3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Hazai

2009. február 6. | Bakos Dalma

Svédország rajtunk röhög – köszönjük Mark!

Copyright:

Zentai Márkot a Magyar Televízió zsűrije választotta ki arra a megtisztelő feladatra, hogy képviselje hazánkat a 2009-es Eurovíziós Dalversenyen. Amikor először felröppentek a híresztelések, hogy a fiatal előadó visszalép, még nem volt biztos, ami mára tény: Mark lopott dallal akart részt venni a versenyen.

  • megosztás
  • kapcsolódó linkek

Mark menedzsmentje szerint nem tudtak arról, hogy az általuk nevezett dal már 3 évvel ezelőtt egy középszerű sláger lett Svédországban, ezért nevezték a versenyre. Amikor pedig kiderült a „turpisság”, egyből visszavonulót fújtak, nagyon kellemetlen helyzetbe hozva az országot.

Reménykedjünk, hogy minden csoda három napig tart, és ez az apró „gikszer” nem fogja hátrányosan érinteni az új indulót, Tompos Kátyát, aki a Magányos csónak című dalt fogja előadni a Dalversenyen.

Tompos Kátyát színésznőként ismerhetjük, a József Attila és a Bárka Színház után jelenleg a Nemzeti Színház tagja. Országos ismertséget a nemrég bemutatott Valami Amerika 2-vel ért el, ahol az egyik mellékszálon igazi jellemfejlődést követhetünk végig, avagy hogyan lesz a szende kislányból igazi, ízig-vérig nő. A Magányos csónak című szám is innen lehet ismerős a közönségnek.

A fiatal színésznőt egyébként Tompos Katalinként anyakönyvezték, és anyja révén félig orosz származása miatt vette fel a Kátya keresztnevet.

Az Eurovíziós Dalfesztiválon tehát az Unsubstantial Blues (Rúzsa Magdi Aprócska blues c. szerzeménye angolosítva, majd Csézi) után ismét egy lassú számmal nevez Magyarország. Ezúttal reméljük, hogy nem fogják lefordítani angolra ezt a gyönyörű dalt, hanem Kátya büszkén fogja elénekelni az anyanyelvén. Sok sikert kívánunk neki!

Bakos Dalma

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. március 6.

Korlenyomat a Honeybeast új dala, az Eladó

A dalhoz készült klipben az egyik leghíresebb magyar, Arató András, azaz Hide the Pain Harold is szerepel. Tovább

2025. március 3.

San Marino után itthon is tarol a Carson Coma új dala

A "Daddy Said No" a san marinói Eurovízió első elődöntőjén debütált, mától pedig már a hazai közönség is bátran fogyaszthatja a képzelt vagy valós zsarnok apáról szóló számot. Tovább

2025. február 28.

Megjelent Beck Zaza első szólóalbuma

A ZAJZAJZAJ február 21-én egyszerre indította el a 30Y és az Esti Kornél turnéját, ünnepli az alkotó közösség új megjelenéseit: Boebeck új EP-jét és egy új nagylemezt, Beck Zaza, a 30Y dobosának első szólóalbumát, melynek címe: félelemből otthon. Tovább

2025. február 24.

Charlie újra bakeliten is

Igazi ereklyének minősül Charlie sokat emlegetett, ’Mindenki valakié’ című kiadványa, mely most először bakelit formában jelent meg. Tovább

2025. február 20.

Megjelent a The Carbonfools új albuma

A Carbonlove egy új korszak kezdetét jelzi a zenekar életében, miközben hű marad ahhoz a különleges stílushoz, amely évek óta a védjegyük. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky