2000. óta zenélünk együtt. Moldvai magyar (csángó) népzenét játszunk, mégsem vagyunk a szó szoros értelmében hagyományőrző együttes. Szeretjük a dallamokat saját érzéseink szerint értelmezni, miközben nagyon fontosnak tarjuk a közönség visszajelzéseit. Ennek megfelelően a hagyományosnak tekinthető táncházak mellett zenei kísérleteket is megengedünk magunknak.
Alakulásunktól kezdve egészen 2004. májusáig játszottunk a budapesti József Attila Művelődési Központ magyar táncházában. Két éven keresztül önálló táncházunk volt a belvárosi 'Arcvonal Irodalmi Kávézóban', majd az Almássy tér melletti Filterben, a Könyvtárklubban, az Admirál Kávézóban, majd a Virányosi Művelődési Házban volt klubunk.
Részt vettünk a 2001-es Kapolcsi Művészetek Völgyén, majd meghívást kaptunk a 2002-es, 2003-as, 2004-es, 2005-ös és 2008-as fesztiválra is. Felléptünk a 2002-es EFOTT-on, 2004-ben és 2005-ben a Savarai Történelmi Karneválon. A varsói Magyar Intézet szervezésében a varsói Lapidariumban tartottunk koncertet. A 3. Örökség Szolnoki Etnozenei Fesztivál vetélkedőjén második helyezést értünk el. Évekig voltunk rendszeres résztvevői a Millenárisban hétvégenként zajló gyerekprogramoknak. Gyakran járunk gólyabálokra, gólyatáborokba, gyerekprogramokra, futóversenyekre zenélni, táncegyütteseket kísérni.
2006. áprilisában jelent meg első lemezünk, melyet a Budapestfringe keretében mutattunk be a nagyközönségnek. Ennek köszönhetően a FONÓ-ban is adhattunk koncertet. A 2007-es Fringe után fogtunk bele második, gyerekeknek szóló mesés lemezünkbe, mely 2007 őszén jelent meg. A zenekar átalakulása után koncerttel a 2008-as Fringen léptünk fel először. 2009-ben jelent meg Egyéb veszély című, harmadik lemezünk, amely az első lemez továbbgondolása és szerves folytatása. Az összefüggő, koncept albumban a népi dallamkincs változatos értelmezése hallható, miközben a zenekar által kitalált Folkrendőrség letartóztatja az együttest. A lemez elismerő kritikát kapott a Songlines (UK), a Quart.hu és Folkworld.eu szakíróitól.