Jónás Tamás gitársuli 26.MyMusic » Gitársuli [2005.09.20. 17:53]Sziasztok! Ezen a héten egy egyszer? akkordmenetet veszünk, és megnézzük, hogy hogyan lehet többféle skálát kombinálni a szólójáték során. A kör nyolc ütemb?l áll, és két ütemenként vannak akkordváltások: D-D C-C D-D Gm-Gm. » |
9781 |
|---|---|
Az augusztusi győztes - EFFETAMyMusic » Hónap zenekara [2005.09.03. 18:44]A MyMusic oldalon leadott szavaztok alapján augusztusban az Effeta zenekar nyerte a hónap zenekara címet. Gratulálunk nekik! Nyereményük harmincezer forintnyi stúdióidő. » |
9782 |
Jónás Tamás gitársuli 25.MyMusic » Gitársuli [2005.08.15. 09:22]Sziasztok! Ezen a héten a gyors váltott pengetést fejlesztjük. » |
9783 |
Jónás Tamás gitársuli 24.MyMusic » Gitársuli [2005.07.12. 09:16]Sziasztok! Ezen a héten egy 7/4-es egyszer? rock témát nézünk meg, két lehetséges improvizációval megspékelve. A darab c-mollban van, és a hangnem fontosabb harmóniáit járja körbe (c-moll, Ab-dúr/C, Ab-dúr, G-dúr). » |
9784 |
Jónás Tamás gitársuli 21.MyMusic » Gitársuli [2005.03.29. 19:42]Sziasztok! Erre a hétre egy olyan akkordmenetet találtam ki, amelynek az akkordmenetét és a ritmikáját is érdemes elemezni. Az ütemmutató 7/4, amely nem is olyan ritka a rockzenében, mint ahogy azt gondolnánk (például: Pink Floyd, Police, U.K., a mai prog.metál m?fajban pedig teljesen "átlagosnak" számít.) » |
9785 |
Jónás Tamás gitársuli 20.MyMusic » Gitársuli [2005.03.17. 09:23]Sziasztok! Ezen a héten egy nyolc ütemes részletet kölcsönzünk Blues Saraceno-tól. A szólót két sebességben is feljátszottam, a BPM az egyik mp3-ban 60, a másikban 85. » |
9786 |
Jónás Tamás gitársuli 18.MyMusic » Gitársuli [2005.01.29. 15:44]Sziasztok! Ezen a héten az egyik hozzászóló kívánságára (éljen a Sonata Arctica), a modális hangsorok közül a fríg-et nézzük meg (phrygian). » |
9787 |
PIROSKA INTERJUMyMusic » Hónap zenekara [2004.12.11. 02:47]
|
9788 |
Jónás Tamás gitársuli 15.MyMusic » Gitársuli [2004.11.25. 18:50]Sziasztok! Ezen a héten egyszerre használjuk a penget?t és a jobb kéz ujjait. A vékony E-húrt ujjakkal kell megszólaltatni (én a gy?r?sujjat javaslom), a többi húron a penget? játszik. » |
9789 |
Miazma interjúMyMusic » Hónap zenekara [2004.11.18. 12:06]
|
9790 |