A Dystopia 2003-ban alakult Szegeden. Az alapító tagok: Bajusz Péter - basszusgitár, Mezey Balázs - gitár, Vári Gábor - gitár. 2003. szeptemberében sikerült megtalálnunk állandó dobosunkat Hajnal János személyében, az énekesi posztra pedig Laczi Gábor jelentkezett október közepén.
Első demo felvételünk 2004. márciusában készült el Welcome to the Game címmel, rajta három saját dal (Welcome to the Game, Mental Prison és Kill your Reflection) és egy feldolgozás (Megadeth: A Tout Le Monde) hallható.
2004. végén sajnálatos emberi ellentétek miatt megváltunk Laczi Gábortól. A zenekar döntését egy 3 hónapos aktív pihenő követte, ami lehetővé tette egy új produkció létrejöttét. Az énekdallamok megszólaltatásának feladatát Vári Gábor gitáros vette át.
Második demo anyagunkat Multi-dimensional System Errors néven 2005. tavaszán készítettük el meglehetősen szerény anyagi keretből, jórészt házi felvétellel. A korongon hat saját dal hallható (Disconnection, Bad Day, Exit Myself, Speed vs. Life, Only Perfection, Collapse of Identity).
A zenekar fennállásának bő két éve alatt minden fellépési lehetőséget megragadtunk. Ahol játszottunk:
Tehetségkutatók:
SZIN 2003
Wanted 2004 Mezőtúr - különdíj
SZTEhetségkutató 2004
Wigwam Tehetségkutató 2005 - 6. helyezett
SZTEhetségkutató 2005 - 2. helyezett + Negative Art különdíj
Továbbá a 2005-ös ABC Tehetségkutatóra jelentkezett 150 zenekarból az első 30-ban végeztünk (ami sajnos nem volt elég a döntőbe jutáshoz, de akkor is:-)), valamint a 2006-os Wan2 Tehetségkutatóra jelentkezett 110 zenekarból bekerültünk a 28 szerencsés fellépő közé.
Felléptünk még párszor (sokszor:-)) szülővárosunk büszkeségében, a Szegedi Rock Klubban, valamint a Salvus zenekarral összefogva jónéhány dél-alföldi klubban, rock kocsmában és kisebb kaliberű fesztivál-szerűségeken.
A Wigwam-os tehetségkutatón ugyan csak 6. helyezést értünk el, mégis ennek a fellépésnek köszönhetjük azt a találkozást, melynek eredményeképpen az érdi Fractal Studio-ban felvehettünk egy teljes számot (The Sky That Has Never Been). Bár csak egy próbafelvételről van szó, ez a momentum mégis döntően befolyásolta a zenekar további fejlődését.
Zenei stílusunk valahol a progresszív és a trash metal között keresendő, de rengeteg egyéb hatásunk is van, többek közt olyan modern felfogású zenekarok, mint a Slipknot, Godsmack, vagy Mudvayne.
Fellépéseinket egyre inkább jellemzi az intenzív, dinamikus előadásmód, egy-egy koncerten akár 2-3 liter folyadékveszteséggel is számolnunk kell fejenként.
Terveink: még több koncert, sok jó szám írása, pénz gyűjtése egy profi hangzóanyag elkészítésére, azután pedig egy külföldi kiadó keresése.