3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2010. február 12.

Zipkomm országos zenei konferencia - Az első lépés

Copyright:

Összesen több mint 600 regisztrált résztvevő és közel 1000 internetes néző követte a PANKKK Programiroda által 2010. február 6-án szervezett Zipkomm országos zenei konferenciát. A budapesti Gödör klubban lezajlott egész napos rendezvény célja elsősorban az volt, hogy szakmai kerekasztal beszélgetések formájában betekintést nyújtson az iparág aktuális folyamataiba és gyakorlati ötletekkel, új információkkal gazdagítsa az érdeklődő zenészeket, szervezőket.

A múlt szombati budapesti Zipkomm konferencia részletes programjában olyan témakörök szerepeltek, mint a tehetségkutatás, a zenekari menedzsment, vagy a médiajelenlét. A szervezők bevallottan kísérletnek szánták a rendezvényt, tehát fel szerették volna mérni, hogy van-e tömeges igény a feltörekvő zenekarok részéről az iparág működésének megismerésére. A nézőszám és a visszajelzések többsége azt igazolja, hogy igen, épp ezért az is egyértelmű, hogy a PANKKK folytatja a kezdeményezést.

Az öt, egyenként másfél óra hosszú kerekasztal beszélgetést a MyMusic online élőben közvetítette, ennek köszönhetően a Debrecenben, Nagykanizsán, Pécsett, Sárospatakon, Szegeden és Tatabányán párhuzamosan lezajlott Zipkomm társrendezvények is interaktív módon bekapcsolódhattak az eszmecserébe. A rendezvény este ingyenes koncertekkel zárult, a fellépő Nemjuci, Qualitons és TükeZoo zenekarok egyaránt a PANKKK első lemezes pályázatainak korábbi nyertesei voltak.

"A Zipkomm egyik legfontosabb üzenete, hogy a csodavárás helyett megpróbálja a zenekarokat aktív szakmai háttérmunkára ösztönözni. Hálót osztottunk, nem halat, mégis nagyon komoly érdeklődést tapasztaltunk, ami visszaigazolja a munkánk értelmét. Egyelőre csak az első lépést tettük meg, néhány alapfogalmat talán sikerült tisztázni, de itt semmiképp nem szeretnénk megállni." (Berta András, programigazgató, PANKKK)

A Zipkomm nem egy egyszeri esemény, hanem egy folyamat, amelynek következő állomása idén április végére várható. A második rendezvényen a tervek szerint már neves külföldi szakemberek is előadnak, emellett a különböző témakörökben szervezett workshopok során nagyobb hangsúly kerül a gyakorlati megoldásokra is.

A februári rendezvény kerekasztal beszélgetései teljes hosszukban megtekinthetőek a ZIPKOMM oldal LIVE! menüpontjában. A beszélgetéseket bevezető rövid prezentációk megtekinthetőek a következő linken.

A Zipkommal és a PANKKK egyéb programjaival kapcsolatos további információk a honlapon.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. március 6.

Korlenyomat a Honeybeast új dala, az Eladó

A dalhoz készült klipben az egyik leghíresebb magyar, Arató András, azaz Hide the Pain Harold is szerepel. Tovább

2025. március 3.

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala

A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, mától pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. Tovább

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon. Tovább

2025. február 24.

Charlie újra bakeliten is

Igazi ereklyének minősül Charlie sokat emlegetett, ’Mindenki valakié’ című kiadványa, mely most először bakelit formában jelent meg. Tovább

2025. február 20.

Megjelent a The Carbonfools új albuma

A Carbonlove egy új korszak kezdetét jelzi a zenekar életében, miközben hű marad ahhoz a különleges stílushoz, amely évek óta a védjegyük. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky