3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » 2005. év hónap zenekarai (archívum) » 2005. május

Témakörök
Hirdetés
2005. május
dead soul 2005. máj.. 4.  12:22 16
én is megemlítenék néhány bandát akkor

példának okáért itt van a már említett [b:2b0fcee760]Angertea[/b:2b0fcee760], nyilvánvaló toolos hatásokkal, de jól keverve némi egyéni ízzel (utóbbi gondolom késöbb túlsúlyba fog kerülni). Gergö kissé nazális hangján lenne mit csiszolni, de koncerten máris sokkal jobb, mint az elkészült albumon.

[b:2b0fcee760]Frogshow[/b:2b0fcee760]. a Polly is Dead meg a Flop vmivel kevésbé híres kistestvérei, nem tudom mennyire aktívak most. egyszer láttam öket csak élöben, de akkor nagyszerüen megállták a helyüket azon a bizonyos AiC emlékesten. van demójuk, de nemsok ízelítöt raktak föl a honlapjukra belöle, tehát azt nem lehet tudni hogymilyen (ha netán valamelyikük erre járna, üzenem nekik, hogy rengeteg elönye van annak, ha legalább egy számot letölthetövé tesznek). azért megérdemelnék ök is, úgyhogy.

[b:2b0fcee760]Dystopia[/b:2b0fcee760]. Szeged 'modern metál' zenekara. elég visszás lenne, ha most elkezdeném öket ajnározni, mert személyesen ismerem öket, méghozzá túl jól. legyen elég annyi, hogy nekik jönne legjobban a nyeremény, mert nem kéne akkor a házi felvétellel vacakolni megint. ha számít vmit, akkor rájuk adnám a voksomat, mert l'oreál

meg mondjuk az [b:2b0fcee760]Atomtorta[/b:2b0fcee760] is elég jó, kispálízû alter, bár nekik most nagyon beindult a sóbiznisz, annyira nemhiszemhogy szükségük lenne a stúdióra, már ha ilyen szempontokat illik itt figyelmbe figyelembe venni, ahol úgymond 'nem a nyeremény a legfontosabb'. mondanám még a [b:2b0fcee760]Vad Fruttikat[/b:2b0fcee760] is, akik zenei stílusa nem áll hozzám annyira közel, de mégis tetszik, mert csak (a felsoroltak közül ök az egyetlenek, akiket itt a mymusicon ismertem meg). majd az illetékesek eldöntik, feltételezem nem lesz könnyü ötszáz együttes közül választani, de ha már vállalták, akkor hajrá ;)
   
Tvik 2005. máj.. 4.  09:50 15
Attól félek hogy tulajdonképpen az áprilisi szavazás fog itt most folytatódni, tehát ugyanazok a zenekarok fognak nyomulni mint pár hete. Éppen ezért behozok a köztudatba nehány újabb bandát:

Álomcsapda - most pénteken fogunk koncertezni velük a Benczúrban, ezért hallgattam meg õket és eléggé megtetszett. Egy szép nõi énekhang mindig megfog és a szövegeik is elgondolkodtatóak. Nem bulizós, inkább üldögélõs, elszállós zene, de azért néha a torzított gitár is közbelép. A lényeg hogy érezhetõ az egészben valami spirituális hangulat.

Angertea - õk már régi harcosoknak mondhatóak, de szerintem a 'tea mindig meg fog maradni hobbizenekarnak. Nem túl törtetõek a srácok, az ökörködés éppolyan fontos az életükben mint a zene, ami nekem sokkal szimpatikusabb mint amikor egy besavanyodott "képzett zenész" próbálja tolni magát. A "metál" besorolás kissé megtévesztõ lehet, mert kõkeményen a Tool nyomdokain járnak ami napjaink pallos-, gótikus- és halálmetálos zenekaraitól igencsak távol áll. Rock ez.

Custom Made - õk is a Tool lelkes követõiként éltek a tudatomban amíg meg nem hallottam a Shepherd címû számukat, amit akár még a 80-as évek diszkóstílusába is be tudnék tuszkolni -legalábbis egyes részeit. És ez nem fikázás. Bátor húzás volt, ezzel kiugrottak a skatulyából. Inkább a hangzásra szólok be, ami home stúdió viszonylatban is közepes, azt a kórust vagy mit pedig kalapáccsal kapcsoltam volna ki. De éppen ezért egyértelmû hogy rájuk szavazok. Élõben is láttam õket és amilyen fiatalok olyan jól tolják, csakhát nincs normális minõségû terjeszthetõ anyaguk. Legszívesebben bezavarnám õket egy stúdióba, mert állat jó amit csinálnak!

Szóval Custom Made: +1
   
myMusic Admin 2005. máj.. 4.  09:06 14
[quote:fe03a9c8aa="Nyiki"]A Regisztrációs kérdésre nem válaszoltál! Ha igazán szabad vélemény nyilvánitást akarunk akkor miért kell a regisztráció?[/quote:fe03a9c8aa]

Attól hogy regisztrálni kell, még bárki hozzászólhat, ezzel nem korlátoztunk senkit, mert emailcímet is szabadon lehet regisztrálnia bárkinek. De aki akar, az regisztráció nélkül is tud beszélgetni a zenekarokról a "Mi a véleményed..." topikban a bárpultnál. Akinek meg problémát okoz, amit írtál, az tud regisztrálni külön erre a célra egy ingyenes emailcímet és megoldotta a kéretlen reklámlevelek problémáját. De ha egyszerûen titkosnak állítja be a regisztrációnál, akkor úgysem kap kéretlen leveleket, mert nem jelenik meg sehol az emailcíme. A regisztráció maga pedig nem több 1-2 percnél.
   
Effeta 2005. máj.. 4.  07:15 13
A hónap zenekara legyen az Effeta
Sok -sok jó csapat van és érthetõ, hogy a táborok is felsorakoznak a kedvencük mögé, ezért született az a forum.
Bár úgy tünik csak néhány kosza partizán küzd a szavazatokért.

Véleményem szerint az a jó csapat amelyik igyekszik saját dalokkal megszólalni és nem haknizós, vendéglátós stílusban, másolgatja a ma is aktívan zenélõ csapatok számait. Érdekes, hogy vannak zenekarok, akik egy-egy koncerten elnyomnak, néhány old's cool notát, na meg olyanokat is amint ma is mûködõ együttesek játszanak. Egyszóval nincs saját arcuk. de nem baj õk ezt az utat választották.


Én ismerek egy csapatot akik teljesen mások.
Igazi egyéniségek, eredeti a stílusuk, felkészültek, szórakoztatóak, igazán profi a hozzáállásuk.
Ha arról szól itt a szavazás, hogy ki az igazán jó zenekar akkor egyértelmû, én az Effeta zenei produkcióra szavazok

jó még a Sexlightkor és a Blõff
   
Tom Murphy Kondor 2005. máj.. 4.  01:03 12
Opus Altera
Tudjátok, mi az a "progresszív metál"?

Akkor írjátok be a keresõbe és figyeljetek, mert lesz itt nemhogy hanyattesés, de hátraszaltó is, mikor felrakjuk az új nótákat.

De hogy egyelõre ettõl mindenki megmeneküljön, maradunk a sima hanyattesésnél, és a régi számoknál.

Szavazzatok az Opus Alterára!
   
blacktree 2005. máj.. 3.  22:41 11
Részemrõl a voksomat az Opus Alterára, a Cherokeera és a Re-G re adom

Mindhárom banda a maga mûfajában nagyon jó zenét nyom. Érdemes õket meghallgatni!
   
Effeta 2005. máj.. 3.  19:31 10
Szavazzatok az Effeta zenei produkcióra
Ismertek minden stílust?

Tudjátok, hogy mi az a sufle-beat?

Hát gyerekek, ha megjelenik az Effeta Ébredés albuma, lesz nagy csodálkozás, hanyatesés:)

Ez a csapat felforgatja a hazai zenei életet, egyszóval nem kérdés szavazzatok az Effetára

jó még a Blöff
   
Nyiki 2005. máj.. 3.  12:51 9
Szerintem nem kell közjegyzõ de ha kell utánna nézek! Egyébként nem tartom jó ötletnek egyik rendszert se! Még mindíg azt mondom ha nincs tét nincs vita ! A sorsolást csak azért tartanám jó dolognak mert akkor senkit sem lehetne hibáztatni az eredményért!Mint ahogy a régi rendszernél most itt is sok lesz a kókler csak azzal a külömbséggel hogy nem 10 hanem több zenekar részérõl!
Ahogy a R... zenekar 600 szor regisztráltatta magát és a Vé....ny barátunk elõ adta fanatizmusát szerintem hátérbe fognak szorulni az igazán értékes gyöngyszemek és azok akik igazán tisztességgel probálnak helytállni! Sokkal jobb lenne a sorsolás és a tétnélküli eszmecsere!
A Regisztrációs kérdésre nem válaszoltál! Ha igazán szabad vélemény nyilvánitást akarunk akkor miért kell a regisztráció?
   
Tvik 2005. máj.. 3.  09:38 8
Szerintem hasznos volt az elõzõ módszer. Ha nem is tettem le senki mellett a voksomat, töltöttem le számokat és megragadt bennem a 10 zenekar neve -míg egyébként nem nagyon szokott ha csak találomra klikkelgetek. Még nyeremény nélkül is érdemes kiemelni zenekarokat.
   
myMusic Admin 2005. máj.. 3.  08:36 7
[quote:24dd37dc39="Nyiki"]Bár a legjobb az lenne, hogy ha véletlen szerüen lenne ki sorsolva a nyeremény és itt pedig csak tét nélküli eszmecsere folyna![/quote:24dd37dc39]

Sorsolásnak lássuk be, sok értelme azért nem lenne. Másfelõl ha jól tudom (lehet hogy csak bizonyos összeghatár felett, de) oda kell közjegyzõ vagy hitelesítõ is.


[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]1. Amíg valaki is rájön, hogy hogyan kell szavazni…[/quote:24dd37dc39]

Szerintem ez eddig volt gond, most egyszerûbb a helyzet: nincs igazából szavazás, csak javalatok. Egyelõre ez a próbahónap, aztán meglátjuk hogy jobb-e így.

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]2. nem 10 együttes közül kell választani, hanem 500 közül (vagy mennyi van jelenleg a mymusicon?). Ez viszont, egyáltalán nem serkenti másoknak a zeneinek a hallgatását. (Valóban, amikor nem kellet +2 zenekarról véleményt írni, akkor sem volt inger…)[/quote:24dd37dc39]

Valószínû hogy eddig sem sokan hallgatták meg a szavazás miatt a zenéket, akik meghallgatták, azok pedig a szavazás nélkül is meghallgatták volna.

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]3. Értelmesnek tûnt 2 lépcsõs rendszer, mivel elõször az elsõ 10be be kellet kerülni az együttesnek (amit akár „saját erõvel” is elérhetõ volt), utána, pedig, már a fórumon zajlott a nagyügy (ami lehetetlen megcsinálni rajongó tábor nélkül). Ez alapján, az együttesnek minimum 2 hónap volt, nem csak arra, hogy mobilizáljon a rajongótáborát, de hogy át is gondoljon, hogy van e neki szükséglete erre a nyerményre, mit csináljon vele, és fog e tudni megnyerni?
Most, pedig, mindenki „próba-szerencse” alapon fog gépelni.[/quote:24dd37dc39]

Ez jogos érv, de a másik oldalról pont emiatt volt elfogult a rendszer, mert aki többet foglalkozott vele, annak nagyobb esélye volt nyerni. Hogy világosabb legyen mit akarok ezzel: többnyire a saját rajongótábor volt megmozgatva és nem azok, akik esetleg itt ismerték meg az együttest. Remélem hogy mostantól azok is hozzászólnak akik eddig azért nem mert túl bonyolultnak találták a szavazást. Ami mostantól ugye inkább javaslattétel.

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]4. Nagyon homályosnak tartom „a hozzászólások alapján szubjektív döntés” kifejezés.[/quote:24dd37dc39]

Ez annyiban szubjektív hogy mi döntjük el mi számítson. De nem a stílus vagy a zene alapján, hanem a hozzászólásokból kiindulva. (ami azt is jelenti hogy nem csak a hozzászólások lesznek figyelembe véve!) Kicsit több van az új rendszer mögött mint ami látszik belõle, de pont ez a cél: ha nem tudja a szavazó hogy mik az elvárások akkor nem akar annak megfelelni. Ez egyébként egy korábbi javaslat alapján lett kitalálva. Több szempont van és vannak a szempontokhoz rendelt súlyok. Számít az is hogy aki hozzászól, az mikor regisztrált, mennyire aktív a fórumon, számít az is hogy az együttes mennyire aktív a myMusic-on. Vagyis minden, ami eddig számított, most is figyelembe lesz véve. Emiatt hónap közben senki nem fogja tudni hogy ki vezet, és mi is csak a végén számoljuk ki. A láthatóan ismétlõdõ vélemények nem lesznek figyelembe véve, stb. Valószínû hogy a továbbiakban ez a rendszer lesz fejlesztve.

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]5. Akár olyan veszély is fennállhat, hogy szándékosan írhatnak vulgáris, rossz ízû hozzászólást valamelyik vezetõ együttesnek, és ezzel kompromittálhatják mind az együttest, mind a rajongótáborát a szerkesztõség szemében.[/quote:24dd37dc39]

Lehet próbálkozni vele, de ezeket nyilván nem fogjuk figyelembe venni. Amúgy mivel nem lesz "vezetõ" együttes, ez szerintem kizárt. Persze lehet hogy továbbra is lesz vita, de az nem is baj.

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]6. Rengeteg más hátrány.[/quote:24dd37dc39]

Akkor halljuk azokat is :)

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]Az elõzõ rendszernek tényleg sok elõnye volt.[/quote:24dd37dc39]

Amiket írtál, annak örülök. És remélem hogy továbbra is lesznek ilyenek, és pont erre céloztam mikor azt írtam a szabályokba, hogy van a nyereménynél fontosabb dolog is, pl. ezek. És hogy megismerkedhetünk sok jó zenekarral. De ez továbbra is így lesz.

[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]Egy kérés: Valóban, jó lenne átnevezni „A hónap zenekarra szavazások” címû fórumtémát a „Melyik zenekar kapjon meg a felvételi lehetõséget?”-be. Mert „hónap zenekara” asszociálódik a „legjobb zenekarral”, de, mint tudjuk, zenében nem lehet valaki jobb, valaki rosszabb, pláne ha más-más stílusú zenét játszunk. Ezzel sok félreértés megszûnne, és hangsúlyok kerülnének a helyükre.[/quote:24dd37dc39]

Ez jó ötlet, csak kicsit hosszú a cím :) a hónap zenekara számomra nem jelent egyben legjobbat is. Sok honlapon van pl. "nap vicce" és az sem a legjobb vicc, csak az éppen aznapi vicc. Persze errõl is lehet értelmes vitát nyitni, sõt ez épp meg is történt.


[quote:24dd37dc39="Stab Venom"]De, egyelõre, amíg szabály a szabály, alkalmazkodjuk hozzá. Mivel, most nem számít a hozzászólások mennyisége, logikai úton lehet kikövetkeztetni, hogy 1 ember több zenekarra is szavazhat.[/quote:24dd37dc39]

Ez így van.
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky