3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » A zenekarok helyzete...

Témakörök
Hirdetés
A zenekarok helyzete...
Negatív Napfény 2006. márc.. 17.  23:36 10
[quote:f519b090fa="Macskás"]A fellépési lehetõség minket is érdekelne...
A fórumban feltett kérdésre pedig:Szerintem ma Magyarországon egy zenésznek ahhoz ,hogy megéljen a zenébõl, vagy a mûvészi ambíciójából kell engednie, vagy iszonyatosan nagy szerencsével kell rendelkeznie...így aztán marad a gitároktatás...[/quote:f519b090fa]

Az mindig is ritka volt, hogy a mûvész a mûveibõl élt volna meg.
Egy rongyos ruhákban járó vásári bohóc többet keresett egy fél év alatt harmadrangú színészjátékávak, mint Van Gogh egész életében festményeivel. Ez legyen a fejetekben, amikor pénzt kértek azért, hogy meghallgassanak titeket, ráadásul cserébe meg még nem ritkán el is várjátok, hogy megértsék a mûvészetetek...nem értelek titeket. (ide illik megjegyezni: tisztelet a kivételnek, de akinek nem inge, ne vegye magára)

Zenélni meg aki pénzért akar, (elõször is, az nézze meg jól magát), kezdjen el tanulni sûrûn otthon, és csinálja azt, amit a fizetõközönsége elvár tõle.
   
Negatív Napfény 2006. márc.. 17.  23:27 9
re:
[quote:f6a535e3fe="Andante"]Ja és szerinted milyen a mai kezdõ z.karok helyzete magyarországon?[/quote:f6a535e3fe]

Azoknak, akik az 234234-ik Iron Maiden/Pokolgép/Ossian/Iced Earth/Stravovarius irányon elinduló zenekar akarnak lenni, nem sok esélyt látok, hogy többre vigye, mint holmi hétvégi próbaterem zenekar.

Kreativitás kell. Aki kreatív, tud valami újat, esetleg MÁST nyújtani, mint a többi zenekar, arra kíváncsiak lesznek.
Aki meg Nirvana/RHCP feldolgozásokat akar játszani, az magára vessen, hogy miért nem megy a szekér.

Mindezek tetejében meg ugye el kell tudni játszani, amit el kell. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenbõl progmetált meg jazzrockot csinálunk. Pont ezaz, hogy lehetõleg arra kell vigyázni, hogy abba a hibába ne essünk bele. Ki kíváncsi manapság egy ûberYngwie-s gitárszólóra, ha nem mond semminél többet sem annál, hogy "Sokat gyakorlom otthon a gitáromon, és ügyes vagyok."
Mit gondoltok, miért hallgatják a Dream Theatert azok, akik?
   
Macskás 2006. márc.. 16.  09:46 8
A fellépési lehetõség minket is érdekelne...
A fórumban feltett kérdésre pedig:Szerintem ma Magyarországon egy zenésznek ahhoz ,hogy megéljen a zenébõl, vagy a mûvészi ambíciójából kell engednie, vagy iszonyatosan nagy szerencsével kell rendelkeznie...így aztán marad a gitároktatás...
   
Macskás 2006. márc.. 16.  09:45 7
A fellépési lehetõség minket is érdekelne...
A fórumban feltett kérdésre pedig:Szerintem ma Magyarországon egy zenésznek ahhoz ,hogy megéljen a zenébõl, vagy a mûvészi ambíciójából kell engednie, vagy iszonyatosan nagy szerencsével kell rendelkeznie...így aztán marad a gitároktatás...
   
Andante 2006. márc.. 15.  17:29 6
Ja értem.Igen veled már sokat beszéltem, és más stílusban nyomultok.
Pontosan milyenben?Ja és szerinted milyen a mai kezdõ z.karok helyzete magyarországon? TE értelmes ember vagy kíváncsi vagyok a véleményedre:) de tényleg

Üdv:Andante
   
Stab Venom 2006. márc.. 15.  03:22 5
Csak meglepõdtem, mert nem emlékeztem, hogy lenne valami olyan koncert lehetõség, de aztán visszakerestem a fórumokon, és rájöttem, hogy láttam a hírdetést, de úgy éreztem, nem nekünk szólt, és elfelejtettem róla.
   
Andante 2006. márc.. 14.  18:53 4
Stab Venom!

Nem nagyon értem hogy mit írtál.Írd le mégegyszer lécci:)
Serike! TE veled meg még beszélünk. Milyen stílusban nyomjátok a muzsikát.Esetleg ha hanganyagot is tudnál küldeni az jóóóóó lenne.

Üdv:AndantE
   
Serike 2006. márc.. 14.  16:06 3
Hali !
Ha van koncerthely, mi megyünk :)
Írj emilt: serike@citromail.hu
   
Stab Venom 2006. márc.. 13.  01:05 2
Lehet kérdésem, hogy hol írta meg? Mert úgy néz ki, elkerült a figyelmémet.
De mindenképpen érdekel!...
   
Anonymous 2006. márc.. 11.  19:07 1
A zenekarok helyzete...
Szevasztok!

Szerintetek milyen a mai kezdõ könnyûzenei zenekarok helyzete magyarországon.Fellépési lehetõségek, zseton lehetõség stb.
Nem éertem. Mindenki sír hogy itt nem lehet semmit csinálni. Én imdítottam egy szobát hogy koncertre van lehetõség, és egy rohadt hozzászólás nem érkezett.Ha nem akarnak koncertezni a zenészek, akkor ne sírjon a szájuk hogy nem lehet.Könnyebb a helyzetre ujjal mutogatni, mint bevallani magadnak hogy lusta vagy. NEM??

Remélem nem sértettem meg senkit.ÜDV:ANDATE
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky