3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2015. június 18.

A PASO amerikai legendákkal és új dallal lép fel a Parkban

Copyright:

A Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO) a legendás amerikai The Toasters zenekarral ad koncertet július 10-én a Budapest Parkban. A ska műfaj legnépszerűbb magyar képviselői ezúttal is fergeteges, életvidám, táncos estére készülnek meglepetésekkel és egy vadonatúj bulihimnusszal.

Akik jártak már a Pannonia Allstars Ska Orchestra koncertjein, jól tudják, hogy nincs üresjárat: a színpadról árad az életigenlés és a jókedv, a fehér öltönyös frontember, KRSa végigénekli-ugrálja a bulit, és a magyar motívumokkal megfűszerezett ska zene lüktetése pillanatok alatt magával ragadja az embert. A PASO július 10-én újra nagyszabású koncertre készül, ezúttal a Budapest Parkban, ahol az egyik példaképük nyitja az estét.

- Nagy megtiszteltetés, hogy az amerikai The Toasters társaságában léphetünk fel. A zenekar jövőre 35 éves lesz, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy a ska élő legendái közé tartoznak. Anno mi hívtuk meg őket először Magyarországra 2004-ben. Még ma is jó érzés visszagondolni arra a remekül sikerült bulira. A legutóbbi közös budapesti koncertünk hét éve volt a Petőfi Csarnokban, és ott is nagy volt a hangulat. Azóta is találkoztunk persze, többször játszottunk együtt külföldön. Számomra az egyik legemlékezetesebb velük kapcsolatos élmény a The Toasters 30. születésnapja volt 2011-ben New Yorkban, ahol vendégként léptem fel. Mivel szeretjük a meglepetéseket, könnyen előfordulhat, hogy a Budapest Parkban is láthat majd közös produkciót a közönség. A zenei gyökereken túl egyébként munkakapcsolat is összeköti a két zenekart, ugyanis az énekes-gitáros, Robert ’Bucket’ Hingley alapította a Megalith Records lemezkiadót, amely a PASO albumait külföldön gondozza. – mondta KRSa, a Pannonia Allstars Ska Orchestra frontembere.

A különleges estét július 10-én a The Toasters nyitja, hogy aztán a folytatásban a PASO táncoltathassa meg a rajongótáborát. A fiúk a közkedvelt slágereiken kívül a „Részeg” című új szerzeményüket is bemutatják.

- A közelmúltban az interneten hoztuk nyilvánosságra a „Részeg” című új dalunkat, amit a megjelenést követően ezen az estén játszunk először élőben. A vadonatúj bulihimnuszban közreműködik Riger János is, a zenekar egykori énekese, aki hangjával és szövegével visszacsempészik egy kis korai PASO hangulatot ebbe a dalba. Élőben is vele együtt adjuk majd elő a szerzeményt a Budapest Parkban. – tette hozzá KRSa.

A Pannonia Allstars Ska Orchestra a budapesti koncert után folytatja nyári európai fesztiválturnéját, és egyebek mellett fellép Szerbiában, Szlovéniában és Csehországban is.

KRSa vendégszereplése a Toasters 30. születésnapi koncertjén New York-ban

 

 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább

2025. március 4.

CAMPUS 2025 - Zene minden mennyiségben

A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább

2025. február 28.

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál

Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább

2025. február 19.

A Postmodern Jukebox is fellép a VeszprémFesten

Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky