3422 zenekar 12339 letölthető zene
Rovatok
Hirdetés
Események

2014. június 20.

Továbbra is Gyerek Sziget

Copyright:

A Generali Gyerek Sziget harmadik hétvégéjére – június 21-22-én - a meteorológusok kellemes nyári időjárást ígérnek, így minden feltétel adott lesz a pazar időtöltéshez. Ezúttal fellép Gryllus Vilmos, az Eszterlánc Mesezenekar, Kovácsovics Fruzsina és itt lesz a Kaláka együttes is az új, Ragyog a mindenség című albumával. Persze lesz még kézműveskedés, sportolási lehetőség, rádióamatőrködés, szombaton véradás és mindkét napon ingyenes egészségügyi szűrés.

Szombaton újra kinyit az ingyenes „gyerekparadicsom” a Hajógyári-szigeten, ahol a szervezők most is a programok legjavát hozzák el kicsiknek és nagyoknak. Szombaton lesz Tengerecki Óriástársas, ahol a játékosok egy palástot felvéve Meseországba „jutnak”, és mesehősökkel találkozva kell megküzdeniük különféle fortélyokkal, találós kérdésekkel.

Az Artista Tanodában a Rippel fivérekkel próbálhatják ki magukat az aktívabbak, de belekóstolhatnak majd a cirkusz világába is.

Komolyabb dolgokkal is lehet majd foglalkozni a Gyerek Szigeten: az Alapvető Jogok Országgyűlési sátrában jogtündér és ombudsmanó fakanálbábu készítéssel, szórakoztató játékokkal, tudáspróbákkal kerülhetnek beljebb majd a jogok világába a lurkók, tudhatnak majd meg többet az alapjogokról, a gyermekek jogairól, a kisebbségi vagy környezeti jogi kérdésekről, láthatják majd, mennyire hétköznapi, hasznos és fontos tudások ezek.  Vasárnap a Máltai Szeretetszolgálat sátránál pedig a szülőknek mutatják meg, hogy mit kell tenni a mentő kiérkezéséig a leggyakrabban előforduló gyereksérülések ellátása érdekében, a gyerekek pedig megismerkedhetnek mentőautóval, ugrálhatnak a légvárban vagy részt vehetnek a kreatív foglalkozásokon. A Unicef helyszínén pedig igazán hasznos ismereteket szerezhetnek az érdeklődők a szervezet működéséről, a segélyszállítmányokról, globális problémákról, a segítségnyújtás, felelős gondolkodás szükségességéről.

A Csodák Palotájában ezen a hétvégén is lehet szórakoztató kísérleteket végezni, a Multipont Kézműves palotában zöldségekből szobrokat készíteni. Nem hiányzik majd a programok közül az állatsimogatás, a Láthatatlan Kiállítás, logikai feladatok sátra, és még ezernyi közkedvelt tevékenység. A részletes programért a www.gyereksziget.hu-ra érdemes ellátogatni.

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. június 30.

Ingyenes belépési lehetőséget kínálnak a Rockmaraton szervezői az elbocsátott dunaújvárosi dolgozók számára

A regionális és országos sajtót az utóbbi hetekben egyaránt futótűzként járta be a hír, miszerint a dunaújvárosi vasmű dolgozói tömegesen veszítették el állásukat alig néhány nap leforgása alatt. Ez a szám csupán munkavállalói szinten többezres nagyságrendű, nem beszélve az elbocsátottak családjairól, akik valamennyien hihetetlenül nehéz helyzetbe kerültek. Tovább

2025. június 18.

Metálóriások egymás után - Avenged Sevenfold

Amikor valaki azt mondja, hogy 2025 a metál éve Magyarországon, aligha lehet vele vitatkozni. Tavasszal az Iron Maiden robbantotta fel az Arénát, most pedig egy újabb legendás zenekar érkezik Budapestre: június 19-én az Avenged Sevenfold csap le a Budapest Park színpadán. A kaliforniai srácok nem először járnak kishazánkban, 2018-ban felléptek a VOLT Fesztiválon. Azóta sok változáson mentek át, részben ezért is lesz olyan különleges a koncert. Tovább

2025. június 17.

ByeAlex és a Slepp - Sypmhonic Aréna 2026-ban

A 2024-es telt házas Aréna-koncert és a több nagy sikerű, exkluzív Erkel Symphonic előadások után a ByeAlex és a Slepp 2026-ban újra szintet lép: február 7-én visszatérnek az Arénába egy különleges és látványos produkcióval, olyan egyedi vizuállal és zenei élménnyel, amelyet a közönség már megtapasztalhatott az Arénában és az Erkel Színházban. Tovább

2025. április 16.

Papp Szabi és Fehér Balázs is Depeche Mode-ot énekel

Papp Szabi, Fehér Balázs, Lányi Lala, Szakos Krisztián és Késmárki Zsolt – új neveket lepleztek le a szervezők a grandiózus Depeche Mode Special Tribute koncert kapcsán, és további meglepetések várhatók még. Eközben az esemény szintet lépett és fesztivállá alakult, köszönhetően annak, hogy az MVM Dome mellett Budapest és több vidéki helyszín szórakozóhelyei, vendéglátóegységei is csatlakoztak a programhoz. Aznap mindenhol Depeche Mode szól majd. Az esemény már nemzetközi színtéren is komoly figyelmet kapott: megkezdődik a jegyek értékesítése Európa-szerte. Tovább

2025. április 11.

Újra a montreux-i színpadon: magyar tehetségek a jazz világában

Három fiatal magyar zongorista, akik tíz évvel ezelőtt bejutottak a Montreux Jazz Festival zongoraversenyének legjobb 10 helyezettje közé, amire azóta sem volt példa. 2025. május 5-én, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül, az Eiffel Műhelyházban lehetőségünk lesz felidézni Gayer Mátyás, Oláh Krisztián és Tálas Áron zongorajátékát. A doboknál az amerikai Gregory Hutchinsont, nagybőgőn pedig az ír Conor Chaplint láthatjuk. Tovább

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky