3423 zenekar 12355 letölthető zene

Hozzászólások » MyMusic » Bárpult » Hozzászólások - a kritikákkal kapcsolatos vitafórum...

Témakörök
Hirdetés
Hozzászólások - a kritikákkal kapcsolatos vitafórum...
G-beer 2007. jún.. 20.  06:17 36
Where is MÓNI?
Kedves Móni! Március óta nem láttuk mûködésed nyomát.
Valami baj van? Én hiányolom a beszámolókat és kritikákat.

Üdv.

J.
   
dando 2007. máj.. 27.  14:57 35
Koncert
Kedves Hentertainer!
Nem volna kedved esetleg ellátogatni a mi koncertünkre is?
A Tenderfoot Blues Unit énekese vagyok, legközelebbi koncertünk -legalábbis egyelõre úgy néz ki - a Jam Pub-ban lesz, június 25-én.
Minden további infót megtalálhatsz az adatlapunkon, vagy a honlapunkon ( www.tenderfoot.hu ).
Minden jót!
Megyeri Dániel
   
HENTERTAINER 2007. márc.. 1.  15:21 34
Re: kritikát kérek
[quote:702df20aa3="BluesBreaker"][link]

[link]

[link]

[link]

mit tetszik gondolni?
gitár én vagyok a többi PC.
köszi elõre is![/quote:702df20aa3]

Helló!

Elõször is köszi a megtiszteltetést! A ZENE kizárólag filhallás adta élményeinek betükbe szedése nem igazán az én asztalom - én koncertekrõl szoktam írni - de ha már itt a feladat, lássunk neki!

Sok ismerõsöm van, aki hasonló témában ügyeskedett már, azaz számítógépes és zenei tudását összeházasítva jó kis zenéket gyártott. Ezzel én is megpróbálkoztam, de mivel hiányosságaim akadtak mindkét fontos területen, az eredmény meglehetõsen "házi" maradt. Szerencsére azért születtek jó dolgaim is számítógépen, ügyes emberek segítségével.

Csak azért írtam ezt le elöljáróban, hogy lásd miféle tapasztalatok birtokában merészelek most bármit is írni Rólad.

Nos, elsõ hallásra úgy érzem, hogy a gitár teljesen rendben van, jó a sound, és jók a hangok is. Gondolom nem kispályás zenéket hallgatsz!!! Sõt a pc hangzás is klassz, technikailag és agyilag is felkészült vagy. Gondolom, az alapok is - legalábbis részben - a Te mûved.

Szívesen meghallgatnék egy egész lemeznyit Tõled, de csak akkor, ha már megérett az a lemez. A stílusjegyek jól belédépültek, de talán egy kicsit szertelenül alkalmazod õket; a részek összekapcsolása lehetne kifinomultabb, és teljesen szubjektív módon én több "elvont" hangzást tennék bele. Úgy érzem, hogy ez egy igényes kísérleti anyag, amit talán több élõ hangszerrel (habár marha jók a minták), énekessel és/vagy egy másik alkotó szellemmel összegyúrva nagyon komoly cd-t lehetne összehozni. De szinte biztos vagyok abban, hogy ezen már Te is elgondolkodtál.

Ami pozitívum még, hogy hallatszik benne a kísérletezõ törekvés. Nagyon tehetséges vagy, de tudjuk, hogy a világ/rendszer/zeneipar sok tehetséget keresztbe lenyelt már. Rajtad áll a döntés, hogy továbbra is otthon, "hobbyból", örömbõl csinálod a zenét, vagy felveszed a harcot és megvalósítod az álmaidat!!!


Üdv:

Mónika
   
G-beer 2007. febr.. 22.  16:23 33
Hentertainer G-BEER koncerten januárban
Kedves Móni!

Mint azt már jeleztük, nagyon örültünk, hogy lejöttél a G-BEER koncertre, de sajnos aznap a zenekar nem volt jelen. Jobban mondva a G-BEER-bõl a G-BEER (G-iber János ének, herfli) itt nem részletezhetõ okok miatt nem tudott lemenni, a billentyûs pedig aznap játszott elõször beugróként.
Tehát az, hogy a maradék még így is megfelelt valahogy, nagy dicséretnek számít. A Jam-ben (amúgy haknisan) a fiúk lenyomták a bulit így is, de a gitárosnak hirtelen kellett énekesként szerepelni, megegyáltalán lsd. fent.
Ez a zenekar meg olyan frontemberes banda, vagyis rá(m) meg a marhaságai(m)ra épül a zenekar (meg a gitáros Láposi Farkasra), és hát ha nincs frontember a G-BEER-ben az olyan, mint a húsmentes húsleves, az alkoholmentes sör, a nikotinmentes cigi, és a...mentes szex (tovább nem részletezem).
Szóval a legközelebbi bulin (ma este lsd. hírek és koncert) már az igazi G-BEER -rel találkozhatsz, ami semmi esetre sem egy 60-as, 70-es évek retro zenekar (bár a Jamben tényleg ilyesmivel próbálkoztak a fijjuk). Szeretjük Jimi H.-et, meg Miles Davist, de a G-BEER nem retro, hanem egy alter-blues-funk-izé õrület: a MOVING FREE, és fõleg saját számokat játszunk. Nem minõsítem, hogy jó, vagy rossz, de semmiképpen sem az, amit láttál.
A www.g-beer.fw.hu honlapon látható egy koncertvideo, ami már hasonlít
hozzánk, és a Duna TV-ben 2x fél óra lesz velünk márciusban (Chaplin koncert), amibõl még többet láttok. Várunk szeretettel...(megmindenkit, akinek a fenti leírás felkeltette az érdeklõdését).

Üdv.

Giber János
G-BEER
   
SkaPeti 2007. febr.. 16.  13:26 32
VII.download
Csak kötözködni akarok, de a Twinz kifejezetten egy myMusicos formáció. :) Szóval szerintem a KC-vel nem ért véget a bemutatkozás, és csak Linda "lógott ki" a korábbi hagyományból, hogy csak mymusicos bandák lépnek fel download partin. De azért nem volt rossz ötlet bevonni õt is! :) Tényleg nem semmi megmozdulás volt aznap, éljen a nagyérdemû!
   
HENTERTAINER 2007. febr.. 15.  22:22 31
hetedik és egyebek...
PERFECT NAME (december 15.)

Ezer forint a beugró, de egye fene. Akkor voltam a Banhoffban utoljára, amikor tinédzserként még boroskólával és diszkóval tettük tönkre a szombat estéinket.
Jó volt most ugyanitt élõzenével és lájtoskólával.
A félismert élvonalban szereplõ magyaros melankóliával átitatott britpoppos zenekar igencsak lelkes rajongótáborral büszkélkedhet. Megint a zenérõl szólt az este, ami nagyon tetszett, fõleg, hogy jó volt a zene! A dalok nagyon jók, és a szövegek is, ami ugye ritka kincs manapság! Néha az LGT is eszembe jutott róluk, amikor elõtérbe került a billentyû(s) igazi tudása. Jó hangok szóltak, és a stílushoz képest izgalmas volt a zenei világ, nem volt az a monoton britpopkodás, hanem sok bátor kísérletezést fedeztem fel a koncert során.
De hogy ne csak jót mondjunk, számomra két dolog volt zavaró egy cseppet: a basszusgitáros dinamikátlan játéka, a másik pedig, hogy az énekes frontember a refréneket igencsak hamisan énekelte. Valószínû, hogy énekesünk a technikai tudást nem akarta az egyéniség rovására megismerni, de sajnáltam, hogy a gyönyörû és kifejezõ verzéket mindig elrontotta a rosszul intonált refrén. Valószínû, hogy ez rajtam kívül senkit sem zavart, mert a buli elejétõl a végéig pörgött, s a végén rengeteg „visszát” kért a nép.



MYMUSIC HETEDIK letöltés (december19.)

A „mûvészi bejárónál” torlaszként használt kanapén átmászva érkeztem a Jam Pubba. A hangulat beindult már, a Kingston Cruisers zenekar tolta a zenét. A hangosítás ahol én álltam jól szólt, de nem igen láttam a srácokat a színpadon, mert akkora tömeg mocorgott elõttem. Ska reagge típusú zenét játszottak igen karakán trombitással, aki ügyesen vitte a frontember szerepét. Nem csak jól fújt, de jól énekelt is; a stílusnak megfelelõ recsegõs rasztafári hanggal. Az énekeslány nem igazán érezte a stílust, és az átszellemülést inkább táncba fektette, amit viszont kitûnõen vitt véghez. Nem tudom mekkora figyelmet kaptak a fiatalok a dalok közben, de a számok végén nagy volt a lelkesedés. Nekem tetszettek a számok, volt köztük saját szerzemény is, és nagyon egyben volt a dolog.
Alkohol utáni vadászatom során sok ismerõs és ismert média arccal találkoztam. Eközben a koncertnek vége is lett, és a színpadon a mymusic bandababák sorakoztak fel. Nos, még igencsak gyerekcipõben van az ötlet, hogy zenekarok „babákat” küldenek versenyezni, de üde színfoltja volt az estének a bájos lányok felvonulása. A hetedik letöltés, a hagyományokat megbontva ennyiben be is fejezte a zenekarok bemutatkozását, és a teret a Király család - és az õ tartozékaik - foglalták el. Mi közben visszavonultunk, és a színpad mögül néztük az eseményeket. Jó show volt. Sokan sikongattak a sármos király ikrek hangjától és látványától, a többi elõadó is nagyon odatette magát. A Jam Pubban ritkán van ilyen õrjöngés hétköznap. Az est fénypontja természetesen Linda volt, és az, amikor a hip hop ramazuri után letisztulva, csak egy szál zongora kísérte bûbájos hangját.

www.kepfeltoltes.hu_.jpg">

BEHUMI DÓRI és a FUNK FACTORY (jan 16)

Alcatrazban barátnõvel borozgatva vártam a csodát. Dórit mindig is nagyon meg akartam nézni, mert véleményem szerint az ex Jazz+Az legtehetségesebb hangja. Körülbelül húszan várták még a csodát rajtunk kívül, jobbára ismerõsök. Én szeretem a családias hangulatot, de bosszús voltam azért, hogy „nobezzeg ennyi embert mi is tudnánk hozni, mégsem játszhatunk itt”. Acid- smooth jazz, funky és egyéb mellékzöngék szóltak nagyon tisztességesen. De mégis azt éreztem, hogy Dóri nem igazán alkalmas erre a mostanában nagyon népszerû mûfajra, mert a hangja minduntalan a hagyományos jazz irányba csúszkált. Egyébként én szeretem a hagyományos jazzt is, csak így nem volt olyan karakteres a produkció. Meg hiányoltam azt az igazi „hánybékátkellmegcsókolni, amíg királyfi lesz a csókból” fajta Dóri-erõt is.
Egyébként jelenségnek nagyon tetszett, és örültem, hogy láttam végre.


KÉZDY LUCA TRIO (február 5.)

Trafo, tarisznyák, titokzatos fények, kedves kiszolgálás, családi kör, és egy trio zenélget a földön elõttünk. Luca, a szemtelenül tehetséges és fiatal hegedûmûvész, az égvilágon mindent megcsinál a hangszerén. Nemcsak technikailag, de a hangzásban is mesteri dolgokat mûvelt, egyszer hegedût hallottunk, másszor brácsát vagy egész vonósnégyest, néha meg csak „gitározgatott”. Tökéletesen sikerült elsajátítania a hegedû és az ahhoz tartozó mindenféle varázsketyerék csínyját bínyját.
Két srác: dob és basszus szintén tehetséges fiatalság adta alá a ritmikát, vagyis követte le Luca „szeszélyeit”. Mi csak álltunk, és néztünk…
   
BluesBreaker 2007. jan.. 2.  01:03 30
kritikát kérek
[link]

[link]

[link]

[link]

mit tetszik gondolni?
gitár én vagyok a többi PC.
köszi elõre is!
   
SkaPeti 2006. dec.. 21.  14:33 29
[quote:965812bb69="HENTERTAINER"]Akkor kössétek fel jól a gatyátokat!! :-)))[/quote:965812bb69]

Megtörtént! :)

Én viszont sajna tegnap minden igyekezetem ellenére sem jutottam le Jambe, nagyon késõn végeztem melóhelyen, a karácsonyi koncert után vacsora is volt, meg jutalomosztás, nem lehetett észrevétlenül meglógni... :)

Nektek hogyan sikerült a koncert? (Egyszer csak sikerül meghallgatnom benneteket nekem is! Majd figyelem a koncertnaptáratokat!)

Üdv.:SkaPeti
   
HENTERTAINER 2006. dec.. 18.  19:27 28
Akkor kössétek fel jól a gatyátokat!! :-)))
   
SkaPeti 2006. dec.. 18.  00:15 27
Nekem is! ;)
   

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky