3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2010. május 12.

250 ember építi a Pannónia-fesztivált

Copyright:

Pénteken kezdik el építeni a Pannónia-fesztivál helyszínét a Várpalota melletti Cseri-erdőben. A városban már 2 hónappal ezelőtt lefoglaltak a fesztiválozók minden szállást, de a környékbeli településeken még érdemes keresgélni. A helyszínen 4000 sátorhelyet alakítanak ki a szervezők. A fesztivál 20-án, azaz jövő csütörtökön 11 órakor nyitja kapuit.

Csaknem 250 ember dolgozik péntektől a Pannónia-fesztivál helyszínének kialakításán, hogy május 20-án kezdetét vehesse a négynapos szórakozás. Az áramellátáshoz közel 5 kilométer kábelt, a vízellátáshoz pedig 300 méter vezetéket fektetnek le a területen, melyet 4 kilométernyi kerítés vesz majd körbe. A koncertekhez 6000 m2 sátrat építenek fel, a színpadok összesen 1000 m2-t foglalnak.

A Pannónia-fesztivál 2009-ben a maga 102 ezer látogatójával Magyarország második legnagyobb könnyűzenei fesztiváljává nőtte ki magát, és várhatóan idén is rengetegen lesznek. A nagy érdeklődést mi sem jelzi jobban, hogy február közepétől már egyáltalán nem lehet szállást foglalni Várpalotán, a tavalyi évhez hasonlóan most is sokan sátoroznak majd a magánházak kertjeiben. A fesztivál területén összesen 4000 sátornak tudnak helyet biztosítani, de ha szükséges, bővítik a kempinget a szervezők. Akik saját járművel érkeznek, parkolhatnak rögtön a kemping mellett kialakított őrzött területen, ahol közel 1400 autót, néhány száz motort, kerékpárt pedig korlátlan mennyiségben tudnak elhelyezni.
 
A fesztivál fellépőinek névsora idén is a közönség szavazatai alapján állt össze. Közel 140 formáció áll színpadra a rendezvényen: ott lesz a Tankcsapda, a Kispál és a Borz, a Pannonia Allstars Ska Orchestra, a 30Y, Palya Bea, a Belga, Demjén Ferenc, az Irie Maffia és a Magna Cum Laude is. A vonzó zenei programok mellett kedvező étel- és italkínálat várja a közönséget: egy korsó sör 350 forintba kerül majd, illetve a 300 forintos lángostól kezdve a legextrább sültekig szinte minden megvásárolható a fesztivál területén. Ráadásul a Borsodi jóvoltából sörakcióval is készülnek a szervezők: aki felfedezi magát a rendezvény oldalán elhelyezett tavalyi fotók valamelyikén, és kinyomtatva magával hozza az idei rendezvényre, megvendégelik egy korsó sörrel.

A Pannónia-fesztivál belépői változatlanul kaphatók a Ticket Express jegyértékesítő helyein és a JegyShop.hu rendszerében. Kizárólag kétfajta bérletet lehet venni: a 3 napos (május 21-től 23-ig érvényes) 3.500, a 4 napos (május 20-tól 23-ig érvényes) 3.900 forintba kerül. A fesztiválra való belépés 12 éven aluliaknak, mozgás- és látássérülteknek ingyenes.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább

2025. február 28.

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább

2025. február 19.

A Postmodern Jukebox is fellép a VeszprémFesten

Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább

2025. január 8.

A Campus idén is nagy bulit ígér – itt vannak az első nevek

A tavalyi fesztiválszezon egyik legnépszerűbb rendezvénye a debreceni Campus Fesztivál volt. A Campus immár másfél évtizede arra törekszik, hogy biztonságos, családbarát, kulturált fesztivál legyen, amely valóban minden korosztályt elér. Tovább

2024. november 18.

Ősszel újabb tematikus napokkal folytatódik a DEX Songwriting Expo

A DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el az Artisjus azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A rendezvénysorozat most őszi kiadással várja a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A meghívott szakemberek tematikus mesterkurzusain az érdeklődők novemberben és decemberben vehetnek részt az Artisjus székházban. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky