A Wastaps együttes, amely a 70-es 80-as években aratta sikereit, több mint húsz év szünet után 2011-ben újra összeállt. A tavalyi év lemezkészítéssel, stúdiómunkával telt el, így kerülhetett a boltokba tavaly októberben az együttes Bolond világ című, 12 új dalt tartalmazó CD-je.
A lemez anyagát a közönség január óta már élőben is hallhatta. Az együttes január elejétől április közepéig tíz klubkoncertet adott, olyan helyszíneken, mint pl. a Pecsa Music Café, a Backstage Pub, az Alcatraz, vagy az Ötkert Music Club.
A koncertek műsorán a lemezanyagon kívül számos régi soul és funky nóta is szerepelt. A közönség lelkesen fogadta a mind az együttes saját kompozícióit, mind a feldolgozásokat, amelyekben nem ritkák a hosszabb improvizatív részek.
Tulajdonképpen elmondhatjuk, hogy ritkán hangzik el ugyanaz a dal kétszer egyformán, és így a műsor koncertről koncertre változik, alakul.
A Wastaps zenéjét alapvetően meghatározza Szép Károly hangja, énekstílusa és szaxofonjátéka, de az együttes többi tagja, Brindzik József billentyűs, Keres Tibor gitáros, Nagy István basszusgitáros és Szendrey István dobos játéka is elengedhetetlen része annak a hangzásnak, amit a Wastaps képvisel. Nevezhetjük ezt funk-rocknak, funkynak, vagy néhány lírai dalt soft-rocknak, annyi azonban bizonyos, hogy ez a zenei világ a feketék zenéjét idézi, abból eredeztethető.
A napokban készült el a zenekar második videóklipje az új lemez „Engedd, hogy az legyek” című daláról, melynek a szövege ugyan a múltról szól, de a sound nagyon is mai.
A Wastaps legközelebb május 12-én a Pecsa Music Caféban koncertezik, ahová érdemes mindenkinek ellátogatnia, aki kedveli a fekete zenét, kíváncsi a Bolond világ című lemez dalaira, vagy csak egyszerűen olyan zenét akar hallgatni, amit manapság nem sok helyen hallhat élőben.
A decemberben már bejelentett amerikai sztárok, Jason Derulo és a The Chainsmokers elektropop-duó mellett újabb külföldi zenei produkciók kerültek fel az idei Campus Fesztivál fellépőinek listájára. Megérkezett a napi bontás is, mától már azt is tudhatjuk, a hazai kedvencek mikor érkeznek Debrecenbe. Tovább
Nulladik nappal bővül, így egy nappal hosszabb lesz az idei STRAND Fesztivál. Augusztus 20-án igazi ünnepi eseménnyel várják Zamárdi Szabadstrandján a közönséget. A MOL Nagyszínpadon több korosztály elektronikus zenei ikonjai váltják egymást. Fellép Paul Kalkbrenner, a Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister páros is. Tovább
Újabb világsztár előadót jelent be a VeszprémFest: 2025. július 11-én fellép a kétezres évek egyik legizgalmasabb formációja, a Postmodern Jukebox. Látványos koncertshow, izgalmas zenei időutazás: világslágerek jazz, swing, soul, blues és doo-wop stílusban a veszprémi História kertben. Tovább
A tavalyi fesztiválszezon egyik legnépszerűbb rendezvénye a debreceni Campus Fesztivál volt. A Campus immár másfél évtizede arra törekszik, hogy biztonságos, családbarát, kulturált fesztivál legyen, amely valóban minden korosztályt elér. Tovább
A DEX Songwriting Expót 2018-ban indította el az Artisjus azzal a céllal, hogy hiánypótló kezdeményezésként támogassa az információmegosztást és kapcsolatépítést a dalszerzői közösségen belül, valamint lehetőséget teremtsen a szakmai fejlődésre. A rendezvénysorozat most őszi kiadással várja a tanulni és inspirálódni vágyó zenei alkotókat. A meghívott szakemberek tematikus mesterkurzusain az érdeklődők novemberben és decemberben vehetnek részt az Artisjus székházban. Tovább