemezét. More

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky