3422 banda 12339 MP3 zavádzanie údajov
Kategória
Hirdetés
Események

2012. június 8.

Újra Gyerek Sziget - Június 2-24.

Copyright:

Folytatás következik: június 9-én újra kinyit a népszerű, ingyenes rendezvénysorozat, kicsik és nagyok örömére a Hajógyári-sziget nagyrétjén. A második hétvége Halász Judittal, Gryllus Vilmossal, az Apacuka Együttessel, a Pöttyös hajóval, a Szürke falka kelta hagyományőrzőkkel és a Mese-mese mátkával várja a vendégeket. Tovább is van, mondjam még? Reggel 10 órától délután 6-ig.

Mese-mese mátka népi alkotótáborban az ügyes gyerkőcök A szívből lett táltos paripa és a Jankó és az elátkozott királykisasszony című mesék szereplőit készíthetik el. A Szürke Falka Egyesület a kelta hagyományokat hozza el minden kis érdeklődőnek, akik kipróbálhatják a pénzverés és ruhafestés művészetét. A Poronty Cirkusz ezen a hétvégén a Rippel Fivérek Mozgásakadémiájával várja a bátrakat. A Tudományos Játszótéren sok más mellett Agytorna Nintendo DS-sel, egy gondolkodtató játékprogrammal is játszhatnak a gyerekek, melynek segítségével fejleszthetik az agyuk különböző területeit. 
 
A Kézműves Palota berkein belül az agyagozó-maszatoló műhelyben minden maszatolásra vágyó elkészítheti a szépen, türelmesen, finoman simogatott agyagedénykéjét, sőt még meg is festheti. Ugyan itt a zöldségszobor műhelyben apró szobrászként hívhatják életre a világ legfinomabb állatkertjét, répa-, narancs- és dióeszegetés közben burgonyavíziló, uborkakrokodil és répazsiráf születik. Aki pedig jól ismert, kedves állatokat szeretne simogatni, azt szeretettel várja az Állatsimogató, ahol a gyerekek, szüleikkel együtt barátkozhatnak a kecskékkel, nyuszikkal, csüngő hasú fekete disznóval, lovakkal és megannyi más állattal.
 
Az Ability Parkban korosztályok szerint változó, tapintásra, szaglásra, hallásra vagy vizualitásra épülő logikai, ügyességi és memória játékok várják a gyerkőcöket. Kézjelek alapján plüssállatokat menekíthtenek egy ugráló-várból, „braille” horgászhatnak bekötött szemmel, és a kicsiket, nagyokat egyaránt kerekesszékes akadálypálya is várja. Az ügyességi játékok, kvízek érthetően adnak információt fogyatékos embertársaink életéről, miközben tartalmas, örömteli élményt nyújtanak mindenkinek. Tovább színesíti a gyerekek életét a Színes Falu, ahol három, Magyarországon élő külföldi közösséggel ismerkedhetnek meg közelebbről: a mongol, a kínai és az iráni sátorban autentikus nemzeti és ügyességi játékok, érdekes foglalkozások várják az érdeklődőket. 
 
A Hello holnap! ligetben a fantáziának semmi sem szab határt, ha újrahasznosításról van szó: kidobásra ítélt, haszontalan holmikból praktikus és szép tárgyak készülnek és már készültek lelkes gyerekek keze nyomán az előző hétvégén is. A helyszínen készült, a gyerekek által dekorált csodás, színes virágládikákat immár virágpalántákkal kiegészítve, két idősek otthonának ajánlja fel a rendezvény. 
 
Az ügyes és vagány gyermekeket a Yippy akadálypályán élő libegő akadály és ajándékok várják. Sportprogram lesz még ezen túl a Cimbora Játszóházban és a BringaMánia Parkban is. Lesz még Vándor Vurstli, Játékforrás élménykuckó, a szülőknek pedig nevelési-, fejlesztési tanácsadás és gyermek jogok. S ha ennyi még nem elég, az összes program részletesen a www.gyereksziget.hu oldalon található.
 

Szólj hozzá!

Csak regisztrált és belépett felhasználóink szólhatnak hozzá. Kattints ide a belépéshez! Regisztráció itt.

2025. november 13.

Egy meghitt este az Editors frontemberével

Az Editors frontembere, Tom Smith egy intim hangulatú koncerten mutatja be a There Is Nothing in the Dark That Isn’t in the Light című debütáló albumát 2026. március 21-én az Akvárium ültetett nagytermében. A koncerten az Editors legnagyobb slágerei is felcsendülnek, újraértelmezett formában. trvať

2025. november 12.

Szülinapi rapjam a Turbinában a Hősökkel

November 15-én a Hősök hamisítatlan hangulatú bulival készülnek. Az este nemcsak a nosztalgiáról, hanem a közös ünneplésről is szól majd: a Hősök a régi klasszikusok mellett friss dalokkal és meglepetésekkel készül, hogy igazi rapjam-hangulatot varázsoljanak a Turbina falai közé. A közönség egy felejthetetlen, életigenlő bulira számíthat – pont olyasmire, amit csak egy 24 éves Hősök-szülinap tud hozni. trvať

2025. november 3.

Ez Tiszta Őrület lesz a 6SZÍNben

A legendás Activity játék most először költözik színpadra, ráadásul a hazai színészvilág nagyjaival! Az „Ez Tiszta Őrület – improvizációs Activity” nem hagyományos színházi előadás lesz a 6SZÍN-ben november 5-én, hanem egy élő Activity játék és improvizatív színház különleges elegye. trvať

2025. november 2.

Az Akváriumban mutatja be első lemezét az Artúr Rambo

Az Artúr Rambo büszkén jelenti: az album kész! A zenekar 2025. december 6-án az Akvárium Klubban mutatja be első nagylemezét. trvať

2025. november 1.

A Dürerben zárja az évet az Anna and the Barbies

Az ország egyik legsokszínűbb és legkarizmatikusabb zenekara, a magával ragadó szöveg- és hangzásvilágáról, valamint átütő energiájú élő fellépéseiről ismert Anna and the Barbies december 12-én a Dürer Kertben áll színpadra. trvať

magyar | english | deutsch | espanol | francais | romana | polski | slovensky